Προς το περιεχόμενο

[INFO] Google Chrome Browser - Συζήτηση για τον browser στο linux


chek2fire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εμένα γιατί μου έχει αρχίσει και μου αρέσει... :P Καταρχήν μου αρέσει η ταχύτητα του αλλά και η σταθερότητα του. Δεν ξέρω καλός ο firefox αλλά έχει γίνει αρκετά βαρύς και ασταθής.

Θέλω να ρωτήσω αν υπάρχει δυνατότητα να επιλέγεις search engine άμεσα χωρίς να χρειάζετε να πας στις ρυθμίσεις του broswer για να το αλλάξεις.

Να προσθέσω ότι όποιος είχε την developer έκδοση πρέπει να την αφαίρεσει και να προσθέσει την beta.

 

Τα fonts σου πως είναι;

 

Με Firefox:

img12.th.png

 

Με Chrome:

img13k.th.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 215
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Αυτη?

 

http://www.google.com/support/forum/p/Chrome/thread?tid=3a5d86c0ad57c08f&hl=en

 

Τελικα, με μια πιο προσεκτικη ματια, το ιδιο προβλημα εχει και στο sshot του chek2fire, ακομα και στο vpc μου με xp!

Αρα ειναι αυτο που λεει παραπανω το θεμα. Ο chrome δεν ακολουθει τις ρυθμισεις του os/de για aa.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρέπει να ισχύει αυτό που λέτε με τα fonts αλλά δύσκολα το βλέπεις, προσωπικά δεν με έχει ενοχλήσει μέχρι στιγμής. Γενικά πάντως θα συμφωνήσω με τον check2fire ότι είναι ταχύτατος και ειδικά σε σελίδες με πολλά flash έχει πολύ καλύτερη συμπεριφορά από τον ff. Από τότε που τον εγκατέστησα δεν έχω ξανανοίξει ff!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+1 από εμένα, στο μόνο που θα ήθελα να δω βελτίωση είναι στην αποθήκευση των password. Σε μερικές σελίδες απλά δεν καταλαβαίνει ότι κάνω login για να ζητήσει αποθήκευση!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Flashblock.

 

Περιμενω να μπει απο default σε ολους τους browsers γιατι πλεον με τους σχεδιαστες ιστοσελιδων να κανουν εκτενεστατη χρηση του flash, η κατασταση εχει φτασει στο απροχωρητο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τους έλληνες να κατέχουμε τις πιο απαράδεκτες υλοποιήσεις. Ακόμα και σε σοβαρά ελληνικά site βλέπεις φοβερά καραγκιοζιλίκια με τα flash. Τραγούδια να ακούγονται, σπαμάρισμα να σου κρύβει την οθόνη και ότι άλλο φανταστείς. Για άλλη μια φορά αποδεικνύουμε το πόσο χωριάτες είμαστε σαν λαός...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια εμενα 1 πραγμα ειναι που με δε με 'αφηνει' να χρησημοποιησω chrome η opera....

το add block plus....οι διαφημισεις δεν την παλευεουν με την καμια....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

flashblock θα συμφωνήσω αν όχι το πιο χρήσιμο, για μένα στα τοπ 3 πιο χρήσιμων επεκτάσεων!

και επίσης

"Docs PDF/PowerPoint Viewer (by Google)

Automatically previews pdfs, powerpoint presentations, and other documents in Google Docs Viewer."

 

γρήγορο και αποτελεσματικό!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

flashblock θα συμφωνήσω αν όχι το πιο χρήσιμο, για μένα στα τοπ 3 πιο χρήσιμων επεκτάσεων!

και επίσης

"Docs PDF/PowerPoint Viewer (by Google)

Automatically previews pdfs, powerpoint presentations, and other documents in Google Docs Viewer."

 

γρήγορο και αποτελεσματικό!

 

Εμένα μου φάνηκε πολύ αργό γι αυτό προτίμησα το plugin του adobe reader.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει ένα μικρό πρόβλημα στην σελίδα με τα extentions και με την ελληνική γραμματοσειρά. Δείτε εδώ

 

googlechrome.th.png

 

τα extention που έχω βάλει μέχρι στιγμής είναι:

 

google translate, google wave notifier, google mail cheker.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...