Προς το περιεχόμενο

The Witcher 2: Assassins of Kings


nikolasz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ το άρχισα με gamepad αλλά το γύρισα σε ποντίκι γιατί δεν μπορείς να γυρίσεις πάρα πολύ γρήγορα την κάμερα 180°, πράγμα το οποίο χρειάστηκα σε μια μάχη. Εκ τότε το τερμάτισα με το ποντίκι καθώς η ευκολία και η ταχύτητα στριψίματος της κάμερας έκανε το παιχνίδι πιο εύκολο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Έχει πρόβλημα στο performance ή μου φαίνεται; Μήπως υπάρχει καμιά ειδική ρύθμιση ή κανένα κόλπο γιατί μου φαίνεται περίεργο να τρέχει με χαμηλό framerate μεκάρτα 2 gb vram i7 cpu και 16 gb ram στα high settings ειδικά ένα τόσο παλιό παιχνίδι όταν το battlefield 1 τρεχει στα 60 fps στα medium settings.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ το άρχισα με gamepad αλλά το γύρισα σε ποντίκι γιατί δεν μπορείς να γυρίσεις πάρα πολύ γρήγορα την κάμερα 180°, πράγμα το οποίο χρειάστηκα σε μια μάχη. Εκ τότε το τερμάτισα με το ποντίκι καθώς η ευκολία και η ταχύτητα στριψίματος της κάμερας έκανε το παιχνίδι πιο εύκολο.

 

To Witcher 2 φτιάχτηκε έτσι ώστε να παίζεται καλύτερα με m+k, όπως και το πρώτο που δεν υποστηρίζει καν χειριστήρια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 χρόνια αργότερα...

Για λόγους ανεξήγητους (και ταυτόχρονα εξηγήσιμους) δεν έχω ασχοληθεί με την τριλογία των Witcher και είπα να το αλλάξω αυτό. Μετά από λίγο ψάξιμο κατάλαβα ότι μάλλον δεν θα έχω την υπομονή να ευχαριστηθώ το 1 λόγω του ιδιαίτερου gameplay του οπότε θα πάω κατευθείαν στο 2.

Επειδή προσπαθώ να αποφύγω τα spoiler, ξέρουμε κάποιο recap του 1 που να κάνει καλό μπάσιμο για το 2 και να είναι κάπως αναλυτικό; Δεν με πειράζει η διάρκεια, αντιθέτως νομίζω καλό θα ήταν να έχει μέσα και όλα τα cutscenes.

Γενικότερα tips καλοδεχούμενα, αν υπάρχει κάτι που μπορεί να μου κάνει τη ζωή πιο εύκολη στο gameplay, όπως κάποιο (non-breaking) mod, σκεφτόμουν να βάλω μερικά από το Nexus αλλά δεν θέλω να το παρακάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, xlinger είπε

Για λόγους ανεξήγητους (και ταυτόχρονα εξηγήσιμους) δεν έχω ασχοληθεί με την τριλογία των Witcher και είπα να το αλλάξω αυτό. Μετά από λίγο ψάξιμο κατάλαβα ότι μάλλον δεν θα έχω την υπομονή να ευχαριστηθώ το 1 λόγω του ιδιαίτερου gameplay του οπότε θα πάω κατευθείαν στο 2.

Επειδή προσπαθώ να αποφύγω τα spoiler, ξέρουμε κάποιο recap του 1 που να κάνει καλό μπάσιμο για το 2 και να είναι κάπως αναλυτικό; Δεν με πειράζει η διάρκεια, αντιθέτως νομίζω καλό θα ήταν να έχει μέσα και όλα τα cutscenes.

Γενικότερα tips καλοδεχούμενα, αν υπάρχει κάτι που μπορεί να μου κάνει τη ζωή πιο εύκολη στο gameplay, όπως κάποιο (non-breaking) mod, σκεφτόμουν να βάλω μερικά από το Nexus αλλά δεν θέλω να το παρακάνω.

Θα βγει remake του 1 οποτε προτεινω να περιμενεις να τα παιξεις με τη σειρα και μετα πιασε το 2. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, Arkin είπε

Θα βγει remake του 1 οποτε προτεινω να περιμενεις να τα παιξεις με τη σειρα και μετα πιασε το 2. 

Ναι το έχω δει όμως αυτό θα αργήσει τουλάχιστον 3 χρόνια με αισιόδοξη πρόβλεψη. Εμένα τώρα μου έχει έρθει για τα Witcher και στη βράση κολλάει το σίδερο!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, xlinger είπε

Ναι το έχω δει όμως αυτό θα αργήσει τουλάχιστον 3 χρόνια με αισιόδοξη πρόβλεψη. Εμένα τώρα μου έχει έρθει για τα Witcher και στη βράση κολλάει το σίδερο!

Αν οντως κανει τοσο τοτε recap και εισαι ετοιμος για το 2. Αλλα δεν νομιζω 3ετια για ενα remake. Αφου το ανακοινωσαν πριν κατι μερες δεν νομιζω να παει στα 3 χρονια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ στην θέση του φίλου ή θα έκανα υπομονή για το remake (χλωμό να περίμενα τόσα χρόνια όμως) ή θα έπαιζα το ορίτζιναλ (το οποίο είναι εξαιρετικό ακόμα και τώρα και το combat το συνηθίζεις σε μισή ώρα). Recap στο YouTube με τίποτα. Στο πρώτο παιχνίδι ξεκινά το δέσιμο με τους περισσότερους χαρακτήρες και τον κόσμο του Witcher. Αυτά είχα να πω και το κρίμα στο λαιμό σας. Άκου εκεί recap για το Witcher, λίγη ντροπή ρε, λίγη τσίπα 😋

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...