Προς το περιεχόμενο

Προσφορά OTEnet από Γερμανό...


dim_b

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ο Γερμανός δίνει με κάθε ετήσια συνδρομή OTEnet PSTN ή ISDN δώρο ένα DVD Player. Αν και δε με συμφέρει ιδιαίτερα αφού οι προπληρωμένοι 14 μήνες (12+2 δώρο) είναι μόλις 11,5 ευρώ φθηνότεροι από την αορίστου χρόνου συνδρομή που έχω τώρα σκέφτομαι να κάνω την ανανέωση καθώς θα ήθελα ένα δεύτερο DVD (έστω και το φθηνότερο της αγοράς) αλλά δεν έχω σκοπό να το αγοράσω αυτή τη στιγμή. Αυτό που με προβληματίζει είναι ότι θα έχω μιά προπληρωμένη συνδρομή μέχρι τις αρχές του 2004 ενώ το τοπίο στο Ελληνικό internet αναμένεται να αλλάξει μέσα στους επόμενους μήνες με την αναμενόμενη κατάργηση της χρονοχρέωσης και (πιθανόν) την εμφάνιση του DSL. Ξέρεται αν υπάρχει δυνατότητα "αναβάθμισης" της συνδρομής από απλή PSTN Dial-up σε κάποια άλλη μορφή (ISDN, flat rate ή DSL);

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχήν αν κάνεις τη γραμμή σου ISDN ξέχνα το DSL. θα πρέπει να πληρώσεις για να την μετατρέψεις πάλι σε PSTN και μετά σε DSL.

Κατά δεύτερον το DSL φαίνεται πολύ μακρινό όνειρο για την Ελλάδα σύμφωνα με τις σχετικές πληροφορίες και αν συνυπολογίσεις τα αρχικά προβλήματα της υπηρεσίας τότε θα μείνεις στην προπληρωμένη συνδρομή σου.

Λυπάμαι αν σου χάλασα το απόγευμα αλλά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά το ISDN δε με ενδιαφέρει, θα το είχα κάνει ήδη.

Το DSL δεν το πολυπιστεύω προς το παρόν αφού μετά από 6 μήνες στη λίστα αναμονής της Intraconnect έχω απογοητευτεί.

Αυτό που με προβληματίζει είναι η ενδεχόμενη κατάργηση της χρονοχρέωσης καθώς (με βάση τις ώρες που συνδέομαι καθημερινά) πιστεύω ότι θα με συνέφερε μιά σύνδεση χωρίς χρονοχρέωση. Το θέμα είναι αν υπάρχει περίπτωση να μετατρέψω την PSTN συνδρομή σε flat-rate όταν αυτή διατεθεί πληρώνοντας τη διαφορά. Θα πάω μια βόλτα στο Γερμανό της γειτονιάς μου να δω τι παίζεται με το DVD και αν μπορούν να μου λύσουν την απορία ως προς τη συνδεση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

DSL DSL DSL DSL Τρομερή τεχνολογία ... Δύσκολο πράγμα για την Ελλαδα μας....

Ναι ρε για να έρθει τέτοιο πράγμα στην Ελλάδα θέλει και αντιτορπιλικό... Θέλει συνοδεία απο φρεγάτες ... Θέλει να οριστούν κανόνες ασφαλείας Ελληνικοί πάντα.. Ασε που πρέπει να έχεις σχέση με τον παρόν πρωθυπουργό για να πάρεις την σύνδεση... Πρέπει να κάνεις και DSLόγιο (όπως κτηματολόγιο)

ΜΑ ΔΕΝ ΝΤΡΕΠΟΜΑΣΤΕ ΠΟΥ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΕΠΑΝΑΣΤΑΤΗΣΑΜΕ;;; ΣΤΗΝ ΓΕΡΜΑΝΙΑ ΤΟΥΣ ΠΑΡΑΚΑΛΑΝΕ ΝΑ ΤΟ ΒΑΛΟΥΝ ΚΑΙ ΕΔΩ ΤΟ ΕΧΟΥΜΕ ΣΑΝ ΟΝΕΙΡΟ; ΔΕΝ ΑΝΑΡΩΤΗΘΗΚΑΤΕ ΤΙ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ;; ΑΠΛΟΣ ΜΑΛΛΟΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΟΝΤΑ ΣΤΗΝ ΑΦΡΙΚΗ ΚΑΙ ΜΕΤΡΑΜΕ ΓΙΑ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ..... ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΚΕΦΤΩ ΤΙΠΟΤΤΑ ΑΛΛΟ.... :grin:

Μίλησα για την Γερμανία χωρίς να έχω καμία σχέση.. Το μόνο που ξέρω είναι ότι έχω ένα φίλο εκεί και χωρίς να έχει και πολλές σχέσεις με τα PC τον παρακαλούσαν στην πολυκατοικία του να βάλει DSL ... Ο τύπος ήδη κατέχει την τρίτη προσφορά με DSL και εμείς ακόμα απορούμε τί είναι αυτό το πράγμα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχήν αν κάνεις τη γραμμή σου ISDN ξέχνα το DSL. θα πρέπει να πληρώσεις για να την μετατρέψεις πάλι σε PSTN και μετά σε DSL<hr /></blockquote>

 

γιατί το λες αυτό wraeththu?

εγώ έχω isdn γραμμή και επειδή με ενδιαφέρει (όταν με το καλό έρθει το dsl) ρώτησα υπάλληλο της otenet στην ΔΕΘ και μου είπε "Ναι βεβαίως δεν χρειάζετε καμιά αλλαγή απλώς δεσμεύεται το ενα κανάλι της isdn"

 

????????????????????

ποιόν να πιστέψω? αν ξέρεις κάτι παραπάνω πες...

γιατί τους περισσότερους πωλητές δεν τους πιστεύω...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<blockquote><font class="small">Quote chris333:</font><hr> </font><blockquote><font class="small">Quote:</font><hr />

Καταρχήν αν κάνεις τη γραμμή σου ISDN ξέχνα το DSL. θα πρέπει να πληρώσεις για να την μετατρέψεις πάλι σε PSTN και μετά σε DSL<hr /></blockquote>

 

γιατί το λες αυτό wraeththu?

εγώ έχω isdn γραμμή και επειδή με ενδιαφέρει (όταν με το καλό έρθει το dsl) ρώτησα υπάλληλο της otenet στην ΔΕΘ και μου είπε "Ναι βεβαίως δεν χρειάζετε καμιά αλλαγή απλώς δεσμεύεται το ενα κανάλι της isdn"

 

????????????????????

ποιόν να πιστέψω? αν ξέρεις κάτι παραπάνω πες...

γιατί τους περισσότερους πωλητές δεν τους πιστεύω...

<hr /></blockquote>

 

Καλησπέρα,

 

Η ADSL παίζει και πάνω από ISDN γραμμές, οπότε δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα. Πάντως εγώ έχω DSL (όχι ADSL αλλά HDSL) με την Intraconnect εδώ και 2 μήνες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν αντιλέγω ότι η τεχνολογία ότι μπορεί να το επιτρέπει αλλά βλέπω το DSL που δίνει η BT στην Αγγλία και δε σε άφηνε να κρατήσεις την ISDN γραμμή σου.

θέλω να πιστεύω πως όταν με το καλό θα έρθει στην Ελλάδα με την εμπορική του μορφή από τον ΟΤΕ δε θα κάνουν παρόμοιο, δηλ. να "απαιτήσουν" μετατροπή της ISDN σε PSTN και μετά ενεργοποίηση της ως DSL, αλλά παραμένω επιφυλακτικός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...