Προς το περιεχόμενο

The Witcher 2: Assassins of Kings


nikolasz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Το ξεκίνησα από την αρχή με την ευκαιρία της enchanted edition.

 

Αυτήν την φορά είπα να δοκιμάσω το dark mode.

Μπορεί να είναι άδικο και να σπάει νεύρα ώρες ώρες αλλά εκτιμώ στοιχεία που πριν δεν τα χρησιμοποιούσα τόσο, παγίδες, φίλτρα, oils στα σπαθιά και γενικά με βάζει στην διαδικασία να σκεφτώ πώς θα κινηθώ σε μια μάχη.

 

Ως τώρα τα νεύρα μου άντεξαν μέχρι την αρχή του Act1 και μαζεύω υλικό για το πρώτο extra armor που δίνει.

Ίσως και να αξίζει τελικά αυτό το επίπεδο δυσκολίας, ελπίζω να μην μου ανάψει τα λαμπάκια στην συνέχεια και το πετάξω από το παράθυρο tongue.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ξεκίνησα από την αρχή με την ευκαιρία της enchanted edition.

 

Αυτήν την φορά είπα να δοκιμάσω το dark mode.

Μπορεί να είναι άδικο και να σπάει νεύρα ώρες ώρες αλλά εκτιμώ στοιχεία που πριν δεν τα χρησιμοποιούσα τόσο, παγίδες, φίλτρα, oils στα σπαθιά και γενικά με βάζει στην διαδικασία να σκεφτώ πώς θα κινηθώ σε μια μάχη.

 

Ως τώρα τα νεύρα μου άντεξαν μέχρι την αρχή του Act1 και μαζεύω υλικό για το πρώτο extra armor που δίνει.

Ίσως και να αξίζει τελικά αυτό το επίπεδο δυσκολίας, ελπίζω να μην μου ανάψει τα λαμπάκια στην συνέχεια και το πετάξω από το παράθυρο tongue.gif

Βαζω στοιχημα οτι θα σου αναψει τα λαμπακια ανετα,ειδικα στα boss fights.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ξεκίνησα από την αρχή με την ευκαιρία της enchanted edition.

 

Αυτήν την φορά είπα να δοκιμάσω το dark mode.

Μπορεί να είναι άδικο και να σπάει νεύρα ώρες ώρες αλλά εκτιμώ στοιχεία που πριν δεν τα χρησιμοποιούσα τόσο, παγίδες, φίλτρα, oils στα σπαθιά και γενικά με βάζει στην διαδικασία να σκεφτώ πώς θα κινηθώ σε μια μάχη.

 

Ως τώρα τα νεύρα μου άντεξαν μέχρι την αρχή του Act1 και μαζεύω υλικό για το πρώτο extra armor που δίνει.

Ίσως και να αξίζει τελικά αυτό το επίπεδο δυσκολίας, ελπίζω να μην μου ανάψει τα λαμπάκια στην συνέχεια και το πετάξω από το παράθυρο tongue.gif

 

Την καλύτερη επιλογή έκανες!

Αν το ξανάπαιζες στο normal οι μάχες θα σου φαινόντουσαν βαρετές, ενώ τώρα πρέπει να βρίσκεις τις αδυναμίες κάθε τέρατος.Το μόνο που θα σου τσακίσει τα νεύρα είναι οι μάχες απέναντι σε ομάδες απο ιππότες ή απο wraths και ο δράκος(η queen endrega θέλει κόλπο αλλιώς θα φύγει pc μαζί με το γραφείο απο το παράθυρο ...) :P.

Αλλά απο το act2 που θα έχεις καλή πανοπλία και βασικά skills η δυσκολία μειώνεται αρκετά.

hint: quen :D

 

Το έχω παίξει ήδη δυο φορές(και τα δυο paths) και τώρα δεν ξέρω αν αξίζει και τρίτη για το extra στο act3...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Την καλύτερη επιλογή έκανες!

Αν το ξανάπαιζες στο normal οι μάχες θα σου φαινόντουσαν βαρετές' date=' ενώ τώρα πρέπει να βρίσκεις τις αδυναμίες κάθε τέρατος.Το μόνο που θα σου τσακίσει τα νεύρα είναι οι μάχες απέναντι σε ομάδες απο ιππότες ή απο wraths και ο δράκος(η queen endrega θέλει κόλπο αλλιώς θα φύγει pc μαζί με το γραφείο απο το παράθυρο ...) :P.

Αλλά απο το act2 που θα έχεις καλή πανοπλία και βασικά skills η δυσκολία μειώνεται αρκετά.

hint: quen :D

 

Το έχω παίξει ήδη δυο φορές(και τα δυο paths) και τώρα δεν ξέρω αν αξίζει και τρίτη για το extra στο act3...[/quote']

 

 

Το blasphemer's outfit λέει στο act1?

Ή θα φάω όλα τα Orens και μετά δεν θα μπορώ να πάρω την πανοπλία του act2?

 

Ελπίζω να χω ελεύθερο χρόνο το Σ/Κ, να το συνεχίσω και να πω εντυπώσεις.

 

Αποστολή από το GT-S5830 με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλα τα αντικείμενα της εκάστοτε dark armor είναι παντοδύναμα για το act στο οποίο φτιάχνονται.

Αλλά άμα φοράς μόνο τις πανοπλίες χωρίς τα σπαθιά(όπως το κανα εγώ) θα έχεις challenge ακόμα.

 

btw κατέβασε κανα mod για τα υλικά/τιμή του dark armor γιατί θα φτύσεις πολύ αίμα στο act2/3 για να τις ολοκληρώσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι όμως εκείνα τα δύο αρχειάκα που βρήκα για να εξαλείψουν το stuttering, όντως κάνουν δουλειά!

Τα δοκίμασα και μάλιστα με 5870 αντί για 6950 και το πρόβλημα εξαφανίστηκε.Εαν θελήσει κάποιος να το βρει και ψάχνοντας για witcher 2 stuttering fix δεν τα καταφέρει ας μου πει να του το στείλω εγώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

[...]

btw κατέβασε κανα mod για τα υλικά/τιμή του dark armor γιατί θα φτύσεις πολύ αίμα στο act2/3 για να τις ολοκληρώσεις.

 

Κατεβασα αυτό το mod

http://witcher.nexusmods.com/mods/220

Αλλά δεν άλλαξε τίποτα.

Μήπως επειδή είχα αγοράσει ήδη ένα διάγραμμα για κομμάτι του blasphemer's outfit?

Υπάρχει κανένα άλλο να δοκιμάσω που να αλλάζει τις τιμές στα dark items?

 

Πάντως την ψιλοπαλευω ακόμα στο dark mode, ετοιμάζομαι να καθαρίσω το Kayran.

 

Αποστολή από το GT-S5830 με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...