Προς το περιεχόμενο

The Witcher 2: Assassins of Kings


nikolasz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Μόλις τελείωσα το 1ο chapter...

επίσης είδα οτι το παιχνίδι έχει μόνο 3 chapters. Είναι τόσο μικρό ?? Πόσες ώρες gameplay είναι το game ? Ελπίζω το 2ο chapter να είναι μεγαλύτερο από το 1ο.

Μιλαω για την Enhanced έκδοση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

3 chapters ναι, αλλά το 3ο έχει παραπάνω content τώρα (γιατί ήταν πολύ μικρό στην αρχική έκδοση). Επίσης το 2ο chapter αλλάζει αν πας με Iorveth ή Roche.

 

Inler, εγώ πιστεύω ότι αξίζει. :)

Τα saves δεν έχω παρατηρήσει να κάνουν μεγάλη διαφορά, αλλά αν τα έχεις, καλύτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To 2o Chapter είναι αρκετά μεγάλο, το 3ο "ηταν" το μικρότερο, το 1ο ήταν "σεβαστό". Τωρα πλεον μαλλον το 1 και το 3 θα'ναι παρόμοια.

 

Επισης, το 2ο ειναι διαφορετικό ανάλογα με το εάν θες να ακολουθήσεις τον Roche ή τον Iorveth, όπως ειπε κι ο GhostRider

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To 2o Chapter είναι αρκετά μεγάλο, το 3ο "ηταν" το μικρότερο, το 1ο ήταν "σεβαστό". Τωρα πλεον μαλλον το 1 και το 3 θα'ναι παρόμοια.

 

Επισης, το 2ο ειναι διαφορετικό ανάλογα με το εάν θες να ακολουθήσεις τον Roche ή τον Iorveth, όπως ειπε κι ο GhostRider

 

Έχω ακολουθήσει τον Iorveth...

Υπάρχει κάποιος που να έχει παίξει το παιχνίδι ακολουθώντας τον Iorveth και μετά να το ξαναέπαιξε με τον Roche ??? Ποιο path είναι πιο ωραίο ??? Iorveth or Roche ???

 

Επίσης το ποιον θα ακολουθήσεις σχετίζεται μόνο με το 2ο Chapter όπως λες ή και με το 3ο ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα σε ολους.

Εχω το παρακατω συστημα.

MAINBOARD : MSI 870A-G54 (FX)

CPU : AMD Phenom II x4 960T Black Edition (s AM3 , 3 GHz , 8MB)

GPU : Connect3D 6850 (PCI Express , 2GB)

RAM : Corsair XMS3 8GB DDR3-1600 Kit

Οι θερμοκρασια του επεξεργαστη σε κατασταση αναμονης ειναι περιπου στους 35 με 37 βαθμους.(Αν αυτο μπορει να παιζει ρολο).

Oι ρυθμισεις της GPU ειναι Default.

Η αναλυση που βαζω στο game ειναι 1920x1080.Οταν του επιλεγω Auto Detect Best Settings απο μονο του επιλεγει High Spec.

Αν και εχω κανει παρα πολλες προσπαθιες οσο αφορα τα settings συνεχιζει να μου ψιλοκολαει,,,σαν lag.

Μηπως εχει βγει καποιο update που διορθωνει bugs?? Εχει γινει και σε κανεναν αλλο αυτο ??

H εκδοση του game ειναι The Witcher 2 Assassins of Kings Enhanced Editon.

Ευχαριστω πολυ !!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω ακολουθήσει τον Iorveth...

Υπάρχει κάποιος που να έχει παίξει το παιχνίδι ακολουθώντας τον Iorveth και μετά να το ξαναέπαιξε με τον Roche ??? Ποιο path είναι πιο ωραίο ??? Iorveth or Roche ???

 

Επίσης το ποιον θα ακολουθήσεις σχετίζεται μόνο με το 2ο Chapter όπως λες ή και με το 3ο ???

 

Προσωπικα προτιμω το Iorveth path αν και σαν χαρακτηρας νομιζω πως καλυτερος ειναι ο Roche.Αυτα βεβαια ειναι προσωπικες προτιμησεις.Η αποφαση σου σχετικα με τον αν θα ακουληθησεις τον Roche ή τον Iorveth σε ακουλουθει και στον 3ο κεφαλαιο αν και οι διαφορες εκει δεν ειναι τοσο εμφανεις οσο στο 2ο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσον αφορά τα paths, πιστεύω ότι για 1ο playthrough πρέπει οπωσδήποτε να επιλέξεις Roche καθώς μαθαίνεις περισσότερα για την ιστορία. Με τον Iorveth μένεις στην απέξω από πολλές πολιτικές εξελίξεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά μια ερώτηση.

 

Κατεβάζω τo update της Enhanced Edition από τον ξεχωριστό downloader (ο launcher για κάποιο λόγο δε μου έλεγε κάτι για patch) και, επειδή κατεβαίνει πιο αργά κι από το Χάρο, θέλω να ρωτήσω πώς μπορώ να το παγώσω κάποια στιγμή. Δε βλέπω κάποιο Pause button και δε θέλω να καταλήξω με κανένα corrupt file.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτα στα settings αν ειναι ενεργοποιημενο το ubersampling και απενεργοποιησε το.

το ubersampling ειναι απενεργοποιημενο.

αυτο το συστημα που αναφερω το σηκωνει ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα σε ολους.

Εχω το παρακατω συστημα.

MAINBOARD : MSI 870A-G54 (FX)

CPU : AMD Phenom II x4 960T Black Edition (s AM3 , 3 GHz , 8MB)

GPU : Connect3D 6850 (PCI Express , 2GB)

RAM : Corsair XMS3 8GB DDR3-1600 Kit

Οι θερμοκρασια του επεξεργαστη σε κατασταση αναμονης ειναι περιπου στους 35 με 37 βαθμους.(Αν αυτο μπορει να παιζει ρολο).

Oι ρυθμισεις της GPU ειναι Default.

Η αναλυση που βαζω στο game ειναι 1920x1080.Οταν του επιλεγω Auto Detect Best Settings απο μονο του επιλεγει High Spec.

Αν και εχω κανει παρα πολλες προσπαθιες οσο αφορα τα settings συνεχιζει να μου ψιλοκολαει,,,σαν lag.

Μηπως εχει βγει καποιο update που διορθωνει bugs?? Εχει γινει και σε κανεναν αλλο αυτο ??

H εκδοση του game ειναι The Witcher 2 Assassins of Kings Enhanced Editon.

Ευχαριστω πολυ !!

 

Εγώ με το σύστημα της υπογραφής μου με όλα στο High/On εκτός του ubersampling/depth of field-gameplay/motion blur που τα έχω στο οff έχω 35-45 fps

Και έχω βάλει και αυτό το mod http://witcher.nexusmods.com/mods/263

το οποίο δεν ξέρω αν ρίχνει τα fps.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ με το σύστημα της υπογραφής μου με όλα στο High/On εκτός του ubersampling/depth of field-gameplay/motion blur που τα έχω στο οff έχω 35-45 fps

Και έχω βάλει και αυτό το mod http://witcher.nexusmods.com/mods/263

το οποίο δεν ξέρω αν ρίχνει τα fps.

Με ποιον τροπο μπορω να δω αυτες τιμες?? (35-45 fps).

Υπαρχει καποια εφαρμογη που τα βλεπω ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...