Προς το περιεχόμενο

The Witcher 2: Assassins of Kings


nikolasz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators

Εχεί μερικά σημεία που είναι τελείως ακατόρθωτα ακόμα και στο normal. Και μιλάω για τις queen το ποιο δύσκολο mob. Και τα quest δεν στα δίνει όλα έτοιμα στο χέρι αλλά μερικά θέλουν πολύ ψάξιμο. Πάλι καλά που υπάρχει και αυτός ο οδηγός μαζί με το game αν και δεν είναι αρκετά ενημερωμένος τουλάχιστον βοηθάει.

 

 

Κλασσικά προσπάθησε να πας από πίσω τους και να έχεις και Quen αναμένο. Αν δεν βγουν με κανένα guard παρέα, είναι "εύκολες".

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Εχεί μερικά σημεία που είναι τελείως ακατόρθωτα ακόμα και στο normal. Και μιλάω για τις queen το ποιο δύσκολο mob.

Τσούκου.

 

Τη βαράς με δεξί κλικ(το δυνατό χτύπημα) και με το που κάνει block κάνεις ένα dodge και πάλι απ'την αρχή. Ούτε που θα σε αγγίξει, αλλά αν σε αγγίξει έχε ενεργοποιημένο το quen.

 

 

Ρε 'σεις, στην αρχή του chapter 2

 

και έχοντας διαλέξει να ελευθερώσεις τον Iorveth στο τέλος του act 1

 

όταν δηλητηριάζεται η , γίνεται τρελό reference στον άρχοντα των δαχτυλιδιών! Όποιος το έπαιξε μάλλον θα καταλάβει, εγώ πάντως το καταχάρηκα και γέλασα. :-D

 

 

 

Τέλος, εγώ βρίσκω πολύ δελεαστική την κατηγορία magic κι έχω αρχίσει να χώνω πόντους εκεί, γιατί με εξελιγμένο quen και καλό vigor regeneration δε σε αγγίζουν.. Τα group finisher είναι αλήθεια τόσο μαμάτα/βοηθητικά;

 

 

Καιρό έχω να καώ έτσι...

Quoted for emphasis.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η τρις παντως εμενα ειναι η αγαπη μου.. :-D :-D :-D :-D :-D

 

δεν κάνω διακρίσεις την έπεσα και στην ves αλλά έφαγα χυλό μην πω για το μπουρδέλο που έφαγα κανά μισάωρο μέχρι να τις περάσω όλες :P

Κάτι άλλο που μου αρέσει στο game είναι στο journal για τα quest που ανάλογα με την εξέλιξη τους αλλάζει και η αφήγηση που είναι κανονικά σαν κάποιον να εξιστορεί τα γεγονότα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε 'σεις, στην αρχή του chapter 2

 

και έχοντας διαλέξει να ελευθερώσεις τον Iorveth στο τέλος του act 1

 

όταν δηλητηριάζεται η , γίνεται τρελό reference στον άρχοντα των δαχτυλιδιών! Όποιος το έπαιξε μάλλον θα καταλάβει, εγώ πάντως το καταχάρηκα και γέλασα. :-D

 

 

 

 

δεν είσαι ο μόνος!!πάντως αν γράψεις στο google witcher 2 easter egg θα δεις κάτι εξίσου αστείο :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Ρε 'σεις, στην αρχή του chapter 2

 

και έχοντας διαλέξει να ελευθερώσεις τον Iorveth στο τέλος του act 1

 

όταν δηλητηριάζεται η , γίνεται τρελό reference στον άρχοντα των δαχτυλιδιών! Όποιος το έπαιξε μάλλον θα καταλάβει, εγώ πάντως το καταχάρηκα και γέλασα. :-D

 

 

 

Ναι, και στο πρώτο chapter ή για τα nekkers ή τις queens, σου λέει στο journal ότι συμπλήρωσε την δήλωση THX1134 ο άλλος (George Lucas reference που συνήθως είναι στα Star Wars :P). Αυτό με το LOTR όμως... :P Και μην ξεχνάμε και το "Piece of lembas!" "What?" "Never mind."

 

 

Κάτι άλλο που μου αρέσει στο game είναι στο journal για τα quest που ανάλογα με την εξέλιξη τους αλλάζει και η αφήγηση που είναι κανονικά σαν κάποιον να εξιστορεί τα γεγονότα.

 

 

Η αφήγηση είναι φυσικά από τον Dandelion, γι'αυτό και βάζει την δική του "νότα" μέσα. ;)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ για άλλη μια φορά η τραγικότητα του έλληνα επιχειρηματία....

Σε επικοινωνία μου με public μου λένε, "κύριε μου στις 17-05-2011 ήταν η ημερομηνία κυκλοφορίας της απλής έκδοσης και όχι τις συλλεκτικης. περιμένουμε κάποια κομμάτια (καποια στιγμη στο μελλον) τα οποία θα τα διαθέσουμε με σειρά προτεραιότητας."

Εγω δε σχολιάζω κάτι άλλο, ας είναι καλα το amazon και ας το πληρώσω οσο-όσο.

 

 

Sent from my iPhone4 using Tapatalk

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν πειράζει βρέ. Υπάρχουν και χειρότερα.

 

Όπως το να προπαραγγείλεις από play το παιχνίδι μήνες πρίν κυκλοφορήσει, να σου λένε στις 16 ότι το στέλνουν και ακόμα να περιμένεις, ενώ άλλοι το τερμάτισαν και πάνε για 2η γύρα :rolleyes:

 

Ευτυχώς που παίζουμε πάλι το Witcher 1.

 

Ευκαιρία να κάνω διαφορετικές επιλογές στην ιστορία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...