Προς το περιεχόμενο

The Witcher 2: Assassins of Kings


nikolasz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

χαίρω πολύ :rolleyes:

"Best guess for The Witcher 2 Release Date is Q1 2011"

 

εδώ λέει US, March 24, 2010 και όλοι λένε για Απρίλιο :unsure:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

  • Super Moderators

χαίρω πολύ :rolleyes:

"Best guess for The Witcher 2 Release Date is Q1 2011"

 

εδώ λέει US, March 24, 2010 και όλοι λένε για Απρίλιο :unsure:

 

 

κοίταξε τα links και άσε το best guess ffs!

 

περσινό άρθρo αυτό που linkαρες, 24 Μαρτίου 2010, σχεδόν ένας χρόνος έχει περάσει...

 

http://uk.pc.ign.com/objects/143/14345201.html

http://witchervault.ign.com/fullstory.php?id=58994

 

ορίστε, το ign γράφει release date 17 Μαίου...το ανακοίνωσε επίσημα η CDProjekt

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κοίταξε τα links και άσε το best guess ffs!

 

περσινό άρθρo αυτό που linkαρες, 24 Μαρτίου 2010, σχεδόν ένας χρόνος έχει περάσει...

 

http://uk.pc.ign.com/objects/143/14345201.html

http://witchervault.ign.com/fullstory.php?id=58994

 

ορίστε, το ign γράφει release date 17 Μαίου...το ανακοίνωσε επίσημα η CDProjekt

 

Όντως αχαχ ωραία thanks ^_^

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

100 ευρά πάντως ακόμα και για το The Witcher 2 είναι πολλά λεφτά. Θα προτιμήσω την Balls Of Steel έκδοση του DNF αντί την Collector's του The Witcher 2

 

Ναι όντως είναι πολλά τα λεφτά για οποιοδήποτε _ένα_ παιχνίδι αλλά είναι ωραίο πακέτο και θέλω και να επιβραβεύσω τη δουλειά τους ειδικά μετά από το ξενέρωμα που έφαγα με το DA2. Και το Witcher2 δεν θα έχει isometric κάμερα αλλά τουλάχιστον έχει ένα κάρο άλλα.

The main story will be at least as long as it was in TW1 (40 hours). Side quests expand it 2-3 times

There will be about 40 big, nonlinear quests in TW2

TW2 will have 16 endings

If someone’s not interested into fighting – he may play on “easy” and don’t give a shi.t about potions, swords etc.

16 τελειώματα (όχι ένα του DA2), 40 ώρες * 2-3 και nonlinear. Επίσης μόνο για το bold χαλάλι να δώσω τα λεφτά. Παραξενιά μου το δέχομαι αλλά με ενδιαφέρει 85% η ιστορία και 15% οι μάχες. Σιχάθηκα να σκοτώνω εχθρούς στο DA2.

 

Από hmv το σταμάτησα γιατί έβγαινε στις 77 λίρες με τα μεταφορικά δλδ στα 89 ευρώ συν ότι θα σου κάνει 15+ για να σου έρθει. Αρά δίνεις 10 ευρώ παραπάνω και το έχεις την ίδια μέρα που κυκλοφορεί. Η καλύτερη τιμή που είχε βγει στο internet για τον κολέκτορα ήταν από το amazon που το είχε περίπου στα 80 ευρώ.

 

Το πήρα τελικά από amazon. Έβγαινε £69.61 νομίζω και με την προσαρμογή του ΦΠΑ βγήκε £71.66 δηλαδή με την σημερινή ισοτιμία 82 ευρώ με δωρεάν μεταφορικά. Είχα προσέξει πριν 4-5 μέρες ότι έβγαλε δυνατότητα amazon αλλά ήταν 23:30 και βαριόμουν να μπω να το παραγγείλω. Μετά από κανένα 20λεπτο είπα να μπω και είχαν εξαφανιστεί τα κομμάτια. Σήμερα είδα ότι έβαλε πάλι κομμάτια και πρόλαβα :) Ελπίζω να μη γίνει καμμιά στραβή και μου πουν δεν γίνεται. Σαν μέρες το free saver λέει μέχρι 10 εργάσιμες αλλά και 15+ που είπες να κάνει δεν με καίει και τόσο γιατί ποτέ δεν χρησιμοποιώ τα αυθεντικά dvd (μόνο μια φορά για να τα κάψω σε άλλα αν δεν υπάρχει σε torrent). Όταν βγει το torrent θα το κατεβάσω και θα κάψω εκείνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

ουσιαστικά έχει 2 endings το DA2 αλλά το καταλαβαίνεις μόνο από τα λόγια του τελικού video, δεν δείχνει κάτι διαφορετικό :-(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ουσιαστικά έχει 2 endings το DA2 αλλά το καταλαβαίνεις μόνο από τα λόγια του τελικού video, δεν δείχνει κάτι διαφορετικό :-(

[offtopic]

Α μπορεί να έχεις δίκιο.

