Προς το περιεχόμενο

Μαύρη οθόνη στο YouTube μετά από Firefox update / UBUNTU


g1annis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έκανα update στο firefox από την έκδοση 3.0.13 στην έκδοση 3.0.14 και έκτοτε δεν παίζει τα video ΜΟΝΟ στο you tube. Η οθόνη του video είναι απλά μαύρη.

 

Έχετε κάποια ιδέα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπήρχε τέτοιο θέμα.

 

Έσβησα όλα τα cookies που ήταν σχετικά με το YouTube και το πρόβλημα λύθηκε. Τώρα τι σχέση έχουν τα cookies με αυτό δεν μπορώ να το εξηγήσω, πάντως αφού το έλυσα, έψαξα youtube doesn't work+ubuntu+firefox update και όντως το λύσανε κι άλλοι έτσι, χωρίς κανένας να εξηγεί γιατί.

 

Ευχαριστώ για τη βοήθεια πάντως!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

MIME Type.................Description............Suffixes....Enabled

application/x-shockwave-flash..Shockwave Flash......swf..........Yes

jim_p μάλλον δεν το διατύπωσα εγώ σωστά. Έγραψα πιο πάνω:

Δεν υπήρχε τέτοιο θέμα.

 

Έσβησα όλα τα cookies που ήταν σχετικά με το YouTube και το πρόβλημα λύθηκε.

Τώρα είμαι ΟΚ. Δεν έχω πρόβλημα. Προφανώς έφταιγαν τα cookies. Βέβαια, με τις δικές μου τεχνικές γνώσεις, αυτό δεν εξηγείται, αλλά νομίζω ότι δεν υπάρχει λόγος να ψάχνουμε σε συγκρουόμενα plugins. :fear:
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Έπεσα έξω....

 

Πάλι τα ίδια με το YouTube.

 

Στα καλά των καθουμένων. Έβλεπα βιντεάκια στο YouTube. Είχα 10 tabs ανοιχτά με το flashblock και έσβηνα ένα-ένα αυτά που έβλεπα. Μετά από 2-3 βιντεάκια μου έβγαλε πάλι στο πεδίο του βιντεο, μαύρη οθόνη, χωρίς κουμπάκια χωρίς τίποτα. Έχω φρικάρει. Τι μπορεί να είναι;

 

Το about:plugins μου στο σχετικό πεδίο είναι στην συνημμένη εικόνα.

Στο Synaptic αν ψάξω για flash τα εγκατεστημένα πακέτα είναι τα εξής:

flashplugin-installer

ubuntu-restricted extras

 

Όποιος μπορεί να φανταστεί κάτι, καλοπροαίρετος είναι. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανε whitelist το youtube στο flashblock.

 

Ειχα παρομοιο προβλημα με τις εφαρμογες του fb, δεν δουλευανε συγκεκριμενες λειτουργιες, και μολις εκανα whitelist το apps.facebook.com ολα μια χαρα.

 

Βεβαια, μετα απο λιγες μερες ξαναεγινε κατι παρομοιο και γυρισα στο midori (webkit browser) για το συγκεκριμενο site.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για την απάντηση. Όντως διορθώνει το πρόβλημα αυτό που μου λες, αλλά επειδή στο YouTube ανοίγω πολλά μαζί, θέλω να λειτουργεί το FlashBlock.

 

Προς το παρόν έφτιαξα ένα νέο profile και το παραμετροποίησα ξανά και δε φαίνεται να υπάρχει ποβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τρέχεις 64bit OS/browser? Είχα το ίδιο πρόβλημα και τελικά έφτεγε το flash καθώς έτρεχε το 32bit version μέσω nspluginwrapper. Βάλε το 64 bit flash και θα δουλέβει φίνα - όσο φίνα μπορεί να δουλέψει το flash σε linux χωρίς gpu acceleration βέβαια, Γ$#^%$#%^ την adobe και το μονοπόλιο μέσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι, τρέχω 32bit-ο και έχω και τη σχετική έκδοση.

 

Μέχρι τώρα μια χαρά με το νεο profile αν και ακόμα δεν έχω καταφέρει να εξηγήσω γιατί δημιουργήθηκε το αρχικό πρόβλημα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...