Προς το περιεχόμενο

[INFO] Google Chrome Browser - Συζήτηση για τον browser στο linux


chek2fire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μερικά sites που χρησιμεύουν στην δημιουργία ιστοσελίδων δεν μου λειτουργούν με τον chrome στο ubuntu..Το firefox όμως τα παίζει μια χαρά... Προσπάθησα να κάνω και επαναγκατάσταση του chrome, τα ίδια.. Με άλλα λόγια πιστεύω ότι ο chrome είναι ο καλύτερος browser μέχρι τώρα, αλλά δεν θα τον συνηστούσα σε κάπoιον ο οποίος ασχολείται με δημιουργία websites..(ειδικά flash web sites)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 215
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

64αρι flash υπαρχει μονο στις 3 εκδοσεις 10.0.x που παραθετω συγκεντρωμενες παραπανω.

32αρι 10.0.x υπαρχει σε 6, οπως υπαρχει και 32αρι standalone player.

 

Ημουν για 30 λεπτα με flash 9.0.277, 32αρι παντα, εκλεισα τον ff, και οταν τον ξανανοιξα πεταξε το γνωστο μηνυμα οτι ο ff τρεχει ηδη!

Στα τσακιδια και αυτο!

Επεξ/σία από jim_p
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Όταν κατεβάζω κάτι και πατάω να το ανοίξω κατευθείαν από την μπάρα των downloads, αντί να ανοίγει με το συγκεκριμένο πρόγραμμα, μου ανοίγει τον firefox και μέσω αυτού την επιλογή με ποιο πρόγραμμα να το ανοίξω, δλδ μέσω τρίτου. Έψαξα στις επιλογές αλλά δε βρήκα κάτι συγκεκριμένο. Ο firefox δεν είναι ο default browser, αλλά και στα options του chromium γράφει Chromium cannot determine or set the default browser και η περιοχή είναι γκρίζα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν κατεβάζω κάτι και πατάω να το ανοίξω κατευθείαν από την μπάρα των downloads, αντί να ανοίγει με το συγκεκριμένο πρόγραμμα, μου ανοίγει τον firefox και μέσω αυτού την επιλογή με ποιο πρόγραμμα να το ανοίξω, δλδ μέσω τρίτου. Έψαξα στις επιλογές αλλά δε βρήκα κάτι συγκεκριμένο. Ο firefox δεν είναι ο default browser, αλλά και στα options του chromium γράφει Chromium cannot determine or set the default browser και η περιοχή είναι γκρίζα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Ρε παιδια, υπαρχει καποιο addon που να παιρνει full backup το profile στον chrome; Δηλαδη bookmarks, passwords και extensions. Οσο και να εψαξα δεν βρηκα κατι που να κανει και τα 3.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ετσι θα παρει και τα extensions; Χμ... Δεν μου ειχε περασει απο το μυαλο. Θα το δοκιμασω αυριο που θα εχω και ενα νεο pc ετοιμο με ubuntu για να το κανω και επανερχομαι με λεπτομερειες.

 

Thnx!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tα bookmark πάντως μπορείς να τα κάνεις και συγχρονισμό με τον λογαριασμό του gmail σου αν το έχεις ενεργοποιήσει από τις ρυθμισείς σου

Στις developer εκδόσεις γίνονται γενικά και όλες οι υπόλοιπες ρυθμίσεις του broswer συγχρονισμός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

μιας και πλεον το add block δουλευει σωστα,λεω να χρησημοποιησω για λιγο καιρο τον chrome...

εχω 1 θεμα ομως...τα radio streams δε μου δουλευουν...(ενω στον firefox δουλευουν)

μου λεει missing plug-in...στις ρυθμισεις ομως φαινεται να υπαρχουν τα plug-ins...

καμια ιδεα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μιας και πλεον το add block δουλευει σωστα,λεω να χρησημοποιησω για λιγο καιρο τον chrome...

εχω 1 θεμα ομως...τα radio streams δε μου δουλευουν...(ενω στον firefox δουλευουν)

μου λεει missing plug-in...στις ρυθμισεις ομως φαινεται να υπαρχουν τα plug-ins...

καμια ιδεα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα,χρησιμοποιω τον chromium,και απο προχθες , στη γραμμη σελιδοδεικτων ,αλλοι σελιδοδεικτες,μου εμφανιζει τα bookmarks ,[ σε ενα κατεβατο ] , αλλα αυτο ειναι το παραξενο σχεδον σ'ολο το πλατος της σελιδας, επισης το ιδιο συμβαινει,αν μαρκαρο καποιο κειμενο και κανω δεξι κλικ , γινεται σ'ολο το πλατος της σελιδας, θεραπεια ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...