Προς το περιεχόμενο

The Witcher 2: Assassins of Kings


nikolasz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χμ...

 

Δεν είχα κάνει αυτό το quest φαίνεται. Είχα βρει ένα καράβι στο 2ο chapter με ένα σεντούκι δίπλα, αλλά δεν είχα κλειδί. :/

 

 

 

βιαστικέ! στο 1ο ακτ ειχε ενα καράβι επίσης,οπου ειχε το κλειδι ενας σκελετός ο καπετανιος κτλ κτλ κτλ.Εντωμετακύ τι τσομπανης ειμαι...Μ'αρέσει που ποστάρω τις ερωτήσεις μου εδω, ενώ μεσα στο κουτι εχει ενα game guide λες και ειναι walkthrough :whistle:

 

 

Πιστεύω πως έκανα στο 1ο ακτ, οτι κουεστ υπήρχε.Καηκα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Finally, έβαλα το παραπάνω profile και εξαφανίστηκαν τα frame drops(έχω βέβαια κανένα αλλά σπανίως, καμία σχέση με πριν) και κέρδισα και fps, αφού ενεργοποίησα antialiasing χωρίς να χάσω σε επίδοση.

 

Επίσης, μήπως ξέρετε τι είναι το παρακάτω πρόβλημα(πιξέλιασμα θα το πω ;ρ) και πως φτιάχνεται; Το παιχνίδι παίζεται σχετικά δύσκολα έτσι..

 

witcher2.png

 

Υ.Γ."To site είναι εκτός λειτουργίας. Εν όψη της επικείμενης καταστροφής του κόσμου σήμερα, πραγματοποιούμε τις τελευταίες εργασίες στο server. Θα επιστρέψουμε σύντομα (πρώτα ο Θεός)"

 

Αγαπάμε ινσόμνια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τον unprotected που το εβαλα και εγω βελτιωθηκε το loading και ειδα και αυξηση στα fps...Σε σημειο με πολλους στρατιωτες που επιανα 30+ τωρα πιανω 40+...

να κανω μια ερωτηση θα ακουστω λιγο noob αλλα μπορεις να μου εξιγησεις τι ειναι αυτο το umprotected και πως μπορω να το βρω ευχαριστω

 

 

iphone.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί να δώσει κάποιος link για αυτό το patch; Ότι αναζήτηση έκανα στο google για unprotected και Witcher 2 με οδηγεί σε πειρατικά sites...

Σωστα σε οδηγει εκει,δεν ειναι official

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην βάζετε ότι ναναι παιδιά και ιδίως πράγματα από περίεργα site γιατί μαζί με το patch ποιός ξέρει και άλλο θα έχεις προσθέσει στο pc σου.

Χθές το βράδι έκανα τελικά εγκατάσταση το game και μιλάμε έπαιζα μέχρι το πρωι χωρίς να καταλάβω πότε πέρασε η ώρα. Απίστευτο game και όπως πρέπει να είναι τα rpg. Ιδίως αυτή η μουσική της εισαγωγής είναι ανεπανάληπτη./

In game δεν είδα και κάποιο τρελό frame drop οπώς αναφέρουν αρκετοί. Είχα μερικά όταν την έπεφταν πολοί στρατιώτες μαζί αλλά μέχρι εκεί.

Μερικά προβλήματα που αντιμετώπισα με το καλημέρα:

-Δεν μπορούσα αρχικά να τρέξω το game και αφού έβαζα τον κωδικό ο launcher μετά από λίγο έκλεινε χωρίς το game να τρέχει. Το έλυσα πηγαίνοντας στον φάκελο του παιχνιδιού και τρέχοντας τον laucner με δικαιώματα admin.

-Για να περάσετε τα save από τον προηγούμενο τίτλο δεν χρειάζετε να κάνετε εγκατάσταση το πρώτο game αλλά απλά να δημιουργήσετε έναν φάκελο στα my documents>The Witcher>saves και εκεί μέσα να πετάξετε τα save και το game τα βλέπει κανονικά.

-Η ευαισθησία του mouse όντος είναι αρκετά μεγάλη και αν αφήσεις ingame της ρυθμίσεις όπως είναι η κάμερα σε ζαλίζει. το έβαλα στο μηδεν και έστρωσε κάπως αλλά νομίζω είναι από τα προβλήματα που θα διορθώσουν μετά το επερχόμενο patch.

