Προς το περιεχόμενο

The Witcher 2: Assassins of Kings


nikolasz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Εντωμεταξή ποιο περίπλοκο κόσμο τέτοια διαπλοκή δεν έχω ξανασυναντήσει σε παιχνίδι. Είναι από αυτά τα game που νομίζεις ότι διαβάζεις κάποιο μυθιστόρημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

The Witcher is not just a Polish-developed video game series, it's based on a series of books by Polish author Andrzej Sapkowski. So The Witcher is something of a national pride symbol, as well it should be.

 

Ποτε εχει ξαναγινει αυτο για game/βιβλιο? Αυτο τα λεει ολα imo.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Ρε παιδιά οι ξιφομαχίες μόνο σε εμένα φάνηκαν ότι είναι λίγο αυτόματες??

 

Μάλλον. :P

Αυτόματες ήταν στο πρώτο που δεν σε μπλόκαραν κιόλας και απλά πάταγες το attack όταν φώτιζε το εικονίδιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον. :P

Αυτόματες ήταν στο πρώτο που δεν σε μπλόκαραν κιόλας και απλά πάταγες το attack όταν φώτιζε το εικονίδιο.

 

Δεν έχω παίξει το πρώτο για να σου πω. Πάντως κάνει πολλές κινήσεις επίθεσεις αλλά όλες με τα ίδια κουμπιά. Δηλαδή απλά χρειάζεται να πατάς τα 2 click και κανα skill που και που...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Στο πρώτο άλλαζες style (light, strong, group), ανάλογα με το μέγεθος και την ταχύτητα του αντιπάλου.

Εκεί με το που έκανες click, ο Geralt πήγαινε στον αντίπαλο και άρχιζε επιθέσεις, αν έκανες click όταν το εικονίδιο άναβε πάλι, συνέχειζες το combo.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ουσιαστικα ειναι το πρωτο RPG που επιχειρω να παιξω και μου τραβηξε το ενδιαφερον.

Απο το λιγο που επεξα ομολογω οτι μου αρεσε,αλλα πολυ χαοδες για μενα!Ισως,γιατι δεν ειμαι καθολου εξοικιομενος μ'αυτου του τυπου παιχνιδια!

Τι πιστευεται θα ηταν καλυτερα να το σταματισω και να ξεκινησω το πρωτο μηπως αρχισω να καταλαμβενω τι γινεται?

Ποιο απο τα δυο πιστευεται οτι ειναι καλυτερο σαν στορι/υποθεση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ουσιαστικα ειναι το πρωτο RPG που επιχειρω να παιξω και μου τραβηξε το ενδιαφερον.

Απο το λιγο που επεξα ομολογω οτι μου αρεσε,αλλα πολυ χαοδες για μενα!Ισως,γιατι δεν ειμαι καθολου εξοικιομενος μ'αυτου του τυπου παιχνιδια!

Τι πιστευεται θα ηταν καλυτερα να το σταματισω και να ξεκινησω το πρωτο μηπως αρχισω να καταλαμβενω τι γινεται?

Ποιο απο τα δυο πιστευεται οτι ειναι καλυτερο σαν στορι/υποθεση?

 

Μια και είναι το πρώτο σου rpg παρέμεινε σε αυτό. Εξερεύνησε κάθε γωνία του κόσμου του, μίλα με όλους τους χαρακτήρες που θα συναντάς και διάβαζε το jouranl για τα πάντα στο game καθώς έχε και για οδηγό το official guide.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια και είναι το πρώτο σου rpg παρέμεινε σε αυτό. Εξερεύνησε κάθε γωνία του κόσμου του, μίλα με όλους τους χαρακτήρες που θα συναντάς και διάβαζε το jouranl για τα πάντα στο game καθώς έχε και για οδηγό το official guide.

Αυτο λογικα θα μου χρειαστει αρκετος ελευθερος χρονος και αρκετη αφοσιωση στο παιχνιδι,για να το κανω!

Λεω να το ξεκινησω το καλοκαιρι τοτε,λογο εξεταστηκης,απο το πρωτο!

Ειναι εκπληκτικο παιχνιδι και δε θελω να το παιξω,ετσι στα γρηγορα!

Ευχαριστω για τις απαντησεις σας!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδιια βοηθεια.Ειμαι σε ενα quest στο δευτερο act το οπιο λεει να μαζεψεις κατι οπλα [πχ το οπλο που σκοτωσε την sabrina].Εχει βγαλει 3 βελακια ,μπηκα που λετε σε μια σπηλια ολοσκοτεινη σκοτωσα καμια 50αρια ζομπια,και στο τελος βρηκα την dragon slayer που μου εδωσε το ξιφος.Το θεμα ειναι οτι μου μενει αλλο ενα το οποιο ειναι πισω απο την πορτα [μια μεγαλη πορτα που την φιλανε 2 νανοι],αλ δεν με αφηνει να μπω.Νομιζω εκει που ειδα την dragonslayer που μου εδωσε το οπλο ,απο πισω της εχει μια πορτα η οποια ειναι κλειδωμενη και δεν ανοιγει με τιποτα[εχει και βελακι χρυσο ].Τι κανω ,που παω?Το παραταω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλυτερα ξεκινα το πρωτο και μετα το δευτερο.

αυτο εκανα και εγω χθες γιατι το ειχα παρατησει στην μεση.ειναι κριμα να μην παιξεις το πρωτο.

 

Εγώ παντως έχω ξεκινήσει αυτό χωρίς να έχω παίξει το 1ο... Δεν αντιμετώπισα κανά πρόβλημα. Βέβαια έχω παίξει prince of persia πιο παλιά [αν αυτό θεωρείται ως RPG. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...