Προς το περιεχόμενο

The Witcher 2: Assassins of Kings


nikolasz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παίδες μολις εγκατέστησα ξανά το παιχνίδι (κι έκανε καμμια 15 γκίγκα Update voice over και συναφή)...Σημειώνω πως το έχω γνήσιο.
 
Δωστε λίγο μια βοήθεια για τις ρυθμίσεις στα γραφικα, διότι με όλα φουλ δεν εχω καλά fps. Tι να κατεβάσω πρακτικά... Τωρα είμα στα 30-35fps

 

Untitled-1-8.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Παίδες μολις εγκατέστησα ξανά το παιχνίδι (κι έκανε καμμια 15 γκίγκα Update voice over και συναφή)...Σημειώνω πως το έχω γνήσιο.

 

Δωστε λίγο μια βοήθεια για τις ρυθμίσεις στα γραφικα, διότι με όλα φουλ δεν εχω καλά fps. Tι να κατεβάσω πρακτικά... Τωρα είμα στα 30-35fps

 

Untitled-1-8.jpg

To UserSampling απενεργοποιησε μονο για αρχη..και πες μας τι διαφορες ειδες σε fps καθως και σε γραφικα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Xμμ, περιηγηθηκα λιγο στο στρατόπεδο με αυτό στον On, 35-40κάτι fps.

 

Με αυτό στο Off καρφωμένο στα 60.

 

Είμαι ηλίθιος που δε βλέπω κάπου διαφορά; πηγα κοντά σε φυτα, σε στρατιώτες, στη φωτιά κτλ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Xμμ, περιηγηθηκα λιγο στο στρατόπεδο με αυτό στον On, 35-40κάτι fps.

 

Με αυτό στο Off καρφωμένο στα 60.

 

Είμαι ηλίθιος που δε βλέπω κάπου διαφορά; πηγα κοντά σε φυτα, σε στρατιώτες, στη φωτιά κτλ...

Βαλτα ολα τερμα και απενεργοποιησε μονο το UserSampling...δεν προκειται να δεις καμια διαφορα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό έκανα, και πήγα σε καρφωτά 60fps.

 

Αρα κι εσύ λες πως δεν εχιε καμμία διαφορά...Αρα δεν ειμαι τυφλός.

 

Ε τότε ποιός ο λόγος ύπαρξης του ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό έκανα, και πήγα σε καρφωτά 60fps.

 

Αρα κι εσύ λες πως δεν εχιε καμμία διαφορά...Αρα δεν ειμαι τυφλός.

 

Ε τότε ποιός ο λόγος ύπαρξης του ;

Υπαρχει διαφορα αλλα δεν δικαιολογει την πτωση των επιδοσεων. Στα περισσοτερα ματια ουτε καν θα καταλαβουν τι βλεπουν. Το παιχνιδι ειναι τοσο περιπλοκο στο σχεδιασμο του και λογο της κινησης δεν προκειται να καταλαβεις τις διαφορες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Εδώ θα δεις μια πολύ πιο δομημένη ιστορία και ο κόσμος αν και δεν είναι σαν του skyrim είναι πολύ μεγάλος.  

Θα χορτάσεις, στο εγγυώμαι.  ;)   

 

Ωραία!!! Επομένως, περιμένω να βγει σε προσφορά και θα το χτυπήσω πακέτο 1+2  :)

Υπάρχει προσφορά στο steam και τα δύο μαζί με λιγότερο από δεκαπέντε εύροΑποστολή από το GT-I9300 με τη χρήση Insomnia App
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με το σύστημα που γράφω κάτω αναγκαζόμουν το το παίξω με απενεργοποιημένο ssao και medium επιλογές καθώς μου έκανε κολλήματα, αλλά κατέβασα ένα stuttering fix(d3d9 injection) που κυκλοφορεί στο διαδίκτυο και τώρα το παίζω σε high και απενεργοποιημένο μόνο το  ubersampling. 

Επίσης έχω απενεργοποιημένο το motion blur καθώς έτσι δεν σε ζαλίζει αφού η εικόνα είναι πιο καθαρή όταν κινείσαι. 

 

ΥΓ. Υπάρχει ένα τρομερό performance guide για το game :  http://www.geforce.com/optimize/guides/witcher-2-tweak-guide#5

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...
  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Αυτό το πράμα θα είναι 8 GB...

 

Μετά την Premium έκδοση που αγόρασα day one και που αντικαταστάθηκε ουσιαστικά από την Enhanced Edition, τώρα αυτό? Δεν παραπονιέμαι, αλλά είναι too much. Αγοράζω παιχνίδια σε υλική μορφή για να τα έχω όσο το δυνατόν ολόκληρα, όσο και να συμπαθώ και να εκτιμώ τη CRProjekt μου προκαλεί κάποια ενόχληση το γεγονός ότι πρέπει να τα φυλάξω σε κάποιο σκληρό ή USB stick μέσα στο κουτί του παιχνιδιού.

 

Επίσης πολλά από τα στοιχεία που αναφέρονται θα υπάρχουν και στο witcher 3, οπότε πολύ πιθανόν να πρόκειται για μεταφορά δουλειάς από τον ένα τίτλο στον άλλο. Θα μας δώσει μια καλή εικόνα του πού κινούνται τα πράγματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...