Προς το περιεχόμενο

The Witcher 2: Assassins of Kings


nikolasz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

To troll trouble ενώ το εγκατέστησα δεν το εμφανίζει στο board όπως και θα έπρεπε. Εχεί συμβεί σε κάποιον άλλον? Πάντως δεν βαριέσε να χαζεύεις τον κόσμο του παιχνιδιού. απίστευτα όμορφος. Νομίζω ότι μόνο στο witcher συναντάς αυτή την παρακμή τον έντονο ρατσισμό και αυτή την δολοπλοκία στην πολιτική του παιχνιδιού. Οι τύποι έχουν κάνει φοβερή δουλειά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

4770 ναι. Αυτό ήταν όντως το πρόβλημα ευχαριστώ. Στο μεταξύ, έβαλα απ'το control panel "use application settings" όσον αφορά το aa, ενώ το 'χω enabled για το παιχνίδι και όλα οκ.. Τι να πει κανείς

 

Indeed. Εγω εχω την 4870 και μου εκανε ακριβως το ιδιο. Κατι αντιστοιχο συμβαινει και στο Crysis 2.

 

 

φιλε Obsidian!αν βαλω τα 2 πρωτα στο high και τα αλλα τα σφησω ετσι οπως μου δειχνεις εσυ υπαρχει περιπτωση να μου τρεξει?σε αυτες τις ρυθμισεις του παιχνιδιου τα character ,world detail ποια απ ολα ειναι?

 

Φιλτατε ο οδηγος που παρεθεσε παραπανω ο vocals_ ειναι κατατοπιστικοτατος. O,τι αφορα τον επεξεργαστη σου βαλ'το στο μεγιστο (decals, dangling objects limit) ο,τι αφορα τα textures βαλ'το στο medium καθως εχεις αρκετη onboard μνημη αλλα η 5470 δεν ειναι ο πρωταθλητης του bandwidth. Aπο εκει κ περα το SSAO/Depth of Field τρωνε πολλη ενεργεια απο την καρτα και το motion blur θα σε κουρασει. Τεραστια διαφορα θα δεις με την ρυθμιση των σκιων.

 

Πάντως δεν βαριέσε να χαζεύεις τον κόσμο του παιχνιδιού. απίστευτα όμορφος.

 

Οντως, περα απο τα καλα γραφικα, τα visuals του ειναι ο ορισμος του eye candy.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ούτε το Crysis 2 ούτε και το Witcher 2 παίρνουν AA από το Control Panel.

 

Το Crysis 2 δεν υποστηρίζει FSAA και το Witcher 2 δεν ξέρω(θα δούμε όταν βγούνε νέοι drivers).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To troll trouble ενώ το εγκατέστησα δεν το εμφανίζει στο board όπως και θα έπρεπε. Εχεί συμβεί σε κάποιον άλλον? Πάντως δεν βαριέσε να χαζεύεις τον κόσμο του παιχνιδιού. απίστευτα όμορφος. Νομίζω ότι μόνο στο witcher συναντάς αυτή την παρακμή τον έντονο ρατσισμό και αυτή την δολοπλοκία στην πολιτική του παιχνιδιού. Οι τύποι έχουν κάνει φοβερή δουλειά.

Απ' ότι διαβάζω υπάρχει θέμα γενικά με τα dlc (quests , pre-order items κτλ) το οποίο μάλλον θα το ρυθμίσουν με patch...

Και σε μένα τα ίδια κάνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To troll trouble ενώ το εγκατέστησα δεν το εμφανίζει στο board όπως και θα έπρεπε. Εχεί συμβεί σε κάποιον άλλον?

 

Εννοείς δε σου εμφανίζεται κατευθείαν στις αποστολές που πρέπει να γίνουν ;

Αν θυμάμαι καλά πρέπει πρώτα να μιλήσεις στους καταλλήλους χαρακτήρες.

Ως τότε δεν υπάρχει καμιά αναφορά (όπως γίνεται με όλες τις αποστολές δηλαδή...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To troll trouble ενώ το εγκατέστησα δεν το εμφανίζει στο board όπως και θα έπρεπε. Εχεί συμβεί σε κάποιον άλλον?

