Προς το περιεχόμενο

The Witcher 2: Assassins of Kings


nikolasz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πάντως το δικό μ ήταν manual save κ δούλεψε.

 

Btw αν κ το game είναι epix έχει το πιο user-Unfriendly interfaces π έχω δει.

Επίσης το ότι έχει τόσο ωραίο gore-detail στα πτώματα(κομμένο σπαθί/χέρι κτλ) κ εξαφανίζονται τόσο γρήγορα.., μ την έχει δώσει άγρια.

Έχω πετσοκόψει ένα ολόκληρο στρατό μετά από σκληρή μάχη κ κοιτάω γύρω μ μετά απο 5 sec κ είναι λες κ δεν έγινε ποτέ μάχη εκεί, σαν να μ μηδενίζει το κατόρθωμα .. μόνο κάτι πουγκιά για το "loot"..

Εντάξει δεν είναι κάποιο σοβαρό πρόβλημα αλλά εμένα μ χαλάει αρκετά την ατμόσφαιρα.

 

Να δω αν έμεναν εκεί τα πτώματα που θα έβρισκες τα πουγκιά για loot μετά. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

 

Οι άνθρωποι δεν υπάρχουν. Ακούνε το κοινό και προσπαθούν να διορθώσουν οτιδήποτε πρόβλημα υπάρχει. ;)

 

Ακριβώς. Βασικά φαίνεται ότι ήταν πανέτοιμοι για το κύμα παραπόνων τεχνικής φύσεως και κατευθείαν στρώθηκαν στη δουλειά. Επίσης υπάρχει συνεχώς feedback για τα διάφορα ζητήματα.

 

Πάντως το παιχνίδι χαίρει άκρας αγάπης από το κοινό.

 

Σε όποιο forum και να πάς, ο κόσμος μιλάει με τα καλύτερα λόγια!

 

Και στο metacritic το παιχνίδι έχει εξαιρετικά υψηλή βαθμολογία, τόσο από τα sites όσο και από το κόσμο.

 

http://www.metacritic.com/game/pc/the-witcher-2-assassins-of-kings

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν περιμενα τιποτα λιγοτερο απο τους συγκεκριμενους τυπους απο ενα αριστο παιχνιδι και αυτο πηρα...τεχνικα προβληματα υπαρχουν αλλα οι τυποι θα δινουν αμεσα λυσεις οπως φαινεται και μην ξεχναμε οτι η μηχανη του παιχνιδιου ειναι δικη τους και φτιαγμενη 100% απο την αρχη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το σύστημα μάχης είναι τόσο ΑΠΑΙΣΙΟ που πραγματικά σε οδηγεί στο να το παρατήσεις το παιχνίδι. Η μεγάλη διαφορά είναι ότι δεν φταίει η δυσκολία των εχθρών αλλά το πόσο ΜΑΠΑ έχει καταντήσει το ίδιο το σύστημα μάχης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαβάζω λίγο διφορούμενες απόψεις για το game, ε;

Πως παίζει καλύτερα; Χειριστήριο ή keypad;

Γιατί στο gamespot που έπαιζαν live, ο τυπάς έπαιζε με keypad...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά η συζήτηση έχει να κάνει με το τρόπο μάχης.

 

Δυστυχώς δεν το έχω ακόμα το παιχνίδι για να μιλησω από προσωπική εμπειρία, αλλά από όλα τα reviews και το κόσμο που διαβάζω, η μάχη είναι ιδιαίτερα δύσκολη και απαιτεί από το παίκτη να χρησιμοποιήσει όλα τα εφόδια που του δίνει το παιχνίδι.

 

Σε γενικές γραμμές, μήν περιμένεις με το σπαθί να τα βγάλεις πέρα. Πρέπει να χρησιμοποιείς τα φίλτρα, τις μαγείες, τις βόμβες, παγίδες κλ κλ.

 

Επειδή δεν υπάρχει κάποιο αναλυτικό tutorial στην αρχή, δημιουργείται κάποια σύγχιση στο παίκτη τις πρώτες ώρες. Όταν όμως εξικοιωθείς με το τρόπο μάχης, το σύστημα είναι ιδιαίτερα επιβραβευτικό.

