Προς το περιεχόμενο

The Witcher 2: Assassins of Kings


nikolasz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κατώτερη ποιότητα μετά το patch?Δεν έπαιξα πολύ για να πω την αλήθεια αλλά διαφορά δεν νομίζω να υπάρχει.

 

Γιαυτό ρωτάω, εμένα μου φαίνεται (και εγώ δεν έπαιξα πολύ βεβαία) απλά ξες έχω και την υποψία

επειδή έβαλα την πρώτη international (θεωρητικά προβληματική) και τώρα δε μου ξανά βάζει την επίσημη!

 

Y.Γ χμ... παίζει και αυτό το ρόλο του βέβαια...

 

For Witcher 2 - we're looking at what might be causing the light-source issues in the 11.5b hotfix

- stay tuned (but patience is needed)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Εμένα μπήκε από το launcher το patch και δεν έχω κανένα πρόβλημα.

 

Οι 11.5b hotfix έχουν πρόβλημα με το φως σε Crossfire μόνο, σήμερα θα βγούνε τα 11.5 CAP 3 profiles οπότε θα φτιαχτεί λογικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι δεν πρόσεξα καμια διαφορα, μήπως επειδή ανέβασες τα graphs σου και μπήκα παραπάνω φίλτρα? Εγώ πάντως από low-mid-high πεζό τώρα όλα ultra και κάτω από 20 fps δεν πέφτει...αλλα παρόλο αυτά βλέπω το εξής που συνήθως γίνετε στο κακό optimization τον engine, δηλαδή είτε βάλω ultra high είτε βάλω low δεν υπάρχει τρελή διαφορα fps όπως θα έπρεπε. Anyways τρέχει awesome, αναμμένο νέο gpu για more testing.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Συμφωνα με τα ακόλουθα:

- Μην χρησιμοποιείται τον launcher για να κατεβάσετε DLC. Είναι προβληματικός.

- Δεν έχει νόημα σε αυτή τη φάση το registration γιατί δεν λειτουργεί σωστά.

- Το νέο forum δεν είναι έτοιμο ακόμα, αλλά το παλεύουν.

- Μέχρι το τελος της επόμενης εβδομάδας θα έχουνε κάποιο free content για εμας ^_^

- Ετοιμάζεται και patch 1.2 (που θα διορθώνει το πρόβλημα με κάποια hardware και τον launcher).

 

(...) Also since our forum is still not live and user registration is not working properly, please don't bother registering the game on the website yet.

 

So what's next? First we have setup our own team to improve the server structure and repair the above mentioned game registration. A team is also working to finalize our new forum. We will launch these services very soon. For sure, you will be informed as soon as they are ready here.

 

Then, by the end of next week you can expect some more free stuff available online. Stay tuned, especially for our online conference scheduled for the 2nd of June. Exciting new announcements are coming!

(...)

 

The "Downloadable content" option in the Game Launcher does not work properly, please don't use it.

 

This option (same as Register Game) still doesn't work properly, but for every resulting problem we provide you with a workaround. The Troll DLC is now included in the patch. You can find the instructions on how to get other free DLC in the news below. Currently the only problem remaining is with the Language Packs. We will provide you with a solution for this issue as soon as possible. Registration through the Launcher will be fixed in the upcoming days, and our goal is to have it work perfectly in patch 1.2.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν.

 

Τα θετικά με το 1.1 patch.

 

Τρομερή αύξηση στις επιδόσεις με το ίδιο σετάρισμα γραφικών.Εξω απο την πόλη καρφωμένα στο 60 σχεδόν και μεσα στο 40-45.Απο 50 και 25-32 αντίστοιχα.

Σε 1680Χ1050 σε ultra με το motion blur/ubersampling off.

Αυτό με κάλυψε.(κέρδισα και λιγο απο το hotfix της άτι).

2o, τρομερή διαφορά στο loading.Πλεον σε 5" εκκινεί το παιχνίδι,διότι πριν με εκνεύριζε απίστευτα.

 

Αυτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν μπορει καποιος ας δωσει ενα link για το patch...Εγω προσπαθω να το περασω αλλα τιποτα...Εκανα και καθαρο install αλλα τιποτα...Εσας πως δουλεψε και ποια εκδοση βαλατε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά, το παιχνίδι θα μείνει στο ράφι για κάμποσο διάστημα λόγω έλλειψης χρημάτων για αναβάθμιση κάρτας γραφικών, αλλά χαλάλι η αγορά δεν μετανιώνω καθόλου.

