Προς το περιεχόμενο

The Witcher 2: Assassins of Kings


nikolasz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

περνιέται άμα κανεις quick attack-evade-aard. Όλο combat system έχει στηθεί επάνω στο ποσο γρήγορος είναι ο Geralt δηλαδή το evade που έχει με το space και που δεν έχει κανένας άλλος στο game. Τελικά έχει σημασία η δυσκολία...για παράδειγμα στο easy τελειώνεις prologue σε level 1-2 ενώ σε hard 3-4. Βρήκα save τελικά και είναι must άμα παίζεις στο medium-hard. Επίσης παίζοντας με save από το 1 τότε έχει αρκετές διαφορες ακόμα και στους διαλογους ειδικά άμα έχει πάρει το neutral η το order of the flamming rose path. Όσοι έχετε πρόβλημα να φορτώσετε save πρέπει να είναι "αυτοσαβε" και βάλτε το μέσα στο save του witcher 2 η εκεί που βρίσκετε ο φάκελος με τα save του 2 user/document/ κάντε ένα νέο φάκελο The Witcher/saves/ και βάλτε το μέσα. Οποιος θέλει save έχω ένα link ας μου πει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

περνιέται άμα κανεις quick attack-evade-aard. Όλο combat system έχει στηθεί επάνω στο ποσο γρήγορος είναι ο Geralt δηλαδή το evade που έχει με το space και που δεν έχει κανένας άλλος στο game. Τελικά έχει σημασία η δυσκολία...για παράδειγμα στο easy τελειώνεις prologue σε level 1-2 ενώ σε hard 3-4. Βρήκα save τελικά και είναι must άμα παίζεις στο medium-hard. Επίσης παίζοντας με save από το 1 τότε έχει αρκετές διαφορες ακόμα και στους διαλογους ειδικά άμα έχει πάρει το neutral η το order of the flamming rose path. Όσοι έχετε πρόβλημα να φορτώσετε save πρέπει να είναι "αυτοσαβε" και βάλτε το μέσα στο save του witcher 2 η εκεί που βρίσκετε ο φάκελος με τα save του 2 user/document/ κάντε ένα νέο φάκελο The Witcher/saves/ και βάλτε το μέσα. Οποιος θέλει save έχω ένα link ας μου πει.

 

 

αν μπορεις στειλε μου το λινκ του save σε πμ γιατι δεν εχω save απο το 1 κ παιζω στο medium

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οποιος εχει ακομη προβλημα με perfomance και fps μπορω να του στειλω το unprotected exe χωρις drm που τελικα φταιει για το ριξιμο των frames.

 

δεν κατάλαβα τι ακριβώς εννοείς μιλώντας για αγορασμένο game, για εξήγησε σε παρακαλώ και ανέβασε το αρχείο κάπου άμα μπορείς να το δοκιμάσουμε γιατί αργεί η ATI.

 

Witcher Neutral Save

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Την επόμενη εβδομάδα το νέο (2ο) patch:

Moreover, we are about to finish work on a patch that will address some common issues like mouse inversion and key mapping as well as many others. It will be ready next week!

http://en.thewitcher.com/community/entry/19/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

EPIC FAIL πάντως με μας τους αριστερόχειρες. Τι σκατά, όλοι δεξιόχειρες είναι σε αυτή την εταιρία? Δεν είδαν ότι είναι unplayable to game?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν κατάλαβα τι ακριβώς εννοείς μιλώντας για αγορασμένο game, για εξήγησε σε παρακαλώ και ανέβασε το αρχείο κάπου άμα μπορείς να το δοκιμάσουμε γιατί αργεί η ATI.

 

Witcher Neutral Save

Εγω με 11.3 παιζω σε High spec με καποιες επιλογες απο το Ultra(Large textures, ολα τα εφε εκτος απο το Ubersampling, LOD = normal) χωρις IQ απο CC ομως σε 1680χ1050 χωρις κολληματα. 5850 και phenom 2 x4 2,8ghz(720 με τεταρτο πυρήνα).

To AA δεν δουλευει με 11.3 αλλα εβαλα 16χ AF και παλευται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν κατάλαβα τι ακριβώς εννοείς μιλώντας για αγορασμένο game, για εξήγησε σε παρακαλώ και ανέβασε το αρχείο κάπου άμα μπορείς να το δοκιμάσουμε γιατί αργεί η ATI.

