Προς το περιεχόμενο

The Witcher 2: Assassins of Kings


nikolasz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

μν σ πω ότι θα περιμένω να ανοίξουν τ μαγαζιά να παω :D

 

Πρωι πρωι να εχει και δροσια :lol:

 

Παντως το 2 διχνει πολυ καλο. Το γουσταρα το πρωτο αν και το συστημα μαχης και ο χειρισμος δεν ηταν και πολυ καλος, σε ολα τα αλλα ομως ητα απιστευτο. Μουσικη, ηχος, ιστορια, ατμοσφαιρα ηταν απο τα καλυτερα. Μπορουσε να εχει και καλυτερα voice over (ακομα να ξεπεραστει το απιστευτο Vampire the masqurade bloodlines σε αυτον τον τομεα) αλα γενικα ηταν ενταξει.

 

Γενικα το παιχνιδι ηταν καλοφτιαγμενο. Ορισμενα απο τα παραπανω αν βελτιωσουν στο δευτερο θα εχει απιστευτο γουστο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Από το νέο UI και τα fonts στα subtitles, υπάρχει μεγάλη πιθανότητα το παιχνίδι να κυκλοφορήσει ΚΑΙ για κονσόλες, το οποίο σημαίνει θα είναι σχεδιασμένο για αυτές.

 

Πεταμένα λεφτά για DX11 ακριβές κάρτες, ακριβες CPU και γενικά highend hardware.

 

Μποϊκοτάρετε όλα τα console games και απαιτείστε PC Exclusives που να δικαιολογούν την αγορά στο hardware.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

CD Projekt: Witcher 2 “leak” result of publisher-finding process

 

The appearance this morning of a Witcher 2 video on YouTube is the “uncontrolled side effect” of trying to find a publisher for the game, CD Projekt boss Adam Kicinski has just said in a statement.

 

“Of course, we can’t and won’t try to deny the facts. The movie that appeared on the various sites yesterday presents our newest project, The Witcher 2, which we’ve been working on for some time. We made something about half year ago, to present the first playable version of the game,” he said.

 

“Currently we are looking for a potential publisher (or publishers) for this title, and this leak is an uncontrolled side effect of that process. For today, we are not commenting on anything that concerns the game itself.”

 

The game looks in fantastic form in the video. Fingers crossed we won’t have to wait too long for more.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το video είναι promo για να ελκύσει publishers, μιλάμε για πρώιμη alpha έκδοση όπως αναγράφεται, λογικό είναι να τρέχει στο PC μιας και εκεί γίνεται το developing. Οι υποψίες μου στηρίζονται αποκλειστικά στο νέο UI, το Healthbar αριστερά και τις λειτουργίες Inventory κτλπ δεξιά, τα οποία είναι ποιο streamlined, "κονσολίζουν", και η μεγάλη νέα και "αλλόκοτη" για το Witcher γραμματοσειρά font στους υποτίτλους των cut scenes και διαλόγων. Μπορεί να κάνω και λάθος, αλλά εδώ "βρωμάει" κονσόλα...

 

Τον κακό τους τον καιρό εάν δεν βγάλουν ειδική έκδοση για PC με ανώτερα και ποιο ποιοτικά γραφικά ειδικά στα textures. Απορώ πως υπάρχουν pc gamers να ανέχονται να παίζουν πολύ καλά κατά τα άλλα games με άθλια κυρίως textures ακριβώς επειδή οι developers αναγκαστικά συμβιβάζονται με το πολύ χαμηλότερο hardware τον consoles. Και ας μην πάμε σε άλλους τομείς...

 

Κατάρα στην Microsoft και το XNA Game Studio της. :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το video είναι promo για να ελκύσει publishers, μιλάμε για πρώιμη alpha έκδοση όπως αναγράφεται, λογικό είναι να τρέχει στο PC μιας και εκεί γίνεται το developing. Οι υποψίες μου στηρίζονται αποκλειστικά στο νέο UI, το Healthbar αριστερά και τις λειτουργίες Inventory κτλπ δεξιά, τα οποία είναι ποιο streamlined, "κονσολίζουν", και η μεγάλη νέα και "αλλόκοτη" για το Witcher γραμματοσειρά font στους υποτίτλους των cut scenes και διαλόγων. Μπορεί να κάνω και λάθος, αλλά εδώ "βρωμάει" κονσόλα...

 

Τον κακό τους τον καιρό εάν δεν βγάλουν ειδική έκδοση για PC με ανώτερα και ποιο ποιοτικά γραφικά ειδικά στα textures. Απορώ πως υπάρχουν pc gamers να ανέχονται να παίζουν πολύ καλά κατά τα άλλα games με άθλια κυρίως textures ακριβώς επειδή οι developers αναγκαστικά συμβιβάζονται με το πολύ χαμηλότερο hardware τον consoles. Και ας μην πάμε σε άλλους τομείς...

 

Κατάρα στην Microsoft και το XNA Game Studio της. :lol:

Νομιζω πως υπερβαλεις λιγο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eγω παντως θα συμφωνησω με το Grimpr.

Επειδη δλδ οι κονσολες εχουν gtp hardware πρεπει να δεχομαστε και εμεις που εχουμε high συστημα τις εκδοσεις τους ???

 

ΧΒΟΧ 360 - PS3 Sucks :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Αν και μου αρέσει η "dynamic camera" στα cutscenes όπως λέει, αν συνεχίσει στο στυλ που είδαμε εδώ (δηλαδή Witcher 1 φάτσες που δεν άλλαζαν ύφος), τότε τι να την κάνεις. :/

Θα ήθελα να έχουν εκφράσεις. :P

Επίσης νόμιζα ότι αντί για Geralt, ήταν ο Vesemir αυτός με την κοτσίδα, αφού αυτό το μαλλί είχε κι εκείνος.

 

Anyways, αρκετό nitpicking. Μου αρέσουν τα νέα γραφικά του, ότι θα χρησιμοποιεί την Havoc και όχι τo PhysX.

Γενικά ότι θα έχουμε Witcher 2. :D

 

Και έχουν φάση τα cineractives αν δεν είναι κλασσικά επαναλαμβανόμενα, που περιέργως δεν φαίνεται να είναι. Δηλαδή αφού έχασε το slash, δεν έδειξε ακριβώς το ίδιο cineractive όπως σε άλλα παιχνίδια.Θα δείξει πάντως.

 

Το πρώτο Witcher μου είχε αφήσει πολύ καλές εντυπώσεις και περιμένω κι εγώ το 2ο τώρα. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το video είναι promo για να ελκύσει publishers, μιλάμε για πρώιμη alpha έκδοση όπως αναγράφεται, λογικό είναι να τρέχει στο PC μιας και εκεί γίνεται το developing. Οι υποψίες μου στηρίζονται αποκλειστικά στο νέο UI, το Healthbar αριστερά και τις λειτουργίες Inventory κτλπ δεξιά, τα οποία είναι ποιο streamlined, "κονσολίζουν", και η μεγάλη νέα και "αλλόκοτη" για το Witcher γραμματοσειρά font στους υποτίτλους των cut scenes και διαλόγων. Μπορεί να κάνω και λάθος, αλλά εδώ "βρωμάει" κονσόλα...

 

Τον κακό τους τον καιρό εάν δεν βγάλουν ειδική έκδοση για PC με ανώτερα και ποιο ποιοτικά γραφικά ειδικά στα textures. Απορώ πως υπάρχουν pc gamers να ανέχονται να παίζουν πολύ καλά κατά τα άλλα games με άθλια κυρίως textures ακριβώς επειδή οι developers αναγκαστικά συμβιβάζονται με το πολύ χαμηλότερο hardware τον consoles. Και ας μην πάμε σε άλλους τομείς...

 

Κατάρα στην Microsoft και το XNA Game Studio της. :lol:

 

Εννοειται οτι η pc version θα εχει πολυ ανωτερα γραφικα απο τις κονσολες. Ολα τα pc games εχουν καλυτερα γραφικα απο τις console versions αμα τα παιξεις με ολα φουλ!

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 15:38 ----------

 

Νομιζω πως υπερβαλεις λιγο

 

Δεν υπερβαλει καθολου. CONSOLE SUCKS!!! Οι κονσολες ειναι υπευθυνες για την καταντια των games.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Δεν ξέρω, είναι ALPHA build άρα υπάρχουν περιθώρια βελτίωσης (άλλωστε και στο Witcher άκουσαν τις παρατηρήσεις και έτσι φτάσαμε στην enhanced), αλλά πολλές αηδιούλες είδα και προβληματίστηκα. Ειδικά εκεί που οι στρατιώτες πέφτουν με τις πανοπλίες κάτω και ο λοχίας τους λέει "πάρτε πενήντα κάμψεις" ξεπερνάει τα όρια του φαιδρού και γίνεται cult.

 

Ελπίζω αυτή τη φορά, εκτός του να τρέχουν σαν χαζοί οι fodder npc's και να λένε "ω, τι ήταν αυτό", οι δημιουργοί να μην αφήνουν τον Geralt να τους κλέβει μπροστά στα μάτια τους και ύστερα να τους πουλάει αυτά που τους έκλεψε...Επίσης, να λιγοστέψουν τη βροχή (καλύτερα να είναι scripted) ώστε να μην τρέχουν όλοι σαν τα κοτόπουλα να προφυλαχτούν στα υπόστεγα κάθε τρεις και λίγο.

 

Το Witcher μου άρεσε συνολικά, η λογική του "time's'a'waistin' και της Αμερικανιάς με ανησυχεί, γιατί και στο πρώτο ο διάολογος ήταν μετριότατος στην πρώτη κυκλοφορία και δε φαίνεται να έχουν βελτιωθεί. Επίσης, ΒΑΡΕΘΗΚΑ τα γυναικεία στήθη μεγέθους DD. Γενικά, ο "ερωτύλος" Geralt δε μου άρεσε στο πρώτο, αλλά εφόσον έχεις την επιλογή να μην κολλάς σε ό,τι φοράει φουστάνι κι έχει σφυγμό, που λένε και οι εξαγωγείς δημοκρατίας, δεν πειράζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα την πω την αμαρτια μου, στα video games ουτε εμενα μου αρεσουν τα DD tities εκτος και αν μιλαμε οτι ο χαρακτηρας φτιαχτηκε με αυτη τη λογικη. Γενικα δεν γουσταρω την νοοτροπια να βλεπω μαντραχαλους πανοπλους μεχρι τα μπουνια και καταλαβαινεις οτι πανε προετοιμασμενοι στην "μαχη" και να βλεπω μισογυμνες κοπελιτσες να το παιζουν super sayan (ahem....lara). Δεν μου αρεσει επισης το γεγονος οτι στα περισσοτερα παιχνιδια εμφανιζουν τις γυναικες σαν καθαρα "eye candy" για να βλεπουν τα 12 - 15χρονα και να "γουσταρουνε".

 

Η καλυτερη υλοποιηση γυναικας που εχω δει μεχρι σημερα σε video game ειναι στο Ico, Half Life 2, Valkyrie Profile, Mass Effect, Metroid series, Baldurs Gate series και καποια ακομα παιχνιδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...