 

10 μόλις ημέρες μετά την κυκλοφορία του παιχνιδιού αφαίρεσαν το drm και τώρα ανακοίνωσαν ότι θα αντικαταστήσουν όλες τις ραγισμένες προτομές του Geralt και μάλιστα θα έχουν και δωράκι έκπληξη μέσα στο κάθε πακέτο επειδή στεναχωρέθηκε ο κόσμος. Και από ότι λένε δεν έχουν προτομές που τους περίσσεψαν αλλά θα παραγγείλουν τα κομμάτια ξανά στον κατασκευαστή. Ποιος άλλος θα το έκανε αυτό ?

 

Παιδιά cd-key έχει πάρει κανένας?? Τα έχουν σε πολύ καλές τιμές αλλά δεν ξέρω κατά πόσο είναι οκ στο συγκεκριμένο παιχνίδι..

 

Όταν λες cd-key, εννοείς μεμονωμένο χωρίς το παιχνίδι ? Αν ναι, ανακοίνωσαν πριν λίγες μέρες ότι αυτά τα κλειδιά είναι παράνομα και δεν ξέρουν από που προέρχονται.

 

Αν μπορει καποιος ας δωσει ενα link για το patch...Εγω προσπαθω να το περασω αλλα τιποτα...Εκανα και καθαρο install αλλα τιποτα...Εσας πως δουλεψε και ποια εκδοση βαλατε;

 

Δες το μήνυμα του duffyduck λίγα μηνύματα παραπάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμβουλή για item στο chapter 3

 

είμαι σε σημείο που έχω κάνει όλες τις δευτερεύουσες αποστολές, μου μένει τώρα η "A summit of mages" από τις βασικές(πάω για epilogue σε λίγο; ). Έχω βρει όλα τα καλύτερα σπαθιά και πανοπλία, εκτός απ'το vran armor που όμως έχω όλα τα υλικά αλλά όχι τα λεφτά.:P Λέτε να αρχίσω να ξεπουλάω ingredients και τέτοιες βλακειούλες μπας και μαζέψω τα λεφτά, ή θα χρειαστεί να αγοράσω τίποτα και αργότερα;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ανακοίνωσαν ότι θα αντικαταστήσουν όλες τις ραγισμένες προτομές του Geralt και μάλιστα θα έχουν και δωράκι έκπληξη μέσα στο κάθε πακέτο επειδή στεναχωρέθηκε ο κόσμος. Και από ότι λένε δεν έχουν προτομές που τους περίσσεψαν αλλά θα παραγγείλουν τα κομμάτια ξανά στον κατασκευαστή.

 

Τελικά δεν είμαι ο μόνος που το εσωτερικού του κουτιού ήταν ξεσκισμένο και γέμισε όλα τα βιβλιαράκια με μαυρίλα ενώ και η προτομή έχει ξεφλουδίσει σε κάποια σημεία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Nop μετά από αυτό το quest δεν υπάρχει γυρισμός οποτε ναι πουλα τα πάντα :-D

 

Ωραίος ευχαριστώ :)

 

Edit: Τερματίστηκε. :rolleyes: Μάλλον game of the year χαλαρά.

 

Η τελευταία μάχη με τον Letho πάντως ήταν ό,τι πιο εύκολο υπήρχε στο παιχνίδι πραγματικά, και στο hard κιόλας που το 'παιξα ήταν fail τελείως για "last epic battle". :ρ

Περιμένουμε και witcher 3 στάνταρ έτσι; Έχει πολύ ψωμί στο θέμα Yennefer-Wild Hunt..

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά δεν είμαι ο μόνος που το εσωτερικού του κουτιού ήταν ξεσκισμένο και γέμισε όλα τα βιβλιαράκια με μαυρίλα ενώ και η προτομή έχει ξεφλουδίσει σε κάποια σημεία.

 

Όχι δεν είσαι ο μόνος :P Σε πολλούς έφτασε με προβλήματα. Πάντως, ωραίο από μέρος τους να τα αντικαταστήσουν μια και δεν ευθύνονται αυτοί για τα ταχυδρομεία-courier. Για την ώρα έχουν φερθεί άψογα σε όλους τους τομείς. Στο μόνο θέμα που δεν άκουσαν την κοινότητα είναι στο μενταγιόν. Έβαλαν ένα κάρο χαζομαρούλες στα πακέτα όπως ένα άχρηστο κέρμα και φιγούρες χειροτεχνίας και δεν έβαλαν ένα wolf medallion που είχαμε κάνει petition τόσος κόσμος.

 

 

 

Περιμένουμε και witcher 3 στάνταρ έτσι; Έχει πολύ ψωμί στο θέμα Yennefer-Wild Hunt..

 

 

Λογικά ναι. Αυτό είναι και το μόνο παράπονο που έχει πολύς κόσμος (μαζί με το θέμα ότι συχνά πέφτουν οι servers τους και το forum) ότι αφήνει πολλά πράγματα αναπάντητα στο τέλος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...