Προς το περιεχόμενο

The Witcher 2: Assassins of Kings


nikolasz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το συστημα μαχης. Δεν ειναι μονο θεμα συνηθειας αλλα κ 'στησιματος'. Του λειπει η ακριβεια imo. Ειναι πιο ρεαλιστικο απο το να βασιζεσαι μονο στο εκαστοτε οπλο αλλα χαλαει η ροη του παιχνιδιου οταν πρεπει να μεταχειριζεσαι τα διαφορα signs, να βαζεις παγιδες κτλ. Το parry ειναι σχεδον αχρηστο οταν περιτριγυριζεσαι απο πολλους εχθρους γιατι δεν ειναι instant, πρεπει ο Geralt να τελειωσει αυτο που κανει σε "βασ'τα Τουρκε να γεμισω" φαση. Ισως ειναι ρεαλιστικο το να μην ειναι ακαριαιο το parry (γιατι ειναι κατι 'επειγον' το να μπλοκαρει, υπαρχει λογος για βιασυνη/αμεσοτητα οποτε για μενα και παλι ρεαλιστικο θα ηταν).

 

Οι μαχες, τουλαχιστον για μενα δεν ειναι αυτο που λεμε 'fun'. Πολλες κωλοτουμπες και εναλλαγες και και και. Αυτο θα ηταν αποδεκτο σε υψηλοτερους βαθμους δυσκολιας αλλα οχι και στο normal.

 

Kαι ενω ολες αυτες οι δυνατοτητες προαγουν την δημιουργητικοτητα και αποτρεπουν την frantic δραση τυπου Dragon Age 2 ειναι πιο πολυ effective να κανεις πολλαπλα attacks, αν πιασει το πρωτο χτυπημα τοτε ο εχθρος δεν κανει block ωσοτου η υγεια του να φτασει πολυ χαμηλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Γκρρρρ!

 

Κι άλλο quest που έχασα; Πού ξεκινάει το "From a bygone era";

 

 

 

Chapter 3. Δείχνεις στον smith της πόλης ένα scroll και σου λέει τι είναι. Είναι το scroll που δεν πουλάς στον Dethmond στο Chapter 2, όταν επιλέγεις στο Chapter 1 να πας με το μέρος του Roche.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To troll trouble ακόμα να μπορέσει να μου κατέβει. εδώ και δύο μέρες οι server είναι πεσμένοι και προχθές που προσπαθούσα να το κατεβάσω έκανε loopes δλδ ενώ τελειώνε το download μετά ξανάρχιζε πάλι από τι αρχή.

Οντός το game είναι αρκετά δύσκολο σε πολλά του σημεία και νομίζω το μυστικό είναι τα signs. Το quen ιδίως είναι από τα ποιο χρήσιμα στις δύσκολες καταστάσεις. Ι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιστεύω ότι όσοι το έχουν τερματίσει, θα πρέπει να κάνουν load ένα save τους στο Act το οποίο θα ενεργοποιείται το DLC.

Για παράδειγμα, αν κάποιος τερμάτισε το παιχνίδι και μετά έκανε download το Troll Trouble DLC, θα πρέπει να φορτώσει κάποιο save από το Act1 και να πάει στον πίνακα ανακοινώσεων στο inn για να πάρει το contract. ;)

 

Εκτός και αν στο μέλλον με patch, οι Πολωνοί δημιουργήσουν νέο Menu στο παιχνίδι, όπως ήταν αυτό στο Witcher Enhanced Edition, όπου μπορούσες να παίξεις τις extra αποστολές χώρια από το κυρίως παιχνίδι.

 

Εγώ πάντως θα ήθελα με κάποιο τρόπο να συνέχιζε ώστε να εξελίξεις και τον χαρακτήρα - ιστορία, από εκεί που σταμάτησες.

Άντε το πρώτο dlc βγήκε νωρίς και το προλάβαμε πριν το τέλος, στα επερχόμενα όμως παίζει να γίνει μπέρδεμα με τη συνοχή.

Θα ήταν γαμάτο για την όλη ροή της ιστορίας αν τo expansion - dlc's φτιαχτούν με τη λογική Import save όπως στην αρχή ;)

 

To troll trouble ακόμα να μπορέσει να μου κατέβει. εδώ και δύο μέρες οι server είναι πεσμένοι και προχθές που προσπαθούσα να το κατεβάσω έκανε loopes δλδ ενώ τελειώνε το download μετά ξανάρχιζε πάλι από τι αρχή.

Οντός το game είναι αρκετά δύσκολο σε πολλά του σημεία και νομίζω το μυστικό είναι τα signs. Το quen ιδίως είναι από τα ποιο χρήσιμα στις δύσκολες καταστάσεις. Ι

 

Του θείου το δοκίμασες ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

 

Chapter 3. Δείχνεις στον smith της πόλης ένα scroll και σου λέει τι είναι. Είναι το scroll που δεν πουλάς στον Dethmond στο Chapter 2, όταν επιλέγεις στο Chapter 1 να πας με το μέρος του Roche.