 

Witcher Neutral Save

 

Εχεις pm.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

περνιέται άμα κανεις quick attack-evade-aard. Όλο combat system έχει στηθεί επάνω στο ποσο γρήγορος είναι ο Geralt δηλαδή το evade που έχει με το space και που δεν έχει κανένας άλλος στο game. Τελικά έχει σημασία η δυσκολία...για παράδειγμα στο easy τελειώνεις prologue σε level 1-2 ενώ σε hard 3-4. Βρήκα save τελικά και είναι must άμα παίζεις στο medium-hard. Επίσης παίζοντας με save από το 1 τότε έχει αρκετές διαφορες ακόμα και στους διαλογους ειδικά άμα έχει πάρει το neutral η το order of the flamming rose path. Όσοι έχετε πρόβλημα να φορτώσετε save πρέπει να είναι "αυτοσαβε" και βάλτε το μέσα στο save του witcher 2 η εκεί που βρίσκετε ο φάκελος με τα save του 2 user/document/ κάντε ένα νέο φάκελο The Witcher/saves/ και βάλτε το μέσα. Οποιος θέλει save έχω ένα link ας μου πει.

 

Σ' εμένα πάντως δεν λέει να κάνει import τα saves μου με κανέναν τρόπο. Φυσικά μέσα στο φάκελο έχω πετάξει όλα μου τα αρχεία που είχα κρατημένα, autosaves και μη...

Όπως έγραψα σε προηγούμενο post μου, βρήκα ένα save στο internet το οποίο έγραφε ότι είχε τις επιλογές με αυτές που είχα κάνει εγώ στο δικό μου playthrough και το παιχνίδι το έκανε import. ΑΛΛΑ, ενώ υποτίθεται ότι στο save ο Geralt είχε σώσει την Adda/Striga, αγόρασα ένα βιβλίο από έναν νάνο με την ιστορία και έγραφε ότι ο Geralt αναγκάστηκε να σκοτώσει τη Striga. :eek: :mad: :X :wacko: :angry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

EPIC FAIL πάντως με μας τους αριστερόχειρες. Τι σκατά, όλοι δεξιόχειρες είναι σε αυτή την εταιρία? Δεν είδαν ότι είναι unplayable to game?

 

Μή τρελένεσαι και κάνε λίγο search!

 

Έχει ήδη ποσταριστεί link 3 σελίδες πρίν με οδηγίες πώς να αλλάξεις τα κουμπιά.

 

http://segmentnext.com/2011/05/18/the-witcher-2-crashes-fps-fix-sli-fix-ati-graphics-nvidia-performance-no-sound-errors-and-fixes/

 

Κάνε τις αλλαγές και καλό παιχνίδι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μή τρελένεσαι και κάνε λίγο search!

 

Έχει ήδη ποσταριστεί link 3 σελίδες πρίν με οδηγίες πώς να αλλάξεις τα κουμπιά.

 

http://segmentnext.com/2011/05/18/the-witcher-2-crashes-fps-fix-sli-fix-ati-graphics-nvidia-performance-no-sound-errors-and-fixes/

 

Κάνε τις αλλαγές και καλό παιχνίδι!

 

Ή αν δεν θέλεις να πειράξεις το Users.ini και να κάνεις remap τα keys, περίμενε λίγες ημέρες.

Ήδη υπάρχει ενημέρωση από την εταιρία για patch που θα κυκλοφορήσει την επόμενη βδομάδα και θα σ' αφ'ηνει να κάνεις αυτό ακριβώς που ζητάς.

Οι άνθρωποι δεν υπάρχουν. Ακούνε το κοινό και προσπαθούν να διορθώσουν οτιδήποτε πρόβλημα υπάρχει. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να φορτώσετε save πρέπει να είναι "αυτοσαβε"

 

Πάντως το δικό μ ήταν manual save κ δούλεψε.

 

Btw αν κ το game είναι epix έχει το πιο user-Unfriendly interfaces π έχω δει.

Επίσης το ότι έχει τόσο ωραίο gore-detail στα πτώματα(κομμένο σπαθί/χέρι κτλ) κ εξαφανίζονται τόσο γρήγορα.., μ την έχει δώσει άγρια.

Έχω πετσοκόψει ένα ολόκληρο στρατό μετά από σκληρή μάχη κ κοιτάω γύρω μ μετά απο 5 sec κ είναι λες κ δεν έγινε ποτέ μάχη εκεί, σαν να μ μηδενίζει το κατόρθωμα .. μόνο κάτι πουγκιά για το "loot"..

Εντάξει δεν είναι κάποιο σοβαρό πρόβλημα αλλά εμένα μ χαλάει αρκετά την ατμόσφαιρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...