 

Ουτε εμενα εμφανιστηκε στο board αρχικα. Μιλησα με εναν τυπο ονοματι Charob ανατολικα του board [κοντα στον Cedric] μου ανεφερε το συγκεκριμενο quest κ μετα εμφανιστηκε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ουτε εμενα εμφανιστηκε στο board αρχικα. Μιλησα με εναν τυπο ονοματι Charob ανατολικα του board [κοντα στον Cedric] μου ανεφερε το συγκεκριμενο quest κ μετα εμφανιστηκε.

 

 

Eίναι μέσα στην πόλη και που βρίσκετε ακριβώς? Πάντως αυτό το quest με την σπηλιά που υπερασπίζεσε την αθωότητα ενός elve πλησιάζει το ακατόρθωτο. Μιλάμε στην πέφτουν καμία 15 mob και δεν έχεις καμία τύχη να τα βγάλεις. Είμαι στο lvl7 μπορεί αν το προσπαθήσω ξανά αργότερα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Eίναι μέσα στην πόλη και που βρίσκετε ακριβώς? Πάντως αυτό το quest με την σπηλιά που υπερασπίζεσε την αθωότητα ενός elve πλησιάζει το ακατόρθωτο. Μιλάμε στην πέφτουν καμία 15 mob και δεν έχεις καμία τύχη να τα βγάλεις. Είμαι στο lvl7 μπορεί αν το προσπαθήσω ξανά αργότερα.

 

 

Βγαινει,το ειχα παθει και εγω.Να φταντασεις οτι αφου τα σκοτωσεις ,μετα θα κανεις 10 βηματα και θα εμφανιστουν αλλα τοσα και μετα τελος.Για να τα σκοτωσεις ευκολα με το σπαθι πρεπεπι να φτιαξεις το silver sword που ειναι για τα τερατα.Επιπλεον εγω οταν μπηκα δεν ειχα τα απαραιτητα για να το φτιαξω και το μονο που εκανα ηταν το εξεις.Με το που κατεβεις το τελευταιο πεζουλι μπροστα σου ειναι τα τερατα.Μονο αν πας κοντα τους σε χτυπανε.Οποτε πας μπροστα,τα κανεις lure πας πισω και την στιγμη που θα φευγουν ριξτους μια βομβα.Καντο πολυ ωρα αυτο και παιξει κιολας με την τελετυαια μαγεια

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Eίναι μέσα στην πόλη και που βρίσκετε ακριβώς? Πάντως αυτό το quest με την σπηλιά που υπερασπίζεσε την αθωότητα ενός elve πλησιάζει το ακατόρθωτο. Μιλάμε στην πέφτουν καμία 15 mob και δεν έχεις καμία τύχη να τα βγάλεις. Είμαι στο lvl7 μπορεί αν το προσπαθήσω ξανά αργότερα.

 

 

Πρέπει να χρησιμοποιήσεις πολλές traps και bombs, εγώ αυτό είχα κάνει. Ειδικά οι conflagration traps βοηθάνε απίστευτα. Και οι endrega queens στην αρχή μου ήταν αρκετά δύσκολες πάντως, και μετά βρήκα τη στρατηγική τους..

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να λύσω μια απορία που ίσος υπάρχει γιατί την βλέπω και σε αλλα forum, μπορείς να έχεις όλα τα adrenaline effects μαζί και όχι δεν διαλέγεις πιο να ενεργοποίησης, απλά με το που φουλάρει τα ενεργοποιούνται όλα μαζί :) παράδειγμα πρώτα κανεις το group finisher και μετά το "κουτσκενε" όλα slow down έχοντας το heliotrope sign( άμα λέγεται έτσι δεν θυμάμαι). Για το mutant δεν ξέρω δεν έχω ασχοληθεί καθόλου με alchemy. Από είδα λίγο το gameguide στο index (δεν τον διαβάζω ακόμα maybe 2νδ playthrough) μπορείς να παίξεις 2 φορες το game και να έχεις τελείως διαφορετικό story και να πας σε τελείως διαφορετικά places. Οποτε 2νδ time its must! :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω πρόβλημα με το DLC - τι πρωτότυπο.