Γενικά με το σύστημα μου όπως είπα και πριν τρέχει άψογα αν και σε σημεία έχει δραματικά frame drop κάτι που υπήρχε όμως και στο αρχικό witcher. Γενικά από τι είδα όλοι η μηχανισμοί του είναι εδώ και κάποιος που έπαιξε το πρώτο δεν θα αντιμετωπίσει πρόβλημα να προσαρμοστεί. Πάντως το σύστημα μάχης που υπήρχε στον αρχικό τίτλο προσωπικά μου άρεσε περισσότερο. Τώρα οι μάχες του έχουν γίνει αρκετά ποιό action.

Διαβάζοντας σχόλια από διάφορα site περίμενα το game να είναι πάρα πολύ δύσκολο αλλά δεν αντιμετώπισα κάτι τέτοιο μόνο λίγο με τον δράκο μέχρι να καταλάβω τι θέλει για να το περάσεις. Δεν έχω πεθάνει ούτε μια φορά μέχρι στιγμής από μάχες και το game το παίζω στο normal επίπεδι. φυσικά στις μάχες παίζω αρκετά με τα Signs κάτι που είναι απαραίτητο για να επιβιώσεις στον κόσμο του witcher.

Γενικά νομίζω ότι έχουμε ήδη να κάνουμε με ένα τίτλο που θα μπεί στο πάνθεον τον καλύτερων παιχνιδιών που κυκλοφόρησαν ποτέ και ο Gerald δείχνει ποιό σκατόφατσα από ποτέ :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το παιχνιδι αυτο εχει διαφορα αρνητικα που προσωπικα δεν μ'αρεσουν, ωστοσο η κυρια φυση του δεν αλλαζει: ειναι παιχνιδι απο gamers για gamers. Μπορει να εχει διαφορα bugs αλλα η εταιρια ειναι αμεσα συνεργασιμη και ουτε κατα διανοια "φτυνει" αυτους που την υποστηριζουν (λεγε με απανταχου gamers). Τελικα αυτη ειναι η ουσια της καλης εταιριας.

 

Απο τα παιχνιδια που πραγματικα κανει την πειρατεια εγκλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο τα παιχνιδια που πραγματικα κανει την πειρατεια εγκλημα.

 

+ κάνα μύριο φορές.

 

Παίδες με τα Mutagen τι διάολο γίνεται; έχω μαζέψει ένα κάρο και δε μπορώ να τα χρησιμοποιήσω.

 

Χμμ το βρήκα τωρα που κάνα λεβελ απ.Μπορώ να βρώ απο πριν ποιά skills επιδέχονται mutagens ώστε να ξερω ποιά να εξελίξω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ghost τελικά τι level τελείωσες?!? Με την καμια δεν τα παίρνεις όλα τα abilities έτσι?

 

Όσο για την μάχη πια εγώ θα την έλεγα χρονοβόρα (το οποιο δεν είναι κακό) παρα δύσκολη, evade-quick ατακ. Όσες φορες έχασα ήταν πολύ cqc η μάχη μονο εκεί σε έχουν άνετα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Ghost τελικά τι level τελείωσες?!? Με την καμια δεν τα παίρνεις όλα τα abilities έτσι?

 

Level 34 (με 80 xp για να πάω 35 :P). Γενικά είχα το swordsmanship path όπως είπα, λίγο από το training και λίγο από signs.

Alchemy δεν πείραξα καθόλου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρόλαβα και το προχώρησα λίγο και εγω το game επιτέλους...

Με 2 λέξεις: ΤΑ ΣΠΑΕΙ...!

 

Τα πιο "ευχάριστα" 30 € που έδωσα εδω και αρκετό καιρό...

 

Τα γραφικά άψογα, ίσως να προτιμούσα λίγο περισσότερη ελευθερία στο περιβάλλον σε στυλ Gothic 3, άλλα σε όλα τα άλλα (ιστορία, χαρακτήρες, διάλογοι, γραφικά) το παιχνίδι είναι κλάσεις ανώτερο....

 

Ακούω πολλοί διαμαρτύρονται για τις μάχες...Προσωπικά, είμαι fan των action στοιχείων στις μάχες, ώπου δεν χρειάζεται απλά ένα κλίκ,κάτι που πρωτοείδα στην αγαπημένη μου σειρά (gothic εως το 3).

Όσο για την δυσκολία στις μάχες, το σύστημα μάχης μου θύμισε περισσότερο Risen, στο πιο ευκολό του :confused: (όποιος έχει παίξει το Risen,θα με καταλάβει.)

 

Θα έχω καλύτερη άποψη όσο το προχωράω, αλλά προς το παρόν σίγουρα ένα απο τα καλύτερα που έχω παίξει τον τελευταίο καιρό. Άξιζε πραγματικά η αγορά του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...