Προς το περιεχόμενο

The Witcher 2: Assassins of Kings


nikolasz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

The Witcher franchise has sold over 4 million copies

 

Adam Badowski, head of CD Projekt RED studio said:

 

“I’m still amazed with the result we have achieved with The Witcher franchise. Many gamers on many platforms have been drawn to the vivid and complex world we have created. In the gaming world summer means a lot of great, hot deals. So if you still don’t own the game look out for both retail and digital special offers. ‘The Witcher’ and ‘The Witcher 2′ are great, robust RPGs, that every true gamer should own.”

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

CD Projekt RED hints at a Summer surprise for The Witcher 2: Assassins of Kings owners

 

CD Projekt RED has also revealed this:

“Midaëte, or Midsummer, is the day of the summer solstice and marks the beginning of the first month of summer in the elven solar calendar. Elves believe that all things under the sun occur in cycles. After Midaëte the days grow shorter and the dying commences – to last until the winter solstice. Summer Shrines erected on this day give praise to the sun and life, while acknowledging death’s certainty.”

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να'μαστε και εδω! μετα το τελος του εξαιρετικου skyrim που το ελιωσα κανα 6μηνο αγορασα την ΕΕ του witcher 2 και εχω παιξει ισα ισα μεχρι το tutorial αλλα επειδη δεν εχω αγγιξει καθολου το 1 υπαρχει καποιος να μου πει συνοπτικα το στορυ του πρωτου witcher γιατι απο οτι καταλαβα εχει να κανει σαν συνεχεια?? Ειτε κανενα επεξηγηματικο λινκ θα ημουν ευγνωμων!!

 

Υ.Γ Ο χειρισμος με xbox controller να υποθεσω οτι συνηθιζεται σιγα σιγα ετσι?

 

Υ.Γ 2 Πολλες επιλογες παντως και καπου μπερδευτηκα με τα meditation,potion drink,signs,mugens κτλ δλδ δεν ξερω τι να πρωτοκανω!

 

Παντως ηδη απο τα πρωτα λεπτα το παιχνιδι φαινεται φοβερο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Για αρχή να σου πω ότι το story του 1 δεν σχετίζετε ιδιαίτερα με του 2 οπότε και καθόλου να μην το μάθεις δεν τρέχει και τίποτα.

Απλώς θα ξέρεις λίγοτερα για τους χαρακτήρες που υπάρχουν στο 2 και δεν θα καταλαβαίνεις μερικές ατάκες :P

Τώρα να κάτσω να σου γράψω story εγώ ή κανένας άλλος δύσκολο,υπάρχουν site που το έχουν κάνει ήδη αυτό άμα googlάρεις θα βρεις.

Επίσης έχω να σου δώσω αυτό:

Είναι βίντεο που έβγαλε η εταιρία για να ένα μικρό summary του 1.

Στα Extras στο menu του παιχνιδιού έχει ένα παρόμοιο video που σου εξηγεί τι είναι οι Witchers,δες το και αυτό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Το ξεκίνησα προχτές και πραγματικα έχω μείνει εντυπωσιασμένος.

 

Μια ερώτηση... είναι λογικό ενώ είναι από τον θείο... να κατεβάζει κανονικά τα Patch ο launcher και να τα κάνει εγκατάσταση και να μην έχω πρόβλημα;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ξεκίνησα προχτές και πραγματικα έχω μείνει εντυπωσιασμένος.

 

Μια ερώτηση... είναι λογικό ενώ είναι από τον θείο... να κατεβάζει κανονικά τα Patch ο launcher και να τα κάνει εγκατάσταση και να μην έχω πρόβλημα;;;

 

Παλικάρι, αν σου αρέσει αγόρασέ το, 20€ έχει. Δεν θα κλάψεις τα λεφτά σου!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παλικάρι, αν σου αρέσει αγόρασέ το, 20€ έχει. Δεν θα κλάψεις τα λεφτά σου!

 

Μα αφού μου παίζει κανονικά και κάνει και τα updates... απλά μου κάνει εντύπωση που τα κάνει τα updates κανονικά και λεώ μήπως μου το κλειδώσουν κάποια στιγμή....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να υποθέσω πως αυτό σημαίνει ότι δεν θα έχω κανένα πρόβλημα;

Ναι,η εταιρία έχει αποφασίσει να μην βάλει τίποτα για να αποτρέψει την πειρατεία.Επειδή λοιπόν είναι ένα πάρα πολύ καλό παιχνίδι,από ένα μικρό studio,που έδωσε πάρα πολλά δωρεάν.ΠΡΈΠΕΙ να το αγοράσεις :)

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+1

 

Εννοείται πως αξίζει όλα τα λεφτά η CDPR.

 

Και ειδικά με την τωρινή τιμή δεν υπάρχει καμμιά δικαιολογία να μην το αγοράσεις. Τα 2-3 Dual Layer DVD που θα αγοράσεις για να κάψεις την έκδοση του θείου και τα EE patches πιο ακριβά βγαίνουν που λέει ο λόγος :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...