Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα tucan και JD


ellhnac

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα σε όλους. Εχω ένα μικρό πρόβλημα με το tucan .Ξαφνικά άρχισε να παγώνη κατά την διάρκια του κατεβάσματος,και μαγγώνη όλο το p.c. Δεν δουλέυη

 

τίποτε και αναγκάζωμαι να κλίσω το p.c. απο το κουμπί που το ανοίγω. Εχω ubuntu 9.04. Επίσης κατέβασα τον J.DOWNLOADER και ανοίγη μόνο απο jdupdate.jar

 

και όχι από το jdownloader.jar. Ξέρει κανείς να με βοειθήση? Επίσης πως μπορώ να βγάλω συντόμευση για να μη χριάζεται κάθε φορά να κάνω όλη την διαδικασία

 

με τον jd?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το tucan ειναι γραμμενο σε python, οποτε μαλλον για καποιο λογο σου κολλαει την python που τρεχει απο πισω και κολλανε τα παντα.

 

Τρεχεις καμια αλλη εφαρμογη γραμμενη σε python, ταυτοχρονα ή ξεχωριστα απο το tucan, πχ emesene? Αν ναι, οταν τρεχεις εκεινη μονη της, κολλαει?

 

Και να αποφευγεις τα hard resets γενικα. Ενα ctrl + alt + backspace ή ενα killall python απο καποιο απο τα 6 ttys ή στην τελικη ενα REISUB αρκει στο 99% των περιπτωσεων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το tucan ειναι γραμμενο σε python, οποτε μαλλον για καποιο λογο σου κολλαει την python που τρεχει απο πισω και κολλανε τα παντα.

 

Τρεχεις καμια αλλη εφαρμογη γραμμενη σε python, ταυτοχρονα ή ξεχωριστα απο το tucan, πχ emesene? Αν ναι, οταν τρεχεις εκεινη μονη της, κολλαει?

 

Και να αποφευγεις τα hard resets γενικα. Ενα ctrl + alt + backspace ή ενα killall python απο καποιο απο τα 6 ttys ή στην τελικη ενα REISUB αρκει στο 99% των περιπτωσεων.

 

Οχι δεν τρέχω καμιά άλλη εφαρμογή ταυτόχρονα αλλά φαίνεται ότι κάτι άλο φταιει

γιατί μου κόλισε χωρίς να τρέχει ο tucan την ώρα που κατέβαζα torrent.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...