Προς το περιεχόμενο

Προτάσεις για αγορά πολυμηχανήματος!


sarantatessera

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 59
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Εννοεις τα μελανια που ερχονται μαζι με τη συσκευασια ενος καινουριου εκτυπωτη... πως ειναι δυνατον να ειναι τελειωμενο πριν το χρησιμοποιησεις; Σφραγισμενο δεν ηταν;

 

Τελοσπαντων οπως και να χει εχει εναν καινουριο εκτυπωτη με καινουρια μελανια που δεν εκτυπωνει... Δεν καταλαβαινω γιατι δεν το πας πισω αυριο το πρωι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλω να είμαι σίγουρος ότι έχει κάποιο πρόβλημα. Είμαι από επαρχία και πέρα από τα έξοδα που θα κάνω για το πήγαινε-έλα, θα μου τον κρατήσουν και κάμια βδομάδα και έγω τον έχω ανάγκη τώρα!

 

EDIT:

Άλλαξα το κίτρινο μελάνι και εκτυπώνει κανονικά. Δεν είναι βλακεία όμως όταν τελειώνει το ένα από τα έγχρωμα μελάνια να μην μπορώ να εκτυπώνω στο μαύρο; Ή να βγάζω ασρπρόμαυρη φωτοτυπία;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι βλακεία όμως όταν τελειώνει το ένα από τα έγχρωμα μελάνια να μην μπορώ να εκτυπώνω στο μαύρο; Ή να βγάζω ασρπρόμαυρη φωτοτυπία;

 

 

Ειναι...

 

Παρεπιπτοντως ριξε και μια ματια σε αυτο... [ame]http://www.youtube.com/watch?v=cKhcWrKOCuY[/ame]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλή φάση! Την επόμενη φορά που θα μου τελειώσει μελάνι, θα το κάνω!

 

Πάντως θα με τρελάνει! Έκανα καθαρισμό κεφαλής και εκτύπωσα το χαρτί για έλεγχο ακροφυσίων και τώρα μου δείχνει το κίτρινο μελάνι (το καινούργιο, αυρό που έβαλε χθες!) γεμάτο μόνο κατά τα 3/4!! Έφαγε τόση μελάνι για μια διαγώνια γραμμούλα που τύπωσε;

 

Το μαύρο μελάνι (που ήρθε μαζί με τον εκτυπωτή), μετά από 15 σελίδες κειμένου μου το δείχνει κάτω από το μισό... Τι γίνεται;;;

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 15:31 ----------

 

Πήρα την τεχνική υποστήριξη της EPSON και μου είπαν ότι ίσως είναι επειδή δεν είχε καθόλου κίτρινο μελάνι στα μελάνια που μου έδωσαν μαζί με το πολύμηχανημα, ίσως με το που έβαλα το δεύτερο να γέμισε την κεφαλή (μετά και τον καθαρισμό κεφαλής που έκανα), γι' αυτό και να έπεσε απότομα.

 

Τώρα το μαύρο έχει φτάσει περίπου στο 1/6 (είναι δηλαδή κατά 5/6 άδειο) μετά από 45 σελίδες κειμένου. Τους το είπα κι αυτό, μου είπε ότι ίσως και εδώ να είναι το ίδιο πράγμα: να γέμισε την κεφαλή και επειδή το μαύρο είναι το πρώτο μελάνι (αυτό που μου ήρθε μαζί με το πολυμηχάνημα) να μην ήρθε και φουλ γεμάτο...

 

Τι λέτε εσείς; Παίζει να είναι κάτι τέτοιο και τσάμπα ανυσηχώ ή όχι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα μελανια που ερχονται μζι με τους εκτυπωτες δεν ειναι full γεματα. Αυτο ειναι αληθεια. Γνωστη απατεωνια τους...

 

Τωρα για τα υπολοιπα δεν ξερω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τοσο (45σελιδες) ειναι το πρωτο μαυρο μελανι του epson,εαν υποθεσω πως

α)ειναι μικροτερο απο το κανονικο(180 ονομαστικες)

β)τραβηξε για γεμισουν οι σωληνωσεις(εαν τελικα η κεφαλη εκτυπωσης δεν ειναι πανω στο μελανι)

γ)κ τελος εκτυπωσες σε μη draft ποιοτητα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε sarantatessera, 44 ερωτησεις για εναν εκτυπωτη και 50 σελιδες....

 

Κατω δεξια στην οθονη σου... ειναι ενα εικονιδιο ενος ασπρο εκτυπωτη... δεξι κλικ εκει και επιλεγεις "Ρυθμισεις Εκτυπωτη" και απο κει επιλεγεις την ποιοτητα εκτυπωσης. Μονο για κειμενο ας πουμε για να διαβασεις κατι επελεξε την χειροτερη ποιοτητα (λιγοτερο μελανι), για φωτο επελεξε την φωτο, κλπ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 8 μήνες μετά...

Καταρχην ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ σε ολους!!!

Θα ηθελα την γνωμη σας για ενα πολυμηχανιμα που θελω να αγορασω κυριως για να εκτυπωνω φωτογραφιες.Τα χρηματα που σκεφτομαι να διαθεσω ειναι 150 το πολυ 170 ευρω.Τι μου προτεινετε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, μπορεί κάποιος να μου απαντήσει στις παραπάνω ερωτήσεις;

Το μηχάνημα που κοιτάς είναι καλό και φθηνό αφού έχει και σκάνερ.

Παίρνει 2 μελανάκια Νο 40 & Νο 41 αν και υπάρχουν και τα 50 & 51 που περιέχουν περισσότερη μελάνι.

 

Όλα τα παραπάνω μπορούν να αναγομωθούν ώστε να αποφύγεις την αγορά αυθεντικών.

 

Αν χρειάζεσε οποιδήποτε πληροφορία μην διστάσεις να στείλεις μήνυμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα παιδιά. Για να μην ανοίγω νέο θέμα, μιας και εγώ για πολυμηχάνημα ψάχνω, ζητάω τα φώτα σας.

 

Με ενδιαφέρει αποκλειστικά και μόνο η ταχύτητα εκτύπωσης για κείμενα που ενδεχομένως να έχουν και έγχρωμα διαγράμματα. Είχα πάρει τον sx 415 που έγραφε έως 34 σελίδες (εννοείτε για την χαμηλή ανάλυση) αλλά ρε παιδιά παρά ήταν χάλια η ποιότητα... το μαύρο κείμενο φαινόταν γκρί και τα γκρι απλά έπρεπε να γουρλώσεις για να τα προσέξεις. Πάντα η χαμηλή ποιόητα σε προηγούμενα μηχανήματα που είχα (της hp) ήταν ικανοποιητική για κείμενο αλλά του sx 415 αυτού δεν παλευόταν. Αν το βαζα όμως στην αμέσως ανώτερη ποιότητα, ήταν πιο αργό και απο τη καθυστέρηση ... καμία σχέση με τον "γρηγορο" εκτυπωτή που πλασάραν... αλλά λογικό αφού η ποιότητα ήταν καλή... χάθηκε να χαν και μια ενδιάμεση ποιότητα;

 

Οπότε θέλω παιδιά να μου προτείνετε έναν εκτυπωτή γρήγορο που η χαμηλή του ποιότητα να βλέπεται και όχι αυτό το διαφανο που μου βγαζει ο epson. Οι προτάσεις προτιμώ να είναι απο το πλαίσιο αφού έχω πιστωτικό απο τον άλλο. Το μέγιστο που δίνω είναι 120 ευρώ, δεν με ενδιαφέρουν οι συνδεσιμότητες με κάρτες, δίκτυο, οθονες αφής κλπ... το μόνο που ίσως με ενδιέφερε θα ήταν η ταχύτητα σάρωσης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1) Έχεις δίκιο το καλώδιο USB δεν έχουν στη συσκευασία.

 

2) Το πολυμηχάνημα που μας δείχνεις έχει εξαντληθεί, πέρα απ'αυτό η χρήση που θέλεις να κάνεις δεν είναι συχνή με αποτέλεσμα τα μελάνια να σου στεγνώνουν

και αφ'ετέρου είναι υψηλό το κόστος τους.

Σου προτείνω να αγοράσεις έναν Laser με κλειστά μάτια, συνήθως τα toner θέλουν

αλλαγή μετά από 2.000 σελίδες.

 

Για ρίξε μια ματιά σ'αυτόν:

 

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.403469&u=EPSON-ACULASER-M1200

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...