Προς το περιεχόμενο

[ΟΔΗΓΟΣ] Πως να τρεξετε παιχνιδια των windows με WINE και PlayOnLinux


gega

Προτεινόμενες αναρτήσεις

9800 αλλα ξαναλεω χρειαζομουν και τους 32 μπιτ οδηγους

αλλιως δεν ξεκινουσε κανενα παιχνιδι και επαιρνω ολο σφαλματα

μιας που βλεπω εχεις ασχοληθει με τα κοντ στο μοντερν γουερφερ2 δεν δουλευει ποντικι

τι να κανω?

υποσημειωση σε μενα δεν δουλευει το get winetricks ,το παταω και δεν βγαζει τιποτα

γιατι?τι μπορω να κανω?

το ποντικι οκ αλλα δεν μπορω να παιξω campaing γιατι μου πεταει συνεχεια iwnet invalid version error και μετην επιλογη exit επιστρεφω στο βασικο μενου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9800 αλλα ξαναλεω χρειαζομουν και τους 32 μπιτ οδηγους

ακκιως δεν ξεκινουσε κανενα παιχνιδι και επαιρνω ολο σφαλματα

μιας που βλεπω εχεις ασχοληθει με τα κοντ στο μοντερν γουερφερ2 δεν δουλευει ποντικι

τι να κανω?

υποσημειωση σε μενα δεν δουλευει το get winetricks ,το παταω και δεν βγαζει τιποτα

γιατι?τι μπορω να κανω?

το ποντικι οκ αλλα δεν μπορω να παιξω campaing γιατι μου πεταει συνεχεια iwnet invalid version error και μετην επιλογη exit επιστρεφω στο βασικο μενου

 

απο οτι ειδα στο AppDatabase για να λειτουργησει το mouse βαλε το Wine να τρεχει σε virtual desktop

αν αυτο το εχεις κανει ηδη τοτε ανοιξε το advance configuration plugin και πηγενε στο mousewarpoverrdrive και δοκιμασε ή το enable ή το force

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

to mouse τοχω φτιαξει αλλα με το iwnet invalid version τι γινεται?

αυτο το προβλημα φενεται οταν ειναι ckarasismeno το game οπου και η συζητηση σταματαει εδω...

τωρα αν το εχεις αυθεντικο ειτε δεν εχεις κανεις τα updates απο το steam... ή εχουν πεσει οι servers της IW (Infinity Ward FTW! :mrgreen: )

για καλο και για κακο κανε ενα ελεγχο αρχειων απο το steam...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες μετά...
Ρε μάγκες τι παίζει με το PlayOnLinux ? Το έχει δοκιμάσει κανείς?

 

 

 

PlayOnLinux.png

 

Το PlayOnLinux ειναι ενα προγραμμα που θα σε βοηθησει να εγκαταστησεις και να τρεξεις παιχνιδια των Windows σε Linux με την βοηθεια του Wine. Επισης το PlayOnLinux εχει και αρκετα ετοιμα scripts τα οποια μπορεις να τα χρησιμοποιησεις αμεσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 8 μήνες μετά...

Πολύ καλός οδηγός! Αντιμετωπίζω όμως ένα μικρό πρόβλημα. Βάζω την ανάλυση της οθόνης μου όταν κάνω edit τον pol launcher του παιχνιδιού (PKR) αλλά αυτό εξακολουθεί να το δείχνει σε άλλη ανάλυση. Να τονίσω ότι υπάρχει ήδη στην λίστα του PlayOnLinux και από εκεί το έκανα εγκατάσταση αλλά θέλω να αλλάξω την ανάλυση. Σε Kubuntu 11.04 (εγώ έχω Ubuntu 10.10) το είχα καταφέρει αλλά δεν θυμάμαι αν έκανα και κάτι παραπάνω, εδώ δεν μπορώ με τίποτα! Έχετε καμία ιδέα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...