Προς το περιεχόμενο

[INFO] Google Chrome Browser - Συζήτηση για τον browser στο linux


chek2fire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μια και ο chromium είναι πλέον και στα repositories του ubuntu 10.04 τι διαφορές έχει με τον chrome και είναι καλύτερος?

 

O chromium είναι η bleeding edge ανάπτυξη του project chrome με πολλά builds ανα μέρα. Εδώ βρίσκονται τα builds. Φαντάσου τον chrome κάτι σαν τη stable release του chromium. Εδώ αν διαβάσεις λένε τις διαφορές.

 

http://www.google.com/support/forum/p/Chrome/thread?tid=380b7ffc5d845696&hl=en

 

Edit: Στο φάκελο με τα builds που έδωσα παραπάνω δεν εμφανίζονται σωστά. Βάλτε το string ?C=N;O=D στο τέλος της address. πχ

>http://build.chromium.org/buildbot/snapshots/chromium-rel-linux/?C=N;O=D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 215
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Eχει παρατηρησει κανεις κολληματα στο Chrome? Tις 2-3 τελευταιες μερες, δε φορτωνει καν τις σελιδες, ενω ο Firefox ειναι μια χαρα. Δε το κανει παντα, και αυτο ειναι και το πιο σπαστικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eχει παρατηρησει κανεις κολληματα στο Chrome? Tις 2-3 τελευταιες μερες, δε φορτωνει καν τις σελιδες, ενω ο Firefox ειναι μια χαρα. Δε το κανει παντα, και αυτο ειναι και το πιο σπαστικο.

 

Εγώ με chromium 5.0.342.8 (42697) μερικές φορές έχω ένα μικρό κόλλημα 1-2 sec καθώς φορτώνουν οι σελίδες, αλλά όχι το πρόβλημα που λες εσύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά τα τελευταία updates (5.0.342.9 (43360)) μου κάνει blacklist ορισμένες σελίδες. Πάω πχ να φτιάξω λογαριασμό στο no-ip.com και μου πετάει security error

post-62899-129063079693_thumb.png

Επίσης στο gnome-look όταν μπαίνω σε ένα θέμα και μετά πατάω να πάω στην προηγούμενη σελίδα μου βγάζει

 

Confirm Form Resubmission

 

This web page requires data that you entered earlier in order to be properly displayed. You can send this data again, but by doing so you will repeat any action this page previously performed. Press Reload to resend that data and display this page.

Το παθαίνει κανένας άλλος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το τελευταιο το κανει και στον ff, οταν εχεις κανει αναζητηση για κατι, σου εχει βγαλει τα αποτελεσματα, εχεις πατησει σε καποιο απο αυτα και μετα κανεις πισω. Βασικα, το θυμαμαι απο την εκδοση... 2!

 

Στην opera και στο midori δεν το κανει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για λογους... !@#$%^ας το εχουνε, οπως και το awesomebar και το geolocation.

 

Ισως να τα παραλεω και να το κανει επειδη ο ff δεν κανει caching την προηγουμενη σελιδα εφοσον ειχε αναζητηση.

 

Για τον chrome δεν εχω ιδεα.

 

Αληθεια, τι εγινε με το repo? Ζει?

 

---edit

Μπα, ακομα ετσι ειναι, πιο αργο και απο το replay.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ζει αλλά θέλει 3-4 λεπτά για να συνδεθεί. Είναι γνωστό bug που έχει αναφερθεί. Πάντως την ταχύτητα του chrome δεν την βρίσκεις πουθενά. Θα ήθελα να δω και τον chromium μια και πλέον έχει πακεταριστεί και βρίσκετε στα official repositories του ubuntu.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατέβασε τον flash player από εδώ και αποσυμπίεσε το αρχείο στο

>/home/name/.mozilla/plugins

όπου name το όνομα του χρήστη. Αν δεν υπάρχει ο φάκελος plugins φτιάξ' τον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...