Προς το περιεχόμενο

ubuntu-Ελληνικα


markosathens

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μηπως εχει καποιος υπ΄οψιν του πως αλλαζουμε γλωσσα στο πληκτρολογιο με λειτουργια ubuntu 9.05.Moυ δειχνει οτι ειναι ελληνικα αλλα δεν μπορω να γραψω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πατας δεξι κλικ πανω στον πινακα εφαρμογων οποιον θες και μετα προσθηκη στον πινακαεφαρμογων>ενδειξη γλωσσας πληκτρολογιου μετα εκει που θα εμφανιστει η γλωσσα με την οποια γραφεις εκεινη την στιγμη πατα δεξι κλικ προτιμησεις πληκτρολογιου > διαταξεις μετα επιλογες διαταξης και απο εκει αλλαξε τα πληκτρα που σε βολευουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μηπως εχει καποιος υπ΄οψιν του πως αλλαζουμε γλωσσα στο πληκτρολογιο με λειτουργια ubuntu 9.05.Moυ δειχνει οτι ειναι ελληνικα αλλα δεν μπορω να γραψω.

 

προφανως εννοεις το 9.04 γιατι 9.05 δεν υπαρχει ;)

 

α και οι mods ας του αλλαξουν section ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

επειδη δ βρηκα καποι σχετικο τοπικ θα ηθελα ν ρωτησω εδω μηπως μπορει κανεισ ν με βοηθησει...

μολισ εβαλα τα ubuntu και συνεδεσα τν εξωτερικο σκληρο κατα λαθοσ λοιπον εστειλα ενα φακελο στν καδο και δ μπορω ν κανω επαναφορα οπωσ ξερουμε απο τα windows..Το θεμα ειναι οτι το χωρο π δεσμευε αυτοσ ο φακελοσ ισχυει ακομα απλα καθε φορα π θ βαζω τν σκληρο θα μου τον "πεταει" στον καδο...ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ Ν ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΓΤ ΕΙΜΑΙ ΛΙΓΟ ΑΣΧΕΤΟΣ?!?!?!?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδη δ βρηκα καποι σχετικο τοπικ θα ηθελα ν ρωτησω εδω μηπως μπορει κανεισ ν με βοηθησει...

μολισ εβαλα τα ubuntu και συνεδεσα τν εξωτερικο σκληρο κατα λαθοσ λοιπον εστειλα ενα φακελο στν καδο και δ μπορω ν κανω επαναφορα οπωσ ξερουμε απο τα windows..Το θεμα ειναι οτι το χωρο π δεσμευε αυτοσ ο φακελοσ ισχυει ακομα απλα καθε φορα π θ βαζω τν σκληρο θα μου τον "πεταει" στον καδο...ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ Ν ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΓΤ ΕΙΜΑΙ ΛΙΓΟ ΑΣΧΕΤΟΣ?!?!?!?

 

Θα ανοιξεις το σκληρο σου μεσα απο τον file browser και θα πατησεις ctrl+h για να εμφανισει και τα κρυφα αρχεια. Αναμεσα τους θα δεις και ενα φακελο με ονομα .Trash (ή .Trash-username). Μεσα εκει εινια αυτο που εχεις διαγραψει.

 

Καλωσορισες στο insomnia.gr, αλλα αν θες να μεινεις σε παρακαλω να κοψεις τα "δ", "ν", "τν", "π", "θ", κλπ γιατι δεν γραφεις sms στο κινητο αλλα μηνυμα σε forum και πρεπει να σε καταλαβαινουν ολοι. Ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...