 

 

 

Α οκ, εγώ πήγα με Iorveth στο Chapter 2.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Άλλο ένα μικρό mod που διορθώνει το bug με τα troll trouble-melitele heart αν κάνετε πρώτα τα poker quest και διαλέξετε το diagram κάποιας παγίδας as reward... //ώ τι fail 8εέ μου

 

KenR7A: I'm in the same boat. I played poker with the guy a long time ago and chose my reward. All before knowing anything about this troll stuff. I decided to let the troll live and now Sendler wont play dice with me for the she-troll head even though he said we could. Now I'm stuck on the Meletele's heart quest. Oh well... image

I've made a small mod to work around the problem, it's fairly basic but it basically just adds the Trolls Stuffed Head and the Troll Tongue to his shop inventory for sale.

The default price in the game for the tongue is 436 orens I think. I can make a second mod to lower it's price perhaps.

I've tried it out and you can give the stuffed head to the male troll and collect a reward no problem.

 

https://rapidshare.com/files/3860851977/troll_workaround.zip

 

Mirrors: http://www.multiupload.com/RNU44EACQV

 

Extract the zip file to: C:\Program Files (x86)\GOG.com\The Witcher 2\CookedPC\items

You will need to create the "items" folder inside "CookedPC" first.

 

What you need to be aware of:

1. It won't remove the troll head from the wall of his hut after you purchase the head.

2. These items will appear for sale before any quests begin which I can't do anything about.

3. Items usually respawn in stores after 1 day of game time. I've tried to set these to a month instead to prevent them reappearing for the duration of Act 1.

4. I don't know if this will fix all your issues for the amulet and the troll trouble quests. It's a quick mod and not thoroughly tested as of yet.

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μία βοήθεια σχετικά με το tattoo.

 

 

Είμαι στο Act2 και η Philippa μού λέει ότι για να το αφαιρέσει χρειάζεται να έχω green mould, white myrtle petals & wolf's aloe.

Από τα petals έχω μπόλικα. Μπορεί όμως κάποιος να μου πει αν με το wolf's aloe εννοεί το wolfsbane που έχω και από αυτά πάρα πολλά και πού μπορώ να βρω το green mould;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μία βοήθεια σχετικά με το tattoo.

 

 

Μα γιατί να το βγάλεις, φάση έχει. Μπορείς να το βρείς σε σπηλιές η να το αγοράσεις από κάποιον στην πόλη

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το τελειωσα και εγω και το τελος δεν δινει ικανοποιηση τουλαχιστον αυτη που θα ηθελα.επρεπε το 3 act και epilogue να ηταν ενωμενα και να ειχαμε ενα 4 act αλλα το προβλημα ειναι οτι θα εχανε το σκοπο του το παιχνιδι μιας και το κεντρικο στορι ηταν να βρουμε το λεθο.αρα στανταρ θα υπαρχει witcher 3 και για το καλο τους να μην τολμήσει να αργησει!δεν θα ξεκινήσω ακομα να νεο game απλα θα ξαναρχισω απο το save πριν κανω την μεγαλη αποφαση στο 1 act αν και δεν νομιζω να εχει μεγαλη διαφορα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H ομάδα της ΑΤΙ θα κυκλοφορήσει το hotfix για το Witcher 2 εντός της εβδομάδας.

 

Update - we will have Brink and Witcher 2 hotfix driver released this week. (hoping in the next couple of days). Stay tuned

 

Εντωμεταξύ οι κριτικές του παιχνιδιού και οι βαθμολογίες το δείχνουν να είναι υποψήφιο GOTY 2011.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντωμεταξύ οι κριτικές του παιχνιδιού και οι βαθμολογίες το δείχνουν να είναι υποψήφιο GOTY 2011.

 

Νομίζω ήταν GOTY πριν καν κυκλοφορήσει, από κάθε άποψη. Εδώ το Witcher 1 που παίζω εγώ αυτή την περίοδο, αν έβγαινε τώρα θα ήταν GOTY, το 2 δεν θα ήταν? :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Wow, βλέπω το τελείωσαν κιόλας κάποιοι. :)

 

Μόλις ήρθε το δικό μου από amazon. Πάω τώρα να δοκιμάσω εγκατάσταση :-D Έχω εγκαταστήσει την έκδοση του θείου (σε wine) αλλά δεν παίζει. Ελπίζω αυτή να παίξει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι είναι!

 

oχι ρε γμτ...πάλι πρεπει να πάω πισω.Πως σπάζομαι με δαύτα τα τουρς.

 

Θενκς

 

Δε μπορω να βρώ πως πάει στο 2ο καράβι ρε παιδιά, εκει στους νάνους...Το μονοπάτι ειναι μπλοκαρισμένο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

GOOD NEWS!!!!

 

Patch 1.1 is soon to be released!

(Σήμερα το απόγευμα λένε - Europe time)

 

- activation/installation problems

- better performance (owners of retail version will notice the biggest difference)

- no more DLC download/activation problems (Troll DLC will be INCLUDED in the patch itself, so

no need to download and install it)

- Nvidia 3D vision problem solved

- invert mouse and keyboard mapping

 

and many more:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...