Προς το περιεχόμενο

The Witcher 2: Assassins of Kings


nikolasz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

αι το unprotected έστρωσε το loading και τα fps drops... :-D Εγώ πάντως δεν έχω συναντήσει κανένα πρόβλημα στο combat system εκτος από το ότι πολλές φορες δεν κάνει fatality τους τυπάδες με ασπίδες, εκτος άμα έτσι είναι γιατί άμα πας από πίσω τους κάνει ένα stab like animation...

 

Δεν σου εβαλα το link μαλλον ο βλακας. :-D

Οσοι παραπονιεστε για fps και loading times ειπαμε χρησιμοποιειστε το unprotected.Εχει προβλημα η DRM.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Eπίσης να πώ σε όσους δυσκολεύνται με το χειρισμό, αν έχουν, να δοκιμάσουν με ΧΒΟΧ360 χειριστήριο.

 

Όπως ανέφερε φίλος εδώ μέσα, αλλά και παιδιά σε ξένα φόρουμς, υπάρχει αρκετός κόσμος που το προτιμάει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Snoob, αν σου άρεσε και το πρώτο witcher, παρ' το.

Η μάχη μόλις την συνηθίσεις λίγο, δεν είναι πρόβλημα, οκ, πάλι πρέπει να προσέχεις, αλλά δεν φτάνεις σε μπλόκο.

Πρόσεχε γενικά μην σε στριμώξουν. :P (ειδικά μεταξύ αντιπάλων και friendlies που δεν μπορείς να βγεις από το sandwich)

 

Αν σε καίει η τιμή, στο D2D UK είναι πιο φτηνά. (στα 32 ευρώ περίπου) :)

http://www.direct2drive.co.uk/10080/product/Buy-The-Witcher-2:-Assassins-of-Kings-Digital-Premium-Download

 

Εγώ πιστεύω ότι αξίζει πολύ, γιατί δεν είναι μια από τις μεγάλες εταιρείες και βλέπεις ότι έχει γίνει καλή προσπάθεια. Τέλειο δεν είναι, έχει αρκετά πράγματα που βγάζουν και λίγο μάτι, αλλά εγώ τουλάχιστον "am having a blast". :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τον unprotected που το εβαλα και εγω βελτιωθηκε το loading και ειδα και αυξηση στα fps...Σε σημειο με πολλους στρατιωτες που επιανα 30+ τωρα πιανω 40+...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι στα μισά του chapter 1 και πρέπει να ομολογήσω ότι im frakin lovin the game :-D .Δεν έχω αντιμετωπίσει σημαντικά προβλήματα μέχρι στιγμής (δεν μπορώ να κατεβάσω τα dlc άλλα μπορώ να ζήσω και χωρίς αυτά),το game τρέχει μια χαρά στο rig μου (amd phenom II 810,ξεκλείδωτη 6950,ultra settings 1920*1080 χωρίς ubersampling) και το σύστημα μάχης μου αρέσει πολύ περισσότερο από το 1 (το targeting θέλει λίγο ρύθμιση-ακόμα και με ένα crosshair βολεύομαι).Για την δυσκολία δεν έχω να πω τίποτα μιας και ηδη το παίζω στο insane και ορισμένες φόρες καταριέμαι την ώρα που το ξεκίνησα αλλά συνεχίζω ;) .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το insane δεν είναι no save / death και τέλος; :P

 

Μπορείς να κάνεις κανονικά save αλλά σε περίπτωση που την κλάσεις δεν μπορείς να κάνεις load και ξεκινάς new game (Με αυτό τον τρόπο έμαθα απέξω το prologue :-D ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πείτε μου αν θέλετε να ανεβάσω κάπου τα αρχεία του DLC (ένα απλό copy/paste θα κάνετε) να δείτε μήπως παιξουν (πολύ πιθανόν να μην παίξουν, να χρειάζονται decompile) και σε όσους έχετε πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πείτε μου αν θέλετε να ανεβάσω κάπου τα αρχεία του DLC (ένα απλό copy/paste θα κάνετε) να δείτε μήπως παιξουν (πολύ πιθανόν να μην παίξουν, να χρειάζονται decompile) και σε όσους έχετε πρόβλημα.

 

Χμμμ...καλά να μην παίξουν-λες να έχω θέμα αν τα πετάξω σε original έκδοση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ghost τα είπες ακριβώς όπως έχουν, όσο αφορά πως κανεις import τα saves είπα παραπάνω, μέσα στο folder του 2 η νέο folder The Witcher/saves/ όπου βρίσκετε και ο άλλος, default user/documents/. Όσο για το combat system χτες το βραδυ βρήκα πως να κανεις συνδυασμούς light k heavy attack και τώρα κόβει τρελα, επίσης όσοι έχετε πρόβλημα με την δυσκολία οπωσδήποτε πάρτε το ability που μειώνει το damage σε backstab, είναι must.

 

καλά ρε αθεόφοβε insane? Really? Χαρά στο κουράγιο σου!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εβαλα κ εγω το uprotected εχε οντως εχει διαφορα κ το παιχνιδι ξεκιναει αμεσως τωρα πριν ειχε αρκετο Loading

 

To dlc το έβγαλε και ο θείος, για όσους έχουν πρόβλημα με το κατέβασμα του...

 

κ απο τον θειο copy paste τα dlc κανεις μονο δεν θελει κατι αλλο

 

το ξεκιναω απο την αρχη με το save του {TDi}Dj2k..infc εκανε μια χαρα import

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω ότι το neutral path/triss/ είναι το καλύτερο για το 2. Συνεχεια αντιμετωπίζω καινούργιους διαλογους μέχρι και στον δρόμο σου λένε σχετικά "You killed the Grand Master, good job" κτλ... άσε που με το που ξεκινάει το game βρίσκω ένα royal guard/hunter ο οποιος με πληρώνει για κάτι που σκότωσα στο 1...lol!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...