 

Προσωπικά ελπίζω να είναι τόσο challenging όσο λένε, διότι το Witcher 1 ήταν πάρα πάρα πολύ εύκολο, ακόμα και στο Hard.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαβάζω λίγο διφορούμενες απόψεις για το game, ε;

Πως παίζει καλύτερα; Χειριστήριο ή keypad;

Γιατί στο gamespot που έπαιζαν live, ο τυπάς έπαιζε με keypad...

 

Απ' ότι φαίνεται, είναι στο πώς βολεύει τον καθένα.

Εγώ για παράδειγμα δεν μπορώ με τίποτα το joypad, την ώρα που πολλοί παρακαλάνε να βγει το παιχνίδι και σε παιχνιδομηχανές.

Πάντως ακόμη και με το keyboard + mouse για εμένα είναι πολύ δύσκολο. Δυστυχώς έριξα το επίπεδο δυσκολίας στο easy. :X

Aναπολώ το σύστημα μάχης του Witcher1 όπου το έπαιζα χαλαρά στο normal.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το εγκατέστησα με και το έτρεξα με τα Recommended settings για το σύστημα μου, τα οποία ήταν High. Κολλάει αρκετά.

Επίσης έχασα πάνω από 5 φορές στην αρχή με τον δράκο. Το έκλεισα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα και εγω στην αρχη σε νορμαλ εχασα 3-4 φορες απο 3 ατομα[2 με ασπιδα].Ενταξει λεω,τοσο δυσκολο.θα το ξεκινησω στο easy,μιας και δεν παιζω τοσο για τις μαχες,αλλα για το στορυ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

E ας βγει και ένα παιχνίδι λίγο πιο δύσκολο ντε, όπως παλαιότερα.Προσωπικά έχω βαρεθεί να παίζω παιχνίδια εδώ και αρκετά χρόνια που τα παίζεις στη νορμάλ δυσκολία και δε δυσκολεύεσαι στο παραμικρό...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

E ας βγει και ένα παιχνίδι λίγο πιο δύσκολο ντε, όπως παλαιότερα.Προσωπικά έχω βαρεθεί να παίζω παιχνίδια εδώ και αρκετά χρόνια που τα παίζεις στη νορμάλ δυσκολία και δε δυσκολεύεσαι στο παραμικρό...

 

Εγώ τα παιχνίδια τα παίζω για να περάσει ευχάριστα η ώρα μου και όχι για να χάνω και να πετάω πράγματα από τα νεύρα μου. Έτσι έριξα τo επίπεδο δυσκολίας και είμαι μια χαρά.

Ούτε θα μου πει κάποιος ότι δεν είμαι gamer (δεν το έχω ανάγκη), ούτε θα με κοροϊδέψουν.

 

Υπάρχουν και άλλοι που δεν παίζουν παιχνίδια από normal και κάτω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν, μετα απο αρκετές ώρες παιχνιδιού...

 

Την ψιλοπαλεύω αν και αριστερόχειρας με τον χειρισμό.Πεφτει λιγο βρισιδι μεν και πατάω οτι ναναι πλήκτρα,αλλά ας όψεται.

Εντέλει μεχρι τώρα στο σύστημα της υπογραφής παίζω στο ultra αλλα με uber sampling Off, dangling objects limit Off, texture memory size large. Σε 1680Χ1050 είναι ΟΚ.Τουλάχιστο για την ώρα.

Επίσης, παρατηρώ πως είναι ΠΟΛΥ δυσκολότερο απ'το πρώτο.Χρειάζονται μαχες επι μαχών,φιλτρα πράματα θάματα.Στο πρώτο ήταν πιο...εύκολη η μάχη.

Γενικά με εκνευρίζει ώρες ώρες,αλλά δε το βάζω στο εύκολο,τόχω αυτό το κόλλημα.

 

Εντωμεταξύ κάτι άσχετο.Κάνει σε όλους 100 ώρες να αρχίσει; με το που κάνω κλικ να φορτώσει,παρατηρώ τον ενα πυρήνα στο 100% και ξεκινάει μετά απο 10+". Κι έχω και SSD...Αλλά αν θυμάμαι καλά και το πρώτο έκανε μισο αιώνα να αρχίσει,μέχρι που βγήκε ένα patch.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...