Προς το περιεχόμενο

[INFO] Google Chrome Browser - Συζήτηση για τον browser στο linux


chek2fire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οπως σε ολους τους browsers εκτος του ie6, με ctrl+L σε παει στην address bar και εχει επιλεγμενο ολο το κειμενο. Πατας backspace και το σβηνεις ή γραφεις τα δικα σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 215
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Γνωρίζουμε τι ορθογραφικό έλεγχο χρησιμοποιεί ο chrome και πως μπορούμε να του προσθέσουμε λεξικά?

 

---------- Προσθήκη στις 14:13 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 13:55 ----------

 

Εχεί κανείς και την adreess για τα 64αρια deb repositories γιατί με τον installer δεν μπαίνει μόνο του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γνωρίζουμε τι ορθογραφικό έλεγχο χρησιμοποιεί ο chrome και πως μπορούμε να του προσθέσουμε λεξικά?

 

---------- Προσθήκη στις 14:13 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 13:55 ----------

 

Εχεί κανείς και την adreess για τα 64αρια deb repositories γιατί με τον installer δεν μπαίνει μόνο του.

 

Δεν δουλεψε......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτι άλλο. Πως γίνετε να δεις video στο youtube χωρίς flash? Κάπου είχα διαβάσει ότι μπορείς. Αν βρω τον τρόπο θα πετάξω μια και καλή αυτή την σαβούρα της adobe.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και όμως έτσι δεν μπορώ να δω. Δλδ βάζω flash block κάνω reply στην σελιδα αλλά τα video μου συνεχιζει να τα δείχνει ότι θέλει upgrade σε flash player. Μήπως θα πρέπει να κάνω τελείως απεγκατάσταση τον flash player?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο τέλος έχει ένα link που λέει join html5. Πάτησέ το και μετά πήγαινε σε κάποιο video, λογικά θα σου φορτώσει την έκδοση με το <video> html tag και οχι αυτή με το flash application. Δέν χρειάζεται flash block γιατί ΘΕΩΡΗΤΙΚΑ δεν θα υπάρχει τέτοιο object στην HTML5 έκδοση.

Δέν το έχω δικιμάσει γιατί δέν έχω HTML5 compatible browser, αλλά έτσι πρέπει να παίζει θεωρητικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και όμως αυτό κάνω και δεν παίζει. Εκάνα και restart τον broswer αλλά τίποτα. Δεν έχω δοκιμάσει να απεγκαταστήσω τελείως το flash.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχε προβλήματα στις συνδέσεις του και πριν. Μερικές μέρες δεν δουλεύει και καθόλου αλλά νομίζω το testing δεν είναι για τις beta εκδόσεις αλλά για τις dev η κάνω λάθος? Ποιά έκδοση του chrome έχεις τώρα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...