Προς το περιεχόμενο

The Witcher 2: Assassins of Kings


nikolasz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Την έκανε την μ@λακία της η Nvidia (το ήξερα, δεν το ήξερα; ). Όσοι έχετε SLI συστήματα, χρησιμοποιείστε αυτό το SLI compatibility bit: 0x02C04205. Προσοχή μονάχα γιατί στους εσωτερικούς χώρους υπάρχει bleeding από τις πηγές φωτισμού (όπως γινόταν κοινώς και στο πρώτο Witcher)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Eνας λογος που παντα επιλεγω gpu της Nvidia ειναι το εξαιρετικο driver support σε σχεση με αυτο της ΑΤΙ.Πολλες φορες βεβαια καποιοι drivers ειναι πολυ χειροτεροι απο αλλους αλλα υπαρχει κατα την γνωμη μου μεγαλη γκαμα για καθε γουστο και pc.Τωρα που καταλαγιαζουν οι φωνες και οι γκρινιες για το perfomance, ειναι ξεκαθαρο οτι το παιχνιδι ειναι Optimized και δεν φταινε οι devs αν καποια μηχανηματα τεχνολογικης αιχμης ειναι σε κακη κατασταση λογω των χρηστων τους.Τετοια γινονται και μετα χανουμε και τα λιγα exclusives που εχουμε για το Pc.Για εμενα δεν νοειται pc gamer που δεν ψαχνεται για να εχει optimized το μηχανημα του.Δεν του τρεχει καλα το Witcher 2?Πριν βγει να κραξει την εταιρια πρεπει να κανει ολα τα παρακατω:

- Να δει αν ειναι up-to-date σε ολους τους drivers.

- Να δει αν κατι αχρηστο του τρωει πορους. (Εχω 3D οθονη.Οχι.Ε τοτε τι στην ευχη κραταω εγκαταστημενους τους 3D drivers?Προσωπικα τους ειχα "στειλει" απο την πρωτη φορα που τους ειδα να εγκαθιστανται μαζι με τους official gpu drivers)

- Background appilcations.Κλεισε τα ρημαδια.(Φιλος τρεχει utorrent,antivirus,media server και βαζει να παιξει Witcher 2.Ελεος)

 

Τωρα βλεπω ενα σωρο ατομα κλαιγονται για την δυσκολια του παιχνιδιου στο normal.Ε τι να πω.

Το παιχνιδι παιζεται ιδανικα με το x360 controller παντως και μαλλον θα το συνεχισω ετσι αφηνοντας το keyb/mouse για πρωτη φορα σε RPG.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά ο κολέκτορας έχει τα πάντα μέσα. Από το άγαλμα του gerald ζάρια, τράπουλα μέχρι official guide για το παιχνίδι και ένα φοβερό artbook αλλά που έχει spoiler. Θα το διαβάσω όταν τελειώσω το game.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά ο κολέκτορας έχει τα πάντα μέσα. Από το άγαλμα του gerald ζάρια, τράπουλα μέχρι official guide για το παιχνίδι και ένα φοβερό artbook αλλά που έχει spoiler. Θα το διαβάσω όταν τελειώσω το game.

 

Η δικιά μου collectors από ότι βλέπω στο tracking είναι αθήνα.Τώρα δεν θα κάνει και μια week να πάει απο αθήνα-κρήτη;Ναι θα κάνει... :mad:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Hello guuuyyyys

Πηρα το collectors και τωρα λεω να αρχιζω σιγα σιγα να το βαφω!

Τι λετε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκιμασε κανα Low...

 

Εγω στο συστημα της υπογραφής μου στο medium και σε αναλυση της σειρας 1680Χ1050 ειμαι οριακά.Ελεος δηλαδή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσοι έχετε G35 headset και δεν έχετε ήχο διαβάστε το κάτωθι link : http://www.gog.com/en/forum/the_witcher_2/no_sound/page4

 

Ευτυχώς λύνεται το πρόβλημα με αλχημείες αλλά δεν είναι κατάσταση αυτή. Ελπίζω να διορθωθεί γρήγορα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Hello guuuyyyys

Πηρα το collectors και τωρα λεω να αρχιζω σιγα σιγα να το βαφω!

Τι λετε?

 

Να δώσεις screenshots όταν το τελειώσεις. :D

 

Ευτυχώς λύνεται το πρόβλημα με αλχημείες αλλά δεν είναι κατάσταση αυτή. Ελπίζω να διορθωθεί γρήγορα.

 

Σαν Witcher, πρέπει να κάνεις και λίγη αλχημεία. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η μουσική πολύ καλή κλασσικά. Ένα track έχει ήδη περαστεί σαν νέος ήχος κλήσης στο κινητό μου. ^_^

 

Σε ποιο track αναφέρεσαι; Ο τίτλος του;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά το ξαναξεκινησα και παίζω στην αρχή που επιτιθεσαι στο κάστρο. Προσπαθώ να συνηθίσω το χειρισμό του για την ώρα αλλά δε "πανε" τα δάχτυλα :(

 

Μάνο, πως πίνω τα Potions; κάνω κατι λάθος; τα βαζω στα slots αλλά μου λεει πως δε μπαίνουν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά το ξαναξεκινησα και παίζω στην αρχή που επιτιθεσαι στο κάστρο. Προσπαθώ να συνηθίσω το χειρισμό του για την ώρα αλλά δε "πανε" τα δάχτυλα :(

 

Μάνο, πως πίνω τα Potions; κάνω κατι λάθος; τα βαζω στα slots αλλά μου λεει πως δε μπαίνουν...

 

Ta potions δεν τα βάζεις σε slots. Άλλη μία αλλαγή σε σχέση με το Witcher 1.

Πριν την μάχη θα κάνεις meditation και θα σου βγάλει επιλογή για Drink potion.

 

Σήμερα μου ήρθε ΤΟ παιχνίδι μαζί με το Red Dead Redemption. :D

Ήδη ξεκίνησα το Witcher και μετά παίρνει σειρά η Άγρια Δύση. :P

 

Νεότερα και απορίες αργότερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκιμασε κανα Low...

 

Εγω στο συστημα της υπογραφής μου στο medium και σε αναλυση της σειρας 1680Χ1050 ειμαι οριακά.Ελεος δηλαδή.

 

Με 5870 εισαι σε medium ? :shock:

Εγω με 5770 το βαζω high σε αναλυση 1920x1080 και τρεχει μια χαρα...χωρις φιλτρα βεβαια.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...