 

 

Εγώ είδα μόνο Seeker και ίσως Leliana να ψάχνουν την Champion και τον Grey Warden που εξαφανίστηκαν, το οποίο με ξενέρωσε ακόμη πιο πολύ γιατί στο save που έκανα import είχα romance με leliana οπότε θα έπρεπε να ξέρει που είμαι :P

 

 

[/offtopic]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

εγώ που είχα romance στο DA2 με την Merrill και στο τελικό video λέει ότι μόνο η Isabella έμεινε με τον Hawke τι να πω?!?!? ΠΟΣΟ ΑΚΥΡΟ ΗΤΑΝ ΑΥΤΟ?! WTF?!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και το Witcher2 δεν θα έχει isometric κάμερα αλλά τουλάχιστον έχει ένα κάρο άλλα.

 

Αυτό με χαλάει ρε μαμάωτο μου. Είναι τόσο δύσκολο δηλαδή να την βάλουν;

Καταλαβαίνω ότι χρειάζεται περισσότερη δουλειά στα γραφικά, αλλά στο 1ο μέρος είχαν :(

 

Τί να κάνουμε... θα το πάρουμε όπως και να ΄χει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό με χαλάει ρε μαμάωτο μου. Είναι τόσο δύσκολο δηλαδή να την βάλουν;

Καταλαβαίνω ότι χρειάζεται περισσότερη δουλειά στα γραφικά, αλλά στο 1ο μέρος είχαν :(

 

Από ό,τι διάβασα θα έχει πολύ περισσότερες κάμερες από τις τρεις που είχε το 1 αλλά θα τις διαλέγει το παιχνίδι ανάλογα με το ποια χρειάζεται στη συγκεκριμένη σκηνή. Η ισομετρική θα επιλέγεται αυτόματα σε μεγάλες μάχες όπου χρειάζεται να βλέπεις τι γίνεται. Έτσι έλεγαν βέβαια στο φόρουμ οπότε δεν είναι και σίγουρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν έχεις team τι να την κάνεις την ισομετρική κάμερα? Δεν νομίζω να χρειάζετε τόσο σε παιχνίδια που ελέγχεις μόνο έναν χαρακτήρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν έχεις team τι να την κάνεις την ισομετρική κάμερα? Δεν νομίζω να χρειάζετε τόσο σε παιχνίδια που ελέγχεις μόνο έναν χαρακτήρα.

 

Ναι όντως με ένα άτομο δεν είναι απαραίτητο αλλά έξις δευτέρα φύσις. Τόσα χρόνια με Baldur's Gate συνήθισα :P και μαρέσει γιατί έχω μεγαλύτερη εποπτεία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν έχεις team τι να την κάνεις την ισομετρική κάμερα? Δεν νομίζω να χρειάζετε τόσο σε παιχνίδια που ελέγχεις μόνο έναν χαρακτήρα.

 

Θα συμφωνήσω μαζί σου, αλλά στο 1ο είχα διαλέξει την επιλογή που παίζεις μόνο με το ποντίκι (χωρίς τα AWSD) και η κάμερα ήθελες δεν ήθελες ήταν ρυθμισμένη σε ισομετρική.

Δεν με χάλασε καθόλου, και ας μην υπήρχε party στο παιχνίδι. Άσε που μπορώ να πω ότι μου άρεσε πάρα πολύ, βρήκα και παρόμοια κάμερα στο DA:O και την ήθελα και στο Witcher 2 ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο μαλιστα!

 

Απο τα καλυτερα rpg που ειχα παιξει(Το 1 εννοΑω βεβαιως βεβαιως).

 

Ελπιζω μονο να μην χρειαστει και αυτη την φορα *γκουχου* enhanced *γκουχουυυυ* edition. :rolleyes:

 

Τωρα αν θα το παρω οριγκιναλ, απ'τον μπαρμπα, τον μπατζανακι η την συννυφαδα μου, θα σας γελασω και δεν το θελω... :devil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kατ'εμε τα 40ε ειναι τρομερή τιμή για αυτό το παιχνίδι.

 

Υποστηρίζω με 1000.Είχα μείνει απίστευτα ευχαριστημένος απο το 1ο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...