Προς το περιεχόμενο

The Witcher 2: Assassins of Kings


nikolasz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κάποιος που έχει προχωρήσει αρκετά στο Act III ή καλύτερα έχει τερματίσει το παιχνίδι:

 

Στο walkthrough έχω επιλέξει το path με τον Iorveth. Αν έχετε επιλέξει αυτό με τον Roche (δεν ξέρω αν αλλάζει η πλοκή), οπότε αποφύγετε να διαβάσετε τα παρακάτω. ;)

 

 

Στο αμφιθέατρο της πόλης μ' έπιασαν οι ιππότες και βρίσκομαι στη φυλακή, δίπλα στο κελί της Philippa.

Μετά τα video που παίζουν μού βγάζει μήνυμα ότι πρέπει να χρησιμοποιήσω το Igni sign για να ελευθερώσω τα δεμένα χέρια μου. Αλλά με το Q (κουμπί για τα signs) δεν γίνεται τίποτα, ενώ κάτι πάει να γίνει πατώντας το left mouse button, αλλά η φωτιά δεν είναι αρκετή για να κάψει τα δεσμά και τελικά ο Geralt σκοτώνεται. :mad:

 

Με ποιον τρόπο καίω τα δεσμά; Λέτε να έπεσα σε bug;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Έχει βγει hotfix driver για Ati.

http://forums.guru3d.com/showthread.php?t=344990

Δεν τον έχω δοκιμάσει ακόμα για να πω εντυπώσεις (και με τον προηγούμενο 11.5a για το Brink με τo Caps2 profile μια χαρά μου τρέχει).

 

Tώρα βγήκαν και επίσημα. http://bit.ly/kjScZg'>http://bit.ly/kjScZg

 

Οι δημιουργοί των drivers λένε ότι βελτιώνει λίγο την απόδοση σε κατόχους μίας κάρτας ΑΤΙ, αλλά ο driver είναι επικεντρωμένος στους κατόχους Crossfire.

 

Επίσης αναφέρουν να μήν χρησιμοποιηθεί το CAP2 που διέρευσε, αλλά να περιμένει ο κόσμος μέχρι τη Παρασκευή που θα βγεί επίσημα το CAP3.

 

 

-Please grab the official hotfix here: http://bit.ly/kjScZg - includes Witcher 2 CF scaling, Brink CF, and Dirt 3 gains.

 

- Yes this is the Witcher 2 hotfix - it should also slightly improve single GPU performance, but focus is CF support

 

- Also - New CAP will be released by Friday (please don't use the leaked 11.5 CAP2) - The new CAP will be called 11.5 CAP3

 

 

AMD Catalyst™ Driver 11.5b Hotfix Features:

 

Includes performance optimizations and resolves various quality issues for the upcoming release of Brink™

Resolves transcoding video lagging issues seen when converting multiple H.264 clips to MPEG2 Blu-ray video

Resolves the intermittent mouse cursor lag issue seen by some users

Resolves intermittent flickering issues seen in the following applications in a system using an AMD Radeon™ HD 6000 series graphics card with DDR3 memory and running in DirectX® 9 mode:

Civilization 5

Dead Rising 2

Fallout 3

Mafia 2

NBA 2010

ShenGuiChuanQi

Starcraft 2

Warcraft III

World of Warcraft

Support for additional Stereo 3D-capable displays:

Viewsonic V3D241wm-LED

3D Projectors

Enables AMD CrossFire™ scaling for Brink

Enables AMD CrossFire scaling for The Witcher 2

Improves performance for Dirt 3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον τελικά θα μπει στο ράφι για κάποιο διάστημα :(

 

Κατάφερα να το κάνω να ξεκινήσει και μέσα στη χαρά έκανα import το save από το 1 αλλά τζίφος. Εκεί που δείχνει μια νεκροκεφαλή και γύρω-γύρω γυρνάει ένα φίδι, θέλει 6-7 λεπτά για να φορτώσει. Έπειτα οι σκηνές παίζουν μια χαρά (μέχρι εκεί που ξυπνάς με την Triss έφτασα), αλλά όταν είναι να παίξεις κουνάς το ποντίκι και πηγαίνει σαν μεθυσμένο :P. Και όλα αυτά με low ρυθμίσεις και σε 1024x768. Cpu δεν σηκώνει πολύ οπότε υποθέτω ότι είναι αρκετός και φταίει μόνο η κάρτα γραφικών.

 

Δεν απογοητεύομαι ακόμη βέβαια, γιατί το patch υποτίθεται θα δώσει μέχρι 30% περισσότερα fps και πιο γρήγορο loading οπότε ίσως κάτι να γίνει. Αλλιώς θα διαβάζω τις ιστορίες σας :)

 

Για το ποντίκι και τα εφέ του υπάρχει πρόβλημα. Μπες στις ρυθμίσεις και βάλε την ευαισθησία του ποντικιού στο μηδέν αλλιώς σε ζαλίζει η κάμερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να βάλουμε το hot fix πρέπει να βγάλουμε τους άλλους drivers?

 

Οκ εγκατέστησα το hotfix βλέπω μεγάλη διαφορά με 2χ 5770 resolution 1680 X 1050 ολα ενεργοποημένα στο high και ultra (εκτος το ubersampling) 70 frames καρφωτά απίστευτη διαφορά απο πρίν,με enable το ubersampling καθηλώνονται τα frames στα 25 μέχρι 30 και κάτι άλλο που παρατήρισα είναι οτι τα γραφικά κατα κάποιο περίεργο λόγο δεν είναι καθόλου όμορφα (τουλάχιστον στα δικά μου μάτια)για αυτό goodby ubersampling η ΑMD έκανε καλή δουλειά τουλάχιστον για τις 5770 που έχω εγώ :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα profile να τα βάζετε και όσοι έχετε Single κάρτες, βελτιώνει το performance και ας μην το αναφέρουν.

 

Ο Catalyst Creator είπε να τα βάζουν ΟΛΟΙ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλά αυτή η triss είναι μεγάλο καυλάκ.. μιλάμε την έχω ερωτευτεί :P Tα υλικά για να αφαιρέσω αυτό το γελίο tattoo θυμάται κανείς που τα βρισκω?

Τα πουλάει

η μάγισσα στο Lobinden υποτίθεται(το χωρίο εξω από τα τοίχοι)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Τα links για το νέο patch εμφανίστηκαν στην σελίδα του support για μερικά λεπτά (δεν δούλευε το link για τη GOG εκδοση και για τη ρώσικη έκδοση) και μετά αφαιρέθηκαν.

Η επίσημη απάντηση είναι ότι θα τα επαναφέρουν λίγο αργότερα.

 

Κάποιοι που τα κατέβασαν ανέφεραν προβλήματα: http://www.gog.com/en/forum/the_witcher_2/the_witcher_2_patch_1_1/post500

Δεν συνιστάται να είστε από τους πρώτους που θα δοκιμάσετε το νέο patch.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Αφού είπαν ότι θα το φτιάξουν σε επόμενο patch (αλλά όχι στο επόμενο) απλά δεν αποτελεί προτεραιότητα σε σχέση με τα υπόλοιπα fixes.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θα έχεις κάποιο πρόβλημα έτσι και αλλιώς εξηγούν τα πάντα για την υπόθεση στο πρώτο μέρος μέσω του journal. Πάρτε triss τώρα την θεά από το playboy

 

trissmerigoldplayboy03.jpg

 

trisswitcher2playboypag.jpg

 

trissmerigoldplayboy201.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...