 

Το κατέβασα από ένα torrent που είχε μέσα το αρχείο troll trouble whatever και ένα regisrty file. Αντέγραψα το πρώτο μέσα στο CookedPC του install και έτρεξα το δεύτερο για το registry entry. Ούτε πριν ούτε μετά μπορούσα να βρω το χωρικό ή το troll, και πριν τα κατεβάσω όλα αυτά είχα μιλήσει και με το Chorab στο χωριό και είχα διαβάζει και το notice board. Στην περίπτωση που έχω γκαβωθεί τελείως ξέρει κανείς που ΑΚΡΙΒΩΣ πρέπει να βρω το troll ή το χωρικό? Δίπλα στη γέφυρα, εκεί που είναι και το ξύλινο κτίσμα σαν υπαίθριος καμπινές, δεν έχει τίποτα ενώ δε βλέπω τίποτα και στο ποτάμι. Για απέναντι ούτε λόγος, μόνο μια κλειδωμένη πόρτα στο κτίριο μέσα στο βάλτο.

 

Βοήθεια κανείς? Δε θέλω να το πάω για δέυτερο playthrough...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Eίναι μέσα στην πόλη και που βρίσκετε ακριβώς? Πάντως αυτό το quest με την σπηλιά που υπερασπίζεσε την αθωότητα ενός elve πλησιάζει το ακατόρθωτο. Μιλάμε στην πέφτουν καμία 15 mob και δεν έχεις καμία τύχη να τα βγάλεις. Είμαι στο lvl7 μπορεί αν το προσπαθήσω ξανά αργότερα.

 

 

Ο πιο συντομος τροπος ειναι να παρεις την εξοδο απο το Harbor οταν εισαι στην πολη. Στον χαρτη ειναι εδω:

 

chorab.jpg

 

 

Αν δεν τον βρεις με την μια κανε rest ως το βραδυ, ειναι ενας παρακμιακος που συνηθως λεει ιστοριες γυρω απο τη φωτια.

 

 

Έχω πρόβλημα με το DLC - τι πρωτότυπο.

 

Το κατέβασα από ένα torrent που είχε μέσα το αρχείο troll trouble whatever και ένα regisrty file. Αντέγραψα το πρώτο μέσα στο CookedPC του install και έτρεξα το δεύτερο για το registry entry. Ούτε πριν ούτε μετά μπορούσα να βρω το χωρικό ή το troll, και πριν τα κατεβάσω όλα αυτά είχα μιλήσει και με το Chorab στο χωριό και είχα διαβάζει και το notice board. Στην περίπτωση που έχω γκαβωθεί τελείως ξέρει κανείς που ΑΚΡΙΒΩΣ πρέπει να βρω το troll ή το χωρικό? Δίπλα στη γέφυρα, εκεί που είναι και το ξύλινο κτίσμα σαν υπαίθριος καμπινές, δεν έχει τίποτα ενώ δε βλέπω τίποτα και στο ποτάμι. Για απέναντι ούτε λόγος, μόνο μια κλειδωμένη πόρτα στο κτίριο μέσα στο βάλτο.

 

Βοήθεια κανείς? Δε θέλω να το πάω για δέυτερο playthrough...

 

 

pathtroll.jpg

 

 

Αν ειδες το notice board και την εκανες active πηγαινε στην γεφυρα[την πανω ετσι οπως φαινεται στο χαρτη]. Κανονικα εκει πρεπει να δεις εναν τυπά οπου τον εχουν περικυκλωσει 2-3 τερατακια. Θα σου πει να ξαναμιλησεις με τον Chorab ή να πας απευθειας στο τερας. Για να πας στο τερας παρε τον περιφερειακο, το Goblin ειναι εκει που ειναι το θαυμστικο στη φωτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το τελειωσα και γω !!! :-D

Πολυ ωραιο , αλλα οντως τελειωνει καπως αποτομα !!!

Το συστημα μαχης μονο στην αρχη μου φανηκε λιγο περιεργο ( μεχρι να το συνηθησω ) και εχανα αρκετες φορες , αλλα στη πορεια καταλαβα πως με βολευει η μαχη και απο τη μεση περιπου του chapter 1 και μετα δεν εχασα ποτε ξανα , μονο κανα 2 φορες απο απροσεξια !!!

Λεω να το ξεκινησω στο Hard τωρα απο την αρχη, για να δω και τα υπολοιπα που εχασα απο τις επιλογες που εκανα B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...