Προς το περιεχόμενο

The Witcher 2: Assassins of Kings


nikolasz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρε παιδες να ρωτησω και κατι αλο ξεκαρφωτο με το game?υπαρχει περιπτωση να γινονται αναβαθμισεις στις καρτε γραφικων στα λαπτοπ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Ρε παιδες να ρωτησω και κατι αλο ξεκαρφωτο με το game?υπαρχει περιπτωση να γινονται αναβαθμισεις στις καρτε γραφικων στα λαπτοπ?

 

Φίλε μου, λυπάμαι που σε απογοητεύω, αλλά το λάπτοπ σου δεν είναι για τα σύγχρονα παιχνίδια. Και δεν μπορείς να αναβαθμίσεις τον υπολογιστή σου, εκτός από τη RAM. Ούτε ο επεξεργαστής σου είναι δυνατός.

 

Ακόμα και σε παιχνίδια 2-ετίας ή πιό παλιά θα έχεις πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ghost

που τις ρίχνεις τις γαμημένες bombs, εκεί στην σπηλιά στο waterfall στην άλλη την σπηλιά με τους τυπάδες που ρούφηξαν βέλη η μέσα στο δασος στις τρύπες που πετάγονται? Και η bomb που λες είναι αυτοί που ρίχνει shrapnel right?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Ghost

που τις ρίχνεις τις γαμημένες bombs, εκεί στην σπηλιά στο waterfall στην άλλη την σπηλιά με τους τυπάδες που ρούφηξαν βέλη η μέσα στο δασος στις τρύπες που πετάγονται? Και η bomb που λες είναι αυτοί που ρίχνει shrapnel right?

 

 

 

Στις τρύπες στο δάσος που πας από πάνω και κάνεις click και λέει "I have to blow up this hole" ή κάτι τέτοιο. Αν έχεις το grapeshot (ναι, shrapnel) την βάζει αυτόματα μέσα και σκάει μετά από λίγο.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία το έχω, λέω και εγώ τι διάλο! ανοίγει μετά η αδρεναλίνη λοιπόν ;)

 

Υ.Γ TZOR ο panther ήταν κατατοπιστικότατος οπότε δε νομίζω να έχεις απορίες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί να είμαι πολύ τυχερός πάντως το παιχνίδι μου παίζει μια χαρά σε high settings με το ακόλουθο σύστημα σε ανάλυση 1200P:

 

-CPU: Intel Core 2 Duo Ε8400 @ 3,8 Ghz

-M/B: Asus P5q Pro (long live )

-RAM: 2x2 GB DDR-3

-GPU: ATI 4870 1 Gb DDR5

-OS : Windows 7 64-bit

 

Μου κάνει εντύπωση πως αρκετοί με καλύτερο σύστημα έχουν πρόβλημα !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Μου κάνει εντύπωση πως αρκετοί με καλύτερο σύστημα έχουν πρόβλημα !

 

 

Αυτο συμβαινει γιατι το παιχνιδι ειναι "κακογραμενο". Εμενα παντως μου σερνεται ακομα και στα πιο low γραφικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν το παιχνίδι ήταν κακογραμμένο, τότε δεν θα γινόταν αυτό που μόλις τώρα είπε το παιδί, δηλαδή σε παλιό σύστημα να παίζει καλά.

 

Αντίθετα το πρόβλημα φαίνεται να είναι στους drivers των καρτών γραφικών.

 

Ήδη η Nvidia έδειξε ότι με νέους drivers η απόδοση εκτινάσεται επάνω. Μπορεί όχι για όλους, αλλά εφόσον υπάρχει αυτή η αλλαγή στις επιδόσεις, δείχνει ότι εκεί εστιάζεται το πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί να είμαι πολύ τυχερός πάντως το παιχνίδι μου παίζει μια χαρά σε high settings με το ακόλουθο σύστημα:

 

-CPU: Intel Core 2 Duo Ε8400 @ 3,8 Ghz

-M/B: Asus P5q Pro (long live )

-RAM: 2x2 GB DDR-3

-GPU: ATI 4870 1 Gb DDR5

-OS : Windows 7 64-bit

 

Μου κάνει εντύπωση πως αρκετοί με καλύτερο σύστημα έχουν πρόβλημα !

 

 

παιζει κ ρολο σε τι αναλυση εισαι αλλα δεν ξερω ποσα frames χανεις απο απλο HD σε FHD

κ επισης οταν λες καλα ποσα frames εχεις?κ εγω με το uber ανοιχτο καλα φαινεται οτι παιζει αλλα πιανει 20-30 frames κ η καρτα κολλημενη στο 99% οποτε το εκλεισα κ ειναι ακομα πιο καλα

 

Αν το παιχνίδι ήταν κακογραμμένο, τότε δεν θα γινόταν αυτό που μόλις τώρα είπε το παιδί, δηλαδή σε παλιό σύστημα να παίζει καλά.

 

Αντίθετα το πρόβλημα φαίνεται να είναι στους drivers των καρτών γραφικών.

 

Ήδη η Nvidia έδειξε ότι με νέους drivers η απόδοση εκτινάσεται επάνω. Μπορεί όχι για όλους, αλλά εφόσον υπάρχει αυτή η αλλαγή στις επιδόσεις, δείχνει ότι εκεί εστιάζεται το πρόβλημα.

 

οντως εχει μεγαλη διαφορα τους εβαλα κ εγω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημερα σε ολους!επειδη διαβαζω διαφορα για το game κ οτι ειναι πολυ ''βαρυ''.δεν το εχω αγορασει ακομα αλλα σκοπευω να το κανω αμεσα θελω ομωσ την γνωμη σας.τα specs μου ειναι:core i7 920 ,nvidia gtx 460oc,6gb ram,οθονη 1680x1050.τι παιχνιδι θα τρεξει ικανοποιητικα η δεν αξιζει η αγορα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Welcome to Insomnia! :D

 

Καλό είναι να μην κάνεις νέο topic για ερώτηση σε παιχνίδι που βρίσκεται μερικές σειρές από κάτω. Καλό το search. ;)

 

http://www.insomnia.gr/topic/309363-the-witcher-2-assassins-of-kings/page__st__630 :)

 

Για την ερώτηση σου δεν ξέρω, μιας και δεν έχω παρόμοιο σύστημα, οπότε κάποιος άλλος θα απαντήσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H ομάδα των catalyst application profile της ATI δήλωσε στο Tweeter ότι αυτή τη στιγμή τσεκάρουν το Witcher 2 για Crossfire profile.

 

Stay tuned on the Witcher 2 CAP - we're currently looking at it (for most games the final release is usually different from beta)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...