Προς το περιεχόμενο

The Witcher 2: Assassins of Kings


nikolasz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

  • 3 μήνες μετά...
  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Παιδια πηρα το παιχνιδι προσφατα (αλλα το ειχα τερματισει παλια στο normal απο τον θειο), σε τι επιπεδο λετε να το ξεκινησω;

Edit:
Εχω και το 1 λετε να παιξω το πρωτα ή οχι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε εντάξει τι μας ρωτάς τώρα.. Αφού ξέρεις πως παίζεται διαλέγεις εσύ ο ίδιος τη δυσκολία. Είναι υποκειμενικό το θέμα. 

 

Άμα έχεις χρόνο παίξε το 1ο πρώτα. Αν δεν το χεις παίξει, αξίζει να το δοκιμάσεις για να μάθεις πως ξεκίνησαν όλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 μήνες μετά...
  • 1 μήνα μετά...

Κι εγώ το έχω τερματίσει μία φορά και το τσίμπησα απο το GoG σε τιμή τσαμπέ 

ψάχνω να βρώ κανα trainer να το παίξω με one hit kill στο τέρμα δύσκολο και δεν βρίσκω τέτοιο trainer

μήπως ξέρει κανείς αν υπάρχει;

Η version του game είναι η enhansed edition 3.4.0.25 GoG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασε το Combat Rebalance mod, δεν είναι 1-hit kill αλλά θα σου προσφέρει αυτό που θες.

 

http://redkit.cdprojektred.com/?c=mod&m=show&p=77

 

Υπάρχουν και άλλες πηγές αλλά αυτή είναι η πιο εύκολη νομίζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

ΕΙπα να ξαναπαιξω το game μετα απο καιρο οσο περιμενω το witcher 3 αλλα δυστηχως low usage + frame drops ειναι εντελως unplayable.Το εχει παιξει κανεις τελευταια με την 970? Και αν ναι με ποιον driver και ποια settings?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 9 μήνες μετά...

Καλησπερα και χρονια πολλα. Μια ερωτηση.Εχω αγορασει την enhancer edition πριν λιγεσ μερεσ, υπαρχει εξτρα περιεχομενο να κατεβασω που δεν περιεχετε μεσα στα 2 σιντακια του παιχνιδιου?  υποψην με την εγκατασταση του παιχνιδιου, με ζητησε εαν θελω 4 πατσ να τα εγκαταστησω.  φυσικα το αποδεχτηκα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Μόλις τερμάτισα το the witcher enchansed edition και θέλω να συνεχίσω με το δεύτερο μέρος. Προβληματίζομαι όμως για το αν θα το παίξω με gamepad ή mouse keyboard όπως το πρώτο; Εχει διαφορές το combat του 1 με το 2 ; Πρώτη φορά τα παίζω και θέλω τη γνώμη σας.

Μόλις τερμάτισα το the witcher enchansed edition και θέλω να συνεχίσω με το δεύτερο μέρος. Προβληματίζομαι όμως για το αν θα το παίξω με gamepad ή mouse keyboard όπως το πρώτο; Εχει διαφορές το combat του 1 με το 2 ; Πρώτη φορά τα παίζω και θέλω τη γνώμη σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τερμάτισα το the witcher enchansed edition και θέλω να συνεχίσω με το δεύτερο μέρος. Προβληματίζομαι όμως για το αν θα το παίξω με gamepad ή mouse keyboard όπως το πρώτο; Εχει διαφορές το combat του 1 με το 2 ; Πρώτη φορά τα παίζω και θέλω τη γνώμη σας.

Μόλις τερμάτισα το the witcher enchansed edition και θέλω να συνεχίσω με το δεύτερο μέρος. Προβληματίζομαι όμως για το αν θα το παίξω με gamepad ή mouse keyboard όπως το πρώτο; Εχει διαφορές το combat του 1 με το 2 ; Πρώτη φορά τα παίζω και θέλω τη γνώμη σας.

 

Με gamepad το 2 παίζεται πιο άνετα. Έχει περισσότερο action και άμεσες μάχες σε σχέση με το πρώτο μέρος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τερμάτισα το the witcher enchansed edition και θέλω να συνεχίσω με το δεύτερο μέρος. Προβληματίζομαι όμως για το αν θα το παίξω με gamepad ή mouse keyboard όπως το πρώτο; Εχει διαφορές το combat του 1 με το 2 ; Πρώτη φορά τα παίζω και θέλω τη γνώμη σας.

Μόλις τερμάτισα το the witcher enchansed edition και θέλω να συνεχίσω με το δεύτερο μέρος. Προβληματίζομαι όμως για το αν θα το παίξω με gamepad ή mouse keyboard όπως το πρώτο; Εχει διαφορές το combat του 1 με το 2 ; Πρώτη φορά τα παίζω και θέλω τη γνώμη σας.

 

Θα διαφωνήσω Brand, το 3 μονο φτιάχτηκε για gamepad, το δυο είναι πολύ πιο snappy με mouse στην αλλαγή στόχου κατά την διάρκεια μάχης και πολύ πιο εύκολο το menu navigation. Κανένα Witcher δεν έχει ίδιο combat system, από εκεί και πέρα γιατί δεν δοκιμάζεις και τα δυο για να κρίνεις από μονος σου?

Θα διαφωνήσω Brand, το 3 μονο φτιάχτηκε για gamepad, το δυο είναι πολύ πιο snappy με mouse στην αλλαγή στόχου κατά την διάρκεια μάχης και πολύ πιο εύκολο το menu navigation. Κανένα Witcher δεν έχει ίδιο combat system, από εκεί και πέρα γιατί δεν δοκιμάζεις και τα δυο για να κρίνεις από μονος σου?

 

:P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πληροφοριακά, έχει και Quick Time Events σε κάποιες μάχες.
Αλλά βγαίνει άνετα με ποντίκι.
Επιπλέον, σου παρέχει την επιλογή να ρυθμίσεις τη δυσκολία των QTE αν θες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...