Προς το περιεχόμενο

Θέλω μια live απλή διανομή!!


ChaniaMania

Προτεινόμενες αναρτήσεις

chiderboy μπορείς να γράψεις σε ntfs με το slax?

 

Ίσως η ερώτηση μου θα έπρεπε να ήταν αν υπάρχει live διανομή με ενσωματωμένο τον linux-ntfs driver η κάτι παρόμοιο που να γράφει σε ntfs

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
chiderboy μπορείς να γράψεις σε ntfs με το slax?

 

Ίσως η ερώτηση μου θα έπρεπε να ήταν αν υπάρχει live διανομή με ενσωματωμένο τον linux-ntfs driver η κάτι παρόμοιο που να γράφει σε ntfs

 

Κατέβασε το Slackel και είσαι οκ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το sidux μου φαίνεται super!!

 

Το θέμα είναι ... υπάρχει τρόπος για υποστήριξη ntfs και mac file systems?

 

*Φίλε nicktamias δεν μου αναγνώρισε διάφορα και δεν είμαι σε θέση για σεταρίσματα ...

 

φυσικά και μπορείς

 

στη kde-full έκδοση το ntfs-3g είναι προεγκατεστημένο αν κατέβασες την kde-lite

 

ρίξε μια ματιά Οδηγοί για αρχάριους αν κάνεις και dist-upgrade θα 'εχεις και kde4.3 θα πρότεινα 32bit έκδοση! και οτι δηποτε πρόβλημα 'εχεις μπορείς απλά να κάνεις ένα ποστ στο sidux.gr μπορείς ακόμα να μπεις και στο irc μέσω της σελίδας και να ζητήσεις απο εκει βοήθεια ακομα μπορεις να διαβασεις και το Ελληνικό Εγχειρίδιο

finaldesktop.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

chiderboy μπορείς να γράψεις σε ntfs με το slax?

 

Ίσως η ερώτηση μου θα έπρεπε να ήταν αν υπάρχει live διανομή με ενσωματωμένο τον linux-ntfs driver η κάτι παρόμοιο που να γράφει σε ntfs

Ναι γράφει και σε ntfs

 

Είναι πολύ μικρό και ελαφρύ άλλα ταυτόχρονα υπερπλήρες. Το έχω σε ένα flashaki 512MB και το κουβαλάω συνέχεια μαζί μου. Βασικά είναι το λειτουργικό που έχω συμπαθήσει περισσότερο από όλα όσα έχω δοκιμάσει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...