Προς το περιεχόμενο

Προτάσεις για αγορά πολυμηχανήματος!


sarantatessera

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 59
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

και εγώ ψάχνω εκτυπωτή με τα παραπάνω χαρακτηριστικά ,από τι βλέπω αυτός είναι φτηνός και τα μελάνια εξίσου φτηνά ,μάλλον πως θα τον τσιμπήσω,για πείτε την γνώμη σας,

 

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.403362

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ καλός αυτός που μου έδειξες αλλά πάω για κάτι φτρηνότερο. Στην αρχή να φανταστείς απλά ήθελα να αγοράσω έναν φτηνό εκτυπωτή αλλά αφού η διαφορά είναι τόσο μικρή, είπα να δώσω λίγα παραπάνω και να αγοράσω πολυμηχάνημα.

 

ΟΚ , κανένα πρόβλημα! Είχα ένα πρόβλημα με τους canon αλλά αυτοί που σοθ έδειξαν ο sapphire kai ο giorgos είναι εξίσου καλοί και πιστεύω θα σε βολέψουν!!Και αυτοί φτηνός όπω και τα μελάνια του:-):-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θα σου πρότεινα τον παρακάτω.. μικρή διαφορά στην τιμή και είναι πολυμηχάνημα. Τα μελάνια πολύ φθηνά και πολύ καλή εκτύπωση.

 

http://www.you.gr/b2c_iqshop/b2c/pd.do?pg=BADA60A11432E24FAC4C632A7E339A4B&pa=95FDF9F8D470E64BA3F6845FEDD23A43

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίοι οι εκτυπωτές, αλλά πλεόν ψάχνω πολυμηχάνημα. Αυτός που έδωσε ο Tsino καλός μου φαίνεται.

 

Ανάμεσα σ'αυτόν και σ'αυτόν, ποιόν θα διαλέγατε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίοι οι εκτυπωτές, αλλά πλεόν ψάχνω πολυμηχάνημα. Αυτός που έδωσε ο Tsino καλός μου φαίνεται.

 

Ανάμεσα σ'αυτόν και σ'αυτόν, ποιόν θα διαλέγατε;

 

Ας πει κάποιος τη γνώμη του παρακαλώ.

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 19:00 ----------

 

Please ρε παιδιά, για να μην πάρω στην τύχη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φτηνο πολυμηχανημα =! φτηνα μελανια

 

Αυτα τα 2 δεν συνδιαζοντε στην καμια...

O καλυτερος με διαφορα συνδιασμος που μπορεις να κανεις ειναι ενα hp HP PHOTOSMART C4480 με 58ευρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φτηνο πολυμηχανημα =! φτηνα μελανια

 

Αυτα τα 2 δεν συνδιαζοντε στην καμια...

O καλυτερος με διαφορα συνδιασμος που μπορεις να κανεις ειναι ενα hp HP PHOTOSMART C4480 με 58ευρω.

 

Τα μελανια πιστευω ειναι αρκετα φθηνα συγκριτικα αν ψαξεις να βρεις συμβατα ή/και επαναγεμιζομενα... Οποιοδηποτε original ανταλλακτικο μελανι νομιζω οποιας μαρκας και να κοιταξεις ειναι απαρεδακτα και τρελα ακριβο... Δεν νομιζω επομενως οτι αποτελει κριτηριο επιλογης εκτυπωτη μιας και δεν καταλαβαινω γιατι να μην χρησιμοποιεις compatible μελανια αντι για original...

 

Δηλαδη τα μελανια του C4480 τα βρισκεις φθηνα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα μελανια πιστευω ειναι αρκετα φθηνα συγκριτικα αν ψαξεις να βρεις συμβατα ή/και επαναγεμιζομενα... Οποιοδηποτε original ανταλλακτικο μελανι νομιζω οποιας μαρκας και να κοιταξεις ειναι απαρεδακτα και τρελα ακριβο... Δεν νομιζω επομενως οτι αποτελει κριτηριο επιλογης εκτυπωτη μιας και δεν καταλαβαινω γιατι να μην χρησιμοποιεις compatible μελανια αντι για original...

 

Δηλαδη τα μελανια του C4480 τα βρισκεις φθηνα;

 

Αυτό βλέπω κι εγώ. Είναι αρκετά ακριβά τα μελάνια του.

