Προς το περιεχόμενο

The Witcher 2: Assassins of Kings


nikolasz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Ένα release Που διέρευσε λέει ότι είναι το clonedvd (Language: ENG RUS) :confused:

 

Υ.Γ α οκ έχασα επεισόδια...

 

Σχετικά με τις απαιτήσεις ο previewer λέει :

 

Sure. It's a Core 2 Duo, originally using an older HD Radeon (4870, I think, and YES I KNOW) and 4GB of RAM. Since writing this - and as a direct result of it - I swapped the card out with an Nvidia GTX 460. That happily runs Ultra mode, although not perfectly - a bit of lag when things get busy, and some framedrop chugginess on occasion. But it's a preview build, so that shouldn't be taken as word of law. You'll be able to PLAY Witcher 2 on most decent spec machines, as far as I can tell. It just won't look great compared to what it can push out.

(As a reminder, the shots above are taken in Medium graphic quality and still look pretty damn good. The Ultra ones look amazing...)

 

http://www.pcgamer.com/2011/04/21/the-witcher-2-preview/

 

Όχι και άσχημα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Επειδη το πρωτο δεν το εχω πιασει θελω να μουπ πειτε αν ειναι στυλ obivion και fallout.Δηλαδη παιρνεις τις δικες σου αποφασεις και αναλογα τι λες προχωρει αναλογος η ιστορια?

 

Για το Witcher 1 λοιπόν:

Πιο πολύ σε στυλ Neverwinter Nights. Είσαι μόνος σου (δεν έχεις party) και για τις επιλογές, όπως λέει και ο panther_512, δεν έχεις "σώζω την γατούλα, όλοι είναι χαρούμενοι", "σκοτώνω την γατούλα, όλοι είναι δυστυχισμένοι", κάθε επιλογή σχεδόν που κάνεις έχει και κάποιο κακό αντίκτυπο, όπως και σε μια κανονική ιστορία του Witcher εσύ διαλέγεις "the lesser evil". Όλες οι αποφάσεις είναι σωστές και λάθος. ;)

Επίσης, σε αντίθεση με το κλασσικό, save - κάνω την απόφαση - δεν μου αρέσει - load, εκεί ο αντίκτυπος ερχόταν αρκετά πιο μετά (με ζωγραφιές που σου έδειχναν την επιλογή σου και τον Geralt να λέει τα σχόλια του για την απόφαση).

Γενικά οι επιλογές δεν άλλαζαν το κύριο στόρυ, αλλά διάφορα ενδιάμεσα κομμάτια άλλαζαν αρκετά.

 

Επίσης έχει έναν πιο "ρεαλιστικό" κόσμο και δεν είναι π.χ. οι υπεράνω Elves που έχουν ένα σχέδιο πίσω απ' όλα. Elves και Dwarves κατατρέχονται από τους ρατσιστές ανθρώπους και προσπαθούν να κερδίσουν την ελευθερία τους με "υπερβολικές" (ή τρομοκρατικές) πράξεις.

Οι χαρακτήρες έχουν σχεδόν όλοι κάτι που κρύβουν από σένα ή άλλους. Δεν υπάρχουν άγιοι και επίσης δείχνει ότι τα "τέρατα" είναι μερικές φορές χειρότερα από τα τέρατα. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το Witcher 1 λοιπόν:

Πιο πολύ σε στυλ Neverwinter Nights. Είσαι μόνος σου (δεν έχεις party) και για τις επιλογές, όπως λέει και ο panther_512, δεν έχεις "σώζω την γατούλα, όλοι είναι χαρούμενοι", "σκοτώνω την γατούλα, όλοι είναι δυστυχισμένοι", κάθε επιλογή σχεδόν που κάνεις έχει και κάποιο κακό αντίκτυπο, όπως και σε μια κανονική ιστορία του Witcher εσύ διαλέγεις "the lesser evil". Όλες οι αποφάσεις είναι σωστές και λάθος. ;)

Επίσης, σε αντίθεση με το κλασσικό, save - κάνω την απόφαση - δεν μου αρέσει - load, εκεί ο αντίκτυπος ερχόταν αρκετά πιο μετά (με ζωγραφιές που σου έδειχναν την επιλογή σου και τον Geralt να λέει τα σχόλια του για την απόφαση).

