Προς το περιεχόμενο

The Witcher 2: Assassins of Kings


nikolasz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οπότε τα video που υπήρχαν στο internet με τη γυναίκα να έχει κακοποιηθεί και να τη βρίσκει ο Geralt ημίγυμνη και να της δίνει ρούχα, δεν υπάρχει πλέον στο παιχνίδι ή υπάρχει και άλλη επιλογή και κανείς μας δεν την έχει διαλέξει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Review από IGN, τονίζει τα τεχνικά προβλήματα....

Edit: Άλλο review έβλεπα...delete sorry

 

Tα μπέρδεψες. Δέν είναι review αυτό αλλά οι πρώτες εντυπώσεις του Charles Onyett μέχρι να συντάξει το πλήρες review, μιάς και δεν θέλει να βιαστεί να το τελειώσει.

 

Έτσι κάνει σχεδόν σε όλα τα RPG που κάνει review ενώ θεωρείται από τους καλύτερους reviewers του IGN.

 

Τα τεχνικά προβλήματα τα ανέφερε εχθές και αφορούσαν τα χαμηλά framerates σε άκυρες φάσεις, κάτι που όπως έγραψε και ο ίδιος με update επιλύθηκε πλήρως μετά από τους νέους beta drivers της Nvidia.

 

 

Για τους κατόχους ΑΤΙ καρτών, οι devs των drivers ενημερώνουν μέσω του twitter ότι θα βγάλουν hotfix drivers για το Witcher 2 το ταχύτερο δυνατό:

 

No ETA yet on Witcher 2 hotfix; trust me I'll let everyone ASAP (but I'm pushing hard to get it sooner than later)

 

@CatalystCreator: We're looking at Witcher 2 for single and CF - will release hotfix driver as soon as possible

 

@CatalystCreator: We always try to get CF support the day a game releases, but sometime we don't see the final build of a title until it releases...

 

http://twitter.com/#!/CatalystCreator

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Οπότε τα video που υπήρχαν στο internet με τη γυναίκα να έχει κακοποιηθεί και να τη βρίσκει ο Geralt ημίγυμνη και να της δίνει ρούχα, δεν υπάρχει πλέον στο παιχνίδι ή υπάρχει και άλλη επιλογή και κανείς μας δεν την έχει διαλέξει;

 

 

 

 

καπου μεσα στο μπουντρουμι ειναι ενας φυλακας που αμα τον ακουσεις παει να βιασει μια μεσα σε ενα κελι αλλα εγω με το που το ακουσα πηγα κ τον σκοτωσα,αλλα μετα η πορτα ηταν κλειδωμενη κ δεν μπορουσα να βγαλω την γυναικα,μαλλον αν τον αφησεις λιγη ωρα κ ανοιξει το κελι για να την βιασει κ πας να τον σκοτωσεις τοτε η πορτα θα ειναι ηδη ανοιχτη κ τοτε θα μπορεις να την παρεις μαζι σου

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

καπου μεσα στο μπουντρουμι ειναι ενας φυλακας που αμα τον ακουσεις παει να βιασει μια μεσα σε ενα κελι αλλα εγω με το που το ακουσα πηγα κ τον σκοτωσα,αλλα μετα η πορτα ηταν κλειδωμενη κ δεν μπορουσα να βγαλω την γυναικα,μαλλον αν τον αφησεις λιγη ωρα κ ανοιξει το κελι για να την βιασει κ πας να τον σκοτωσεις τοτε η πορτα θα ειναι ηδη ανοιχτη κ τοτε θα μπορεις να την παρεις μαζι σου

 

 

Δεν θυμάμαι κάτι από αυτά που γράφεις.

Ίσως να τον σκότωσα πολύ γρήγορα. :P

Mάλλον έτσι εξηγείται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά εχω εντοπίσει κάποιο πρόβλημα, όταν ανοίγω κάποια πόρτα (οποιαδήποτε) με το που πάω να περάσω αμέσως αλλάζει αυτομάτως η κάμερα και πάω συνέχεια μπρός πίσω με αποτέλεσμα να μην μπορώ να περάσω με ευκολία δεν ξέρω αν πρόκειτε για bug η κάτι άλλο (αυτό συμβαίνει με το Χ-Box gamepad με πλήκτρα δεν το έχω δοκιμάσει ακόμη)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Οπότε τα video που υπήρχαν στο internet με τη γυναίκα να έχει κακοποιηθεί και να τη βρίσκει ο Geralt ημίγυμνη και να της δίνει ρούχα, δεν υπάρχει πλέον στο παιχνίδι ή υπάρχει και άλλη επιλογή και κανείς μας δεν την έχει διαλέξει;

 

 

 

Πως δεν υπαρχει.Αρκει να σκοτωσεις τον Αριαν ή οπως λεγεται , δεν θυμαμαι.....Εγω τον αφησα να ζησει και οταν ειδα οτι λειπει το γκομενακι , το αρχισα απο την αρχη :mrgreen:

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά εχω εντοπίσει κάποιο πρόβλημα, όταν ανοίγω κάποια πόρτα (οποιαδήποτε) με το που πάω να περάσω αμέσως αλλάζει αυτομάτως η κάμερα και πάω συνέχεια μπρός πίσω με αποτέλεσμα να μην μπορώ να περάσω με ευκολία δεν ξέρω αν πρόκειτε για bug η κάτι άλλο (αυτό συμβαίνει με το Χ-Box gamepad με πλήκτρα δεν το έχω δοκιμάσει ακόμη)

 

Μην ανησυχείς το παθαίνω κι εγώ που και που, με keyboard+mouse... Είναι μέρος του όλου τραγικού targeting system που έχει το παιχνίδι, οπου βρισκεσαι δίπλα σε κάποιο σεντούκι, πουγκί, πυρσό, κτλ και για να σου βγάλει το action πρέπει να κάνεις την κάμερα γύρω-γύρω σαν βλάκας περιμένοντας πότε θα κεντράρει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

 

Η μάνα του ήταν τελικά;!;Σωστός ο μακαρίτης Foltest,milf!!! :-D Τουλάχιστον αυτή δραπετεύει η την βλέπει μπουρλοτιέρης σαν τον γιο της;

 

 

 

Την έχει μετά στην προστασία του ο πώς τον λένε (που είναι στο trailer με τον χάρτη) που σε βοηθάει να βγεις από την φυλακή.

 

 

 

Οπότε τα video που υπήρχαν στο internet με τη γυναίκα να έχει κακοποιηθεί και να τη βρίσκει ο Geralt ημίγυμνη και να της δίνει ρούχα, δεν υπάρχει πλέον στο παιχνίδι ή υπάρχει και άλλη επιλογή και κανείς μας δεν την έχει διαλέξει;

 

 

 

καπου μεσα στο μπουντρουμι ειναι ενας φυλακας που αμα τον ακουσεις παει να βιασει μια μεσα σε ενα κελι αλλα εγω με το που το ακουσα πηγα κ τον σκοτωσα,αλλα μετα η πορτα ηταν κλειδωμενη κ δεν μπορουσα να βγαλω την γυναικα,μαλλον αν τον αφησεις λιγη ωρα κ ανοιξει το κελι για να την βιασει κ πας να τον σκοτωσεις τοτε η πορτα θα ειναι ηδη ανοιχτη κ τοτε θα μπορεις να την παρεις μαζι σου

 

 

 

Εγώ που φώναζε και βρήκα σημείο να ανέβω, από εκεί κατέβηκα μέσα και έκανα stun τον φρουρό και τον executioner τον σκότωσα με το εμ... μεσαιωνικό bo staff (το μαδέρι :P).

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να ρωτησω κατι ?? το παιχνιδι αυτο εχει τελειως γραμμικη πλοκη ?? η υπαρχει ελευθερια κινησεων οπως πχ το Oblivion ??

 

Δεν έχει γραμμική πλοκή αλλά δε φαίνεται να έχει και το χάος του oblivion (ιδικά στο χάρτη)

Πάντως την ιστορία τη φτιάχνεις με τις επιλογές σου και οι αποφάσεις σου άμεσα ή έμμεσα παίζουν ρόλο στη πλοκή.

Αρκεί να σκεφτείς πως το παιχνίδι έχει 3 διαφορετικές εισαγωγές και 16 τερματισμούς ;)

 

Υ.Γ Άσχετο αλλά Χτες τη μεγαλύτερη μάχη στο παιχνίδι την έδωσα με τον ύπνο!

νύσταζα τόσο ενώ παράλληλα ήθελα να παίξω...ε τελικά κοιμήθηκα πάνω στο πληκτρολόγιο :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Υ.Γ Άσχετο αλλά Χτες τη μεγαλύτερη μάχη στο παιχνίδι την έδωσα με τον ύπνο!

νύσταζα τόσο ενώ παράλληλα ήθελα να παίξω...ε τελικά κοιμήθηκα πάνω στο πληκτρολόγιο :P

 

Εγώ ευτυχώς κατάφερα να ξεκολλήσω πριν πάω για ύπνο. :P

Σήμερα όμως, έχει εξερεύνηση και ομιλία. :)

(και σφάξιμο φυσικά! :devil: )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ghost thanx bro όπως το είπες, μια φορα και εγώ άνοιξα το guide και έλεγε παπαριές...

Βασικά έχω μερικές απορίες, μέχρι τι level φτάνεις, δηλαδή πρέπει να διαλέξεις ένα path για να το φουλάρεις γιατί δεν το κόβω να προλαβαίνεις να φουλάρεις ούτε ένα...με τα mutagen τι γίνετε, μέχρι στιγμής μονο 2 μπορώ να βάλω στο training part από το character page...άνοιξε κανεις και αλλα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Εγώ έχω 2 skills στο swordsmanship που παίρνουν mutagen.

Επίσης έχω πάρει τα περισσότερα που θέλω από εκεί και είμαι σχετικά αρχή του Chapter 2. Σκέφτομαι αν να τα πάρω όλα (και να τα max-άρω) ή να αρχίσω ήδη να ρίχνω και στα signs, γιατί θέλω να γίνω γενικά swords/signs χαρακτήρας.

 

Επίσης έχω πάρει το group finisher (και 2/2), αλλά δεν κατάλαβα πως ακριβώς σκοτώνει group γιατί σε τέρατα, έκανε single fatality όταν το άνοιγα. Πρέπει να δω αν έχει σχέση με τους αντιπάλους να είναι κοντά ή να είναι αρκετοί κοντά στο να πεθάνουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

WoooT?!? Ποτε κιόλας dude? Εγώ chapter 2 και απέξω πολύ από τα group finisher κτλ...hmmm μήπως στο normal σου δίνει πιο πολλά experience points σε σχέση με easy?

 

p.s. απλά download το dlc χωρίς κωδικό δεν χρειάζεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Τί να σου πω βρε Skull... :/

Πάντως κάνω ό,τι sidequest βρω και βγαίνω και για κανένα κυνήγι κάθε τόσο. :P

 

Πάντως μιας και είσαι στο 2

 

Δεν περίμενα να δώσει έλεγχο του πρίγκηπα το game στην αρχή του chater ώστε να πάρουμε εμείς την απόφαση σαν παίχτες για το τί θα πει στον Heltest. Μου άρεσε αυτό. :) Είχε πλάκα και η Close Air Support κουκουβάγια. :P

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...