Προς το περιεχόμενο

The Witcher 2: Assassins of Kings


nikolasz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

δεν υπαρχει ασυμβατοτητα με τα saves το προτου απλα χρειαζεται να εχεις το πρωτο witcher εγκατεστημενο.. :-( http://www.gog.com/en/support/the_witcher_2/_b_product_faq_b_

παω να παιξω!!! :mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

εβγαλα τον 3d vision driver εκλεισα το uber k shadows το εβαλα high οχι ultra κ ολα τα αλλα settings στο full κ εχω 55-60 frames κ η καρτα δουλευει στο 65% πριν ηταν κολλημενο στο 99% μαλλον πετυχαινει το κολπο με τον 3d driver η μπορει επειδη εκλεισα το uber μπορει κ τα 2 βεβαια :P

 

edit:εβαλα κ shadows ulta κ εχω 50 φραμες κ πανω οποτε το αφηνω ετσι με το που βαζω uber παντως ακομα κ χωρις τον 3d driver μου πεφτει στα 30

 

To ubersampling ειναι σαν το supersampling αλλα με internal rendering των textures 2-3 φορες πανω απο το full του ΑΑ.Οποτε δεν το ακουμπαμε.Το παιχνιδι ειναι optimized κατα τη γνωμη μου ασχετως της γκρινιας που υπαρχει.Πολλοι το τουμπανιαζουν και μετα γκρινιαζουν οτι δεν τρεχει καλα.Τα προβληματα με την ΑΤΙ πλεον ειναι κλασικα σχεδον σε καθε game.Και οταν παιζει μια χαρα σε μηχανημα 4ετιας και βαλε οπως το δικο μου εννοειται οτι θεωρω το game optimized.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα γραφικα,δεν ειναι πολυ μετρια,για τις απετησεις του?

 

Θα συμφωνήσω, ακριβώς αυτό σκέφτηκα κι εγώ, ΠΟΛΥ ΜΕΤΡΙΑ.

 

amd x4 955, 5850, 1920x1080 όλα τέρμα, 16x AF, και τα γραφικά με ψιλοαπογοήτευσαν.

 

Ελπίζω να μας αποζημιώσει η ιστορία κτλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν υπαρχει ασυμβατοτητα με τα saves το προτου απλα χρειαζεται να εχεις το πρωτο witcher εγκατεστημενο.. :-( http://www.gog.com/en/support/the_witcher_2/_b_product_faq_b_

παω να παιξω!!! :mrgreen:

 

Σ' εμένα πάντως έχει μουλαρώσει. Δεν κάνει import τα δικά μου.

Βρήκα κάποια στο internet, τα δοκίμασα και αυτά τα κάνει :whistle:. Φυσικά έχω δοκιμάσει και έχοντας εγκατεστημένο το Witcher EE, αλλά και έχοντάς το απεγκατεστημένο (αν και δε νομίζω να παίζει κανένα ρόλο, άσχετα τί λένε στο gog.com, το path των save χρειάζεται μόνο).

Θα περιμένω την retail μου και θα δοκιμάσω ξανά με τα δικά μου.

Αλλιώς έχω βρει κάποιο save όπου υπήρχε και αναφορά στις επιλογές που είχαν γίνει κατά τη διάρκεια του παιχνιδιού και είναι παρόμοιες με αυτές που είχα κάνει εγώ στο playthrough που ήθελα να κάνω import.

Θα χρησιμοποιήσω αυτό...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το amazon ακόμα μου λέει not yet dispatched ενώ έχει ακόμα Dispatch estimate: 16 May 2011 στην παραγγελία μου.Τους στέλνω mail η άπλα περιμένω; Sorry αν γίνομαι κουραστικός αλλά είναι η πρώτη φορά που παραγγέλνω από amazon/εξωτερικο :fear:

 

Δες εδώ και ένας άλλο που του έλεγε dispatch για 31 και του ήρθε σήμερα από amazon χωρίς ειδοποίηση

 

http://www.pcmaster.gr/forum/viewtopic.php?f=10&t=22079&start=200

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Εκτός του "omg μέτρια γραφικά, πολύ βαρύ" σε IN-HOUSE μηχανή γραφικών, μπορεί να δώσει κάποιος στοιχεία από το παιχνίδι για το πόσο καλό είναι στο στόρυ/quests/combat χωρίς spoilers; :)

 

Δες εδώ και ένας άλλο που του έλεγε dispatch για 31 και του ήρθε σήμερα από amazon χωρίς ειδοποίηση

 

http://www.pcmaster.gr/forum/viewtopic.php?f=10&t=22079&start=200

 

Εξαίρεση στον κανόνα πρέπει να ήταν αυτή.

Δεν μας είπε πότε το έκαναν dispatch.

 

Και ειδικά το Super Saver delivery που έχει το μεγαλύτερο delivery time, μιας και είναι το πιο φθηνό...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ είχα την έκδοση 1.5 uncut directors edition

 

μετά την 1.4...δεν μου βάζει την 1.5 ...δεν ξέρω..Αλλά μου πετάει ότι δεν μπορεί να βρει τί έχω κάνει install ..

 

 

Btw..πως είναι το παιχνίδι παίδες;; Αναμενόμενο;; Χαζό;;Ακόμα καλύτερο;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οτί πάντως και να λέει το game παρασκευή που έχω ρεπουδάκι έχει install και τιήμερο πολύωρο κάψιμο :)

O Gerlad πάντως είναι η απόλυτη rpg cult φυσιογνωμία και πέρα από τις emo ασιατικές λαλακίες η τους bioware rpg χαρακτήρες του dao2 που πασχίζουν να αρέσουν σε όλους και να προσαρμόζονται σε όλα τα σεξουαλικά γούστα του καθενός για να είναι την μόδα.

Γιαυτό τον γουστάρο σαν χαρακτήρα γιατί πάει κόντρα στην political correct άποψη της σύγχρονης εποχής είναι αυτός που είναι και δεν του καίγετε καρφί τι θα πουν οι άλλοι για την πάρτι του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα που είπες για review, Οι πρώτοι 129 users του gamespot βγάζουν ένα μέσο όρο 9.7/10

 

http://www.gamespot.com/pc/rpg/thewitcher2/players.html?tag=scoresummary%3Buser-score

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μετά την 1.4...δεν μου βάζει την 1.5 ...δεν ξέρω..Αλλά μου πετάει ότι δεν μπορεί να βρει τί έχω κάνει install ..

 

Βρες το witcher.exe μέσα στο φάκελο εγκατάστασης, δεξί κλικ --> properties και μετά στο version tab δες ποια έκδοση έχεις εγκατεστημένη. Εμένα μου πετούσε συνέχεια μήνυμα ότι δεν μπορεί να αναγνωρίσει την έκδοση και τελικά έχω εγκατεστημένη την 1,5 κάτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρες το witcher.exe μέσα στο φάκελο εγκατάστασης, δεξί κλικ --> properties και μετά στο version tab δες ποια έκδοση έχεις εγκατεστημένη. Εμένα μου πετούσε συνέχεια μήνυμα ότι δεν μπορεί να αναγνωρίσει την έκδοση και τελικά έχω εγκατεστημένη την 1,5 κάτι.

 

Αα.. την 1.5 bro φοράω..Μα πως;;Αφού έβαλα το update της 1.4 ^_^ ..Tespa.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...