Προς το περιεχόμενο

The Witcher 2: Assassins of Kings


nikolasz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

τελειο παιχνιδι must buy σιγουρα το κατεβασα το πρωι για δοκιμη κ δεν το εχω κλεισει καθολου,πολυ βαρυ βεβαια ulta ολα κ εχω 35-40 φραμες με 4.1ghz τον επεξεργαστη κ την καρτα 1600/2056 80-81 βαθμους μου παει η καρτα

 

Κλείσε το Uber sampling

 

CD Projekt's RPG The Witcher 2 is set to launch in a matter of days, but already those who pre-ordered the game on Steam can now take a peek at the game's readme. Doing so reveals a very long list of graphics options, one of which in particular stands out: "Uber sampling."

 

As you'd expect, it's a high end option: "The whole scene is rendered multiple times to give best possible texture and object details and antialiasing (better than antialias and anisotropy even on highest settings)." The developer says this is intended only for those with both the best possible CPU and GPU available now (X4 980 / i7 980X and 6990 / 590).

 

Aside from that, count on options for textures, shadows, lighting, LOD, bloom, anti-aliasing, blur, depth of field, "vignette" (a strictly aesthetic effect), rain, SSAO, motion blur, animation, decals, and vertical sync. Keep in mind, this is just the short version.

 

A few of the above options are noted to be quite demanding as well, though not much compared to uber sampling. In any case, it's great to know although the system requirements are relatively modest, the studio is including bonuses for those with even better gear than what's listed.

 

http://www.neoseeker.com/news/16447-the-witcher-2-readme-reveals-uber-sampling-mode-more-options/

 

 

 

Y.Γ κάποιοι έστρωσαν κατά πολύ τα frame τους απεγκαθιστώντας τον 3d vision driver

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Ρε τι μουνάρες στο play.com; Πάνε καλά; Το παρήγγειλα χτές και σήμερα έσκασε μέηλ και αρνούνται να μου το πέψουν γιατί λέει η παραγγελία υπερβαίνει τις 30£ και δεν κάνουν αποστολή στην Ελλάδα για συνολική αξία πάνω από 30£. Σύμφωνοι, αυτό το ήξερα. Όμως η τιμή του παιχνιδιού είναι 31,49€= περίπου 27,5£. Oπότε ποιό είναι το πρόβλημα; Πάνε καλά;

 

 

και καλα κανουν!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναί το uber sampling γονατίζει όλες τις κάρτες.

 

Στο φόρουμ του Witcher, GTX580 με Ultra settings και uber sampling χτυπάει 10-άρες στα fps.

 

Έχω απορία να δώ στο σύστημά μου, με τις 2 6950 και ανάλυση 1360 Χ 768 αν θα το σηκώνει.

 

Τώρα θα μου πείτε "και σε 320 Χ 240 καλύτερα θα παίζει", αλλά τί να κάνουμε κύριοι? Αυτή τη τηλεόραση έχουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με 2GB ram και 8800gt δύσκολο μου ακούγεται το full..

 

Δεν παιζει στο full.Δεν ειπα πουθενα για full settings.Με ολα στο high και φυσικα ubersampling απενεργοποιημενο το παιχνιδι τρεχει νερακι.Ειπα οτι με σωζει ο Q6600.Aλλωστε recommended η εταιρια δινει 4 cores.

Δεν μπορουμε να συγκρινουμε Q6600 με καρτα ATI λογω των κλασικων προβληματων της ΑΤΙ με τους drivers.Παντως οσοι εχουν τoν Q6600+Nvidia δεν εχουν προβλημα με τα fps προς το παρον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκιμασα προχειρα με ολα high και τα shadows off και απανεργοποιησα το uber sampling που το ειχα on και απο 20fps ειδα μεχρι και 30-31(δεν ειναι playable ακομα)...Παντως ενταξει ο Q6600 4 χρονια κραταει γερα αλλα απο εδω και περα...Λογικα θα βγει patch που θα κανει optimize...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Y.Γ κάποιοι έστρωσαν κατά πολύ τα frame τους απεγκαθιστώντας τον 3d vision driver

 

εβγαλα τον 3d vision driver εκλεισα το uber k shadows το εβαλα high οχι ultra κ ολα τα αλλα settings στο full κ εχω 55-60 frames κ η καρτα δουλευει στο 65% πριν ηταν κολλημενο στο 99% μαλλον πετυχαινει το κολπο με τον 3d driver η μπορει επειδη εκλεισα το uber μπορει κ τα 2 βεβαια :P

 

edit:εβαλα κ shadows ulta κ εχω 50 φραμες κ πανω οποτε το αφηνω ετσι με το που βαζω uber παντως ακομα κ χωρις τον 3d driver μου πεφτει στα 30

 

το texture memory size τι κανει ακριβως?το εχω large αλλα εχει επιλογη κ very large μονο του μου το εβαλε large οταν διαλεξα ultra τα settings

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...