Γενικά οι επιλογές δεν άλλαζαν το κύριο στόρυ, αλλά διάφορα ενδιάμεσα κομμάτια άλλαζαν αρκετά.

 

Επίσης έχει έναν πιο "ρεαλιστικό" κόσμο και δεν είναι π.χ. οι υπεράνω Elves που έχουν ένα σχέδιο πίσω απ' όλα. Elves και Dwarves κατατρέχονται από τους ρατσιστές ανθρώπους και προσπαθούν να κερδίσουν την ελευθερία τους με "υπερβολικές" (ή τρομοκρατικές) πράξεις.

Οι χαρακτήρες έχουν σχεδόν όλοι κάτι που κρύβουν από σένα ή άλλους. Δεν υπάρχουν άγιοι και επίσης δείχνει ότι τα "τέρατα" είναι μερικές φορές χειρότερα από τα τέρατα. ;)

Εεχει ομως και side mission?σωσε την γατουλα κτλ οπως ειπες?Πεθαινω για κατι τετοια :-D :-D :-D :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σαν το crysis τα settings?καταλαβα παλι θα μου γυρισει το στομαχι με το motion blur :X

πως την εχουν δει τωρα τελευταια ετσι?βαλτε κανονικα τα advanced settings να κανουμε παιχνιδι..

 

@GhostRiderLSOV κορυφη η περιγραφή :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Εεχει ομως και side mission?σωσε την γατουλα κτλ οπως ειπες?Πεθαινω για κατι τετοια :-D :-D :-D :-D

 

Ναι βρε, RPG χωρίς side missions δεν υπάρχει. ;)

Αυτό ήταν βασικά το αρνητικό/βαρετό του Witcher για μένα:

Πολύ περπάτημα για side missions, πηγαιν' έλα συνέχεια. :P

 

ΥΓ. + Spoiler: Δεν σώζεις/σκοτώνεις γατούλα. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα τα side mission του μου άρεσαν αρκετά και ιδίως γιαυτό που είπες ghost ότι ο κόσμος του witcher ήταν ποτισμένος στην διαφθορά και παρακμή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε κι εμένα μου άρεσαν τα side missions, αλλά ήθελα να είχε κουμπί για autorun ο Geralt. :P (βαριόμουν να ψάξω)

Μερικές φορές ένιωθα Geralt the Walker. ;)

το ονοματακι του παντως δεν μου κανει σε δυναμιμικο χαρακτηρα,περισσοτερο σε γατουλα :-D :-D :-D :-D

Μηπως το τυλιγει το πουρακι ?? :-D :-D :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Μπορείς να κάνεις σεξ (οκ, sex card κι ένα μικρό animation, δεν βλέπεις τσόντα) με όποια όμορφη γυναίκα θες (με μερικές προϋποθέσεις βέβαια). Oπότε όχι, δεν είναι γατούλα ο Geralt. ;)

Και στο 2 λέει θα έχει κανονικό σεξ view όπως γράφει το PC Gamer. Θα δείξει. :P

 

Το μόνο κακό ( ; ), είναι πώς όπως και ο(ι) Highlander(s), είναι στείρος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς να κάνεις σεξ (οκ, sex card κι ένα μικρό animation, δεν βλέπεις τσόντα) με όποια όμορφη γυναίκα θες (με μερικές προϋποθέσεις βέβαια). Oπότε όχι, δεν είναι γατούλα ο Geralt. ;)

Και στο 2 λέει θα έχει κανονικό σεξ view όπως γράφει το PC Gamer. Θα δείξει. :P

 

Το μόνο κακό ( ; ), είναι πώς όπως και ο(ι) Highlander(s), είναι στείρος.

 

Off topic

Αν δεν κολλάει και αφροδίσια, τότε μιλάμε για μεγάλο win.... :devil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eντω μεταξύ,δε καταλαβαίνω τι νοημα εχει να εμφανίζεται 10 μέρες πριν το παιχνιδι στα μαγαζάκια, ενώ είναι γνωστό πως μέχρι την ημέρα κυκλοφορίας του δε σπάει...

Τζάμπα τα γκίγκα δηλαδή.

 

Πάντως με τρώνε τόσο τα χέρια μου να το παίξω(sic) διότι ποιός ξέρει πόσο θα αργήσει η προπαραγγελία.Καλά που υπάρχουν τα μαγαζάκια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...