Προς το περιεχόμενο

πακετο NOVA ή να το φτιαξω μονος μου??


anpetsalis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εχω αποφασισει να βαλω NOVA στο σπιτι. καλο ειναι να παρω το πακετο που υπαρχει και να δινω καθε μηνα 60 ευρουλακια η να αγορασω πιατο και δορυφορικα μονος μου που μου βγαινουν πιο οικονομικα και να αγοραζω καρτες της NOVA και να εχω οποτε θελω εγω?? το καλοκαιρι για παραδειγμα δεν εχει ουτε εναν αγωνα! τσαμπα να πληρωνω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν γινεται το δευτερο που λες. Δεν υπαρχουν πλεον προπληρωμενες καρτες. Εξαλλου δεν γινεται, κοψε συνδεσε. δεν ειναι τοσο απλο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βάλε Conn-X TV, έχει αρκετούς αγώνες ακόμα και από Ισπανικό πρωτάθλημα. Έχει και καλέσ ταινιούλες κ κοστίζει και μόνο 15Ε τον μήνα (αν θημάμε καλά). Το μόνο κακό είναι ότι τρώει bandwith την ώρα που παίζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν πάρω πιάτο και αποκωδικοποιητή θα μπορώ να βλέπω κάποια κανάλια π.χ. ΕΡΤ, MEGA, ΑΝΤ-1, που δεν έχω καλή εικόνα λόγω πολυκατοικίας? Με εσωτερική δεν παίζει καλά.

 

Έχω ακούσει ότι υπάρχουν χιλιάδες κανάλια στο δορυφόρο, και ένα ποσοστό από αυτά ειναι free ισχύει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα ελληνικα καναλια θα μπορεις να τα βλεπεις μεσω του πακετου της Νοβα(ς) κανονικα.

 

Καναλια ελευθερα υπαρχουν παρα πολλα, τωρα αν θα σε καλυψουν στο προγραμμα το συζηταμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με αποκωδικοποιητή και πιάτο στραμένο στον hotbird υπάρχουν πάνω απο 4000 κανάλια και πολλοί ραδιοφωνικοί σταθμοί. Απο ελληνικά θα βλέπεις μόνο ΕΡΤ δορυφορική που δεν λέει καθόλου, το κανάλι της βουλής και κάποια άλλα παρεμφερή. MEGA, ANT1, STAR. ALTER κλπ μόνο μέσω NOVA.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν και αυτό δε θα έπρεπε να γίνεται.. τα ελληνικά κανάλια θα έπρεπε να είναι ελεύθερα, τουλάχιστον στον hellasat...

 

αν μη τι αλλο τα παραπληρωνουμε μέσω της Δεη και οχι μονο.......

 

Να προτείνω εγω ως αρχάριος, αλλα με πολλές βλέψεις, τον ιδανικο Dreambox? :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγώ με dreambox είμαι στο σπίτι και τον προτείνει με κλειστά μάτια (για τις δυνατότητες βέβαια που έχει και για να τις εκμεταλλευτείς, χρειάζεται αρκετό διάβασμα σε forum).

Πριν κάνεις όμως οτιδήποτε ρώτησε κάποιον που ασχολείται με δορυφικά είδη για το τί παίζει με τις καινούριες κάρτες που πρόκειται να δώσει στους συνδρομητές της η nova με κύριο σκοπό να μην μπορούν να παίζουν σε κανέναν δέκτη, παρά μόνο στους δικούς της. Οι έμποροι έχουν ήδη 'κινηθεί' εναντίων της.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν και αυτό δε θα έπρεπε να γίνεται.. τα ελληνικά κανάλια θα έπρεπε να είναι ελεύθερα, τουλάχιστον στον hellasat...

 

Για να γινει αυτο θα επρεπε ειτε το καθε καναλι να εχει πληρωσει για την καθε ταινια που παιζει πανευρωπαικα δικαιωματα, ειτε να εχει την ταινια μεταγλωτισμενη (μιλαμε παντα για τις ξενες), χωρις υποτιτλους και χωρις τον αυθεντικο ηχο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...