 

Αυτό που λες με συμβατά και επαναγεμιζόμενα μελάνια, στο e-shop μπορώ να βρω τέτοια, είτε για το ένα πολυμηχάνημα είτε για το άλλο που θα επιλέξω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πόσες σελίδες κατ'εκτίμηση θα τυπώνεις τον μήνα;

 

Αυτό είναι το πιο σημαντικό κριτήριο για να επιλέξεις.

Μην παρασυρθείς από τις τιμές των αναλώσιμων ανά τεμάχιο αλλά ανά σελίδα.

Ακόμα και για τον ίδιο εκτυπωτή υπάρχουν τρελές διαφορές.

 

Για παράδειγμα για τον HP 1300 (laser printer) το toner 13a έχει 64,90€ ενώ το 13χ έχει 88,90€.

Οι περισσότεροι παρασύρονται και παίρνουν το οικονομικό. Κάποιος που ξέρει όμως παρατηρεί ότι το 13a τυπώνει περίπου 2500 σελίδες ενώ το 13x τυπώνει περίπου 4000 σελίδες .

Επιπλέον γενικός κανόνας είναι ότι όσο ακριβότερο μηχάνημα αγοράσεις, τόσο πιο οικονομικά θα σου κοστίζουν τα αναλώσιμα ανά σελίδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα μελανια πιστευω ειναι αρκετα φθηνα συγκριτικα αν ψαξεις να βρεις συμβατα ή/και επαναγεμιζομενα... Οποιοδηποτε original ανταλλακτικο μελανι νομιζω οποιας μαρκας και να κοιταξεις ειναι απαρεδακτα και τρελα ακριβο... Δεν νομιζω επομενως οτι αποτελει κριτηριο επιλογης εκτυπωτη μιας και δεν καταλαβαινω γιατι να μην χρησιμοποιεις compatible μελανια αντι για original...

 

Δηλαδη τα μελανια του C4480 τα βρισκεις φθηνα;

 

Αυτό βλέπω κι εγώ. Είναι αρκετά ακριβά τα μελάνια του.

 

Αυτό που λες με συμβατά και επαναγεμιζόμενα μελάνια, στο e-shop μπορώ να βρω τέτοια, είτε για το ένα πολυμηχάνημα είτε για το άλλο που θα επιλέξω;

 

Προφανως και τα βλεπω φτηνα...

27ευρω ανα 1000σελιδες=2,7 cents ανα σελιδα is not bad at all...

Μικροτερο κοστος κ απο τους φθηνους lazer..

Τα επαναγεμιζομενα δεν δουλευουν παντα σωστα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια μην τρελαθουμε κιολας.... Τι σημαινει κοστος ανα σελιδα; Και ποιος ξερει τι σημαινει σελιδα για τον καθενα;

Αλλος ειναι plain text, αλλος ειναι κειμενο με φωτο, αλλος ειναι εικονα...

Τωρα θα μου πεις 5% ανα σελιδα... Καλα....

 

Και οπως και να χει 27 ευρω για 15ml μελανι εγω λεω οτι ειναι κοροιδια...

 

Και να θες να βλεπεις κοστος ανα σελιδα που σου ειπα οτι σε εμενα δεν λεει και πολλα... Κατι λεει αλλα οχι και πολλα... Δεν ξερω τι θα χρειαστει να τυποωσω αυριο...

 

Παραδειγμα μελανι Pelican συμβατο με το μελανι του Epson SX205 (μιλαω για αυτον γιατι αυτον εχω ψαξει) 6 ευρω απο e-shop. Ειναι 9 ml. Ποσο θελεις να τυπωνει... Να πουμε 250 σελιδες; Κοστος ανα σελιδα 2.4 cents.... Θες 200 σελιδες; 3 cents ανα σελιδα...

 

Πραγμα που σημαινει οτι η διαφορα αναμεσα σε αυτον που προτεινεις εσυ και σε αυτον που προτεινω εγω για τις 1000 σελιδες ειναι περιπου ενα ευρω;...

 

Αυτο ισχυει βεβαια για τα συγκεκριμενα γιατι υπαρχουν και noname compatibles με χαμηλοτερες τιμες... Οπως και επαναγεμιζομενα που δουλευουν μια χαρα...

 

Επισης αν σε ενα εκτυπωτη με ενα δοχειο μελανη για τα τρια χρωματα σου τελειωσει ενα απο αυτα πετας ουσιαστικα τα υπολοιπα για να το αντικαταστησεις... Ενω σε εναν εκτυπωτη με 3 χρωματα + μαυρο αντικαθιστας