Προς το περιεχόμενο

The Witcher 2: Assassins of Kings


nikolasz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

[/code]

Με προβληματίζει η κάρτα. Στα άλλα είμαι ΟΚ. Από ό,τι βλέπω εδώ υπάρχουν πολλά μοντέλα 8800 με μεγάλη γκάμα στις επιδόσεις (6,6-14,6 GP/s και 12-26 GT/s) με πιο γρήγορη στα texels το πιο μικρό μοντέλο που είναι η πιο αργή στα pixels. Η δική μου έχει 2,2GP και 4,4GT πιο αργή δηλαδή και από την πιο μικρή 8800. Να υποθέσω ότι δεν θα παίζει ούτε στο minimal ? :(

 

Βασικά δεν έχει λόγο να μη ξεκινήσει, τεχνολογικά δεν έχει κάτι η μια που να μην έχει η άλλη (SM.3.0 είναι και οι δυο)

Από εκεί και πέρα το πως θα παίξει είναι ένα θέμα, μιας και η κάρτα σου είναι 2-3 φορές κάτω από το minimum. Συνήθως για να ευχαριστηθείς το παιχνίδι βάζεις τα requirement στα minimum για να είσαι μέσα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Αν τα minimum requirements μιλάνε για 8800GT 512MB, τότε ζόρικα τα πράγματα. Η 9400GT είναι σημαντικά πιο αργή. Το γεγονός ότι και στον επεξεργαστή είσαι κοντά στο όριο, τα κάνει ακόμα χειρότερα.

Όπως και να χει, περιμένεις και βλέπεις. Ίσως με όλα lowest και με λίγη ανεκτικότητα, να ναι σχετικά playable.

 

Βασικά δεν έχει λόγο να μη ξεκινήσει, τεχνολογικά δεν έχει κάτι η μια που να μην έχει η άλλη (SM.3.0 είναι και οι δυο)

Από εκεί και πέρα το πως θα παίξει είναι ένα θέμα, μιας και η κάρτα σου είναι 2-3 φορές κάτω από το minimum. Συνήθως για να ευχαριστηθείς το παιχνίδι βάζεις τα requirement στα minimum για να είσαι μέσα!

 

Ευχαριστώ για τις γρήγορες απαντήσεις. Η οθόνη έχει native ανάλυση 1920x1200 αλλά δεν έχω την απαίτηση να παίζει σε τόσο μεγάλη ανάλυση. Γενικά (και λόγο linux-wine) δεν έχω μεγάλες προσδοκίες. Συνήθως ή τρέχω το wine σε 1024x768 παράθυρο ή στην 2η οθόνη σε 1280x1024 για να μπορώ να κάνω δουλειά ταυτόχρονα οπότε αν παίζει στο χαμηλό σε αυτές τις αναλύσεις αρκεί. Επίσης, λόγω των οθονών χρειάζομαι μια κάρτα χωρίς dsub(vga) βύσμα οπότε εδώ και κάποιο διάστημα σκέφτομαι να πάρω μια Sapphire 5750 που είναι το πιο μικρό μοντέλο χωρίς dsub απλά το αναβάλλω γιατί δεν έχω καθόλου χρήματα να διαθέσω αυτό το καιρό. Με την 5750 θα παίζει καλά λογικά, σωστά ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε φιλε με 50€ χτυπας μια 4830 που ειναι αναλογων δυνατοτητων μιας nvidia 9800gt για να παιξεις αξιοπρεπως το παιχνιδακι...

 

http://www.activate.gr/index.php?page=shop.product_details&flypage=shop.flypage&product_id=6936&category_id=98&manufacturer_id=0&option=com_virtuemart&Itemid=1&vmcchk=1&Itemid=1

 

Αν και εγω θα χτυπαγα την 5850 που εχει το Πλαισιο στα 129€....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η 5750 είναι από λίγο εώς και 50% ταχύτερη απ την 8800GT (αναλόγως το παιχνίδι/settings), οπότε λογικά θα παίζει καλά με γενικά καλή ποιότητα γραφικών. Αρκεί να μη θες full ανάλυση & details.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η 5750 είναι από λίγο εώς και 50% ταχύτερη απ την 8800GT (αναλόγως το παιχνίδι/settings), οπότε λογικά θα παίζει καλά με γενικά καλή ποιότητα γραφικών. Αρκεί να μη θες full ανάλυση & details.

Μονο που το προβλημα του ειναι με το οτι Wine και AMD drivers δεν τα πανε και τοσο καλα. GTS450 ειναι το minimum που βρηκα στο Πλαισιο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δείτε πέντε βιντεάκια (περίπου 10 λεπτά συνολικά) εδώ

 

:-D

 

Ουφ ρε παιδί μου δεν μπορώ να περιμένω 34 μέρες. Τόσα και τόσα έχουν διαρρεύσει. Δεν γίνεται να διαρρεύσει και αυτό ? :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι.

Από ΕΑ ας διαρρέουν όλα.

Από μικρότερες εταιρείες που βγάζουν ποιότητα, όχι.

 

Ναι δίκιο έχεις. Εννοείται ότι όποιος μας σέβεται πρέπει να τον επιβραβεύουμε και μπράβο στα παιδιά της CDPR. Απλά επειδή σχεδόν όλοι εδώ το έχουμε αγοράσει για αυτό πήρα το θάρρος να το πω :P

 

[offtopic]

Ποιος την γ... την ΕΑ. Οι άνθρωποι είναι καραγκιόζηδες. Είχαν πρόβλημα στο authentication στους servers και δεν μπορούσε να συνδεθεί κανείς για 2-3 μέρες. Για αυτό μου τη δίνουν τα online profile και achievements και χαζομάρες. Και στο DA:O ποτέ δεν έκανα προφίλ και είχα τοπικά τα saves.

[/offtopic]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι δίκιο έχεις. Εννοείται ότι όποιος μας σέβεται πρέπει να τον επιβραβεύουμε και μπράβο στα παιδιά της CDPR. Απλά επειδή σχεδόν όλοι εδώ το έχουμε αγοράσει για αυτό πήρα το θάρρος να το πω :P

 

 

Πες το ψέματα.

 

Παρακαλάω μόνο το παιχνίδι να είναι τόσο καλό όσο δείχνει και αμέσως μετά να κάνει πολύ καλές πωλήσεις, ώστε να δείξει στις και καλά πρωτοκλασάτες εταιρίες τί γίνεται όταν σέβεσαι την PC κοινότητα.

 

Αλλά επειδή είναι καλύτερα να τρώμε μεγάλες μπουκιές παρά να λέμε μεγάλες κουβέντες, πάω για φαγητό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως το παιχνίδι παιζει μονο σε 16:9 αναλύσεις..... :shock:

 

Παρ'ολα αυτα το preorder μου παραμένει αλλά ειναι μεγαλη μλκ αυτο απο τη στιγμη που το παιχνιδι θα βγει αρχικα μονο για PC.

 

πηγή: http://tw2.thewitcher.com/forum/index.php?topic=32201.0

Live conference σε 10 λεπτα εδω http://www.gog.com/en/news/tune_in_to_watch_cdp_days_2011_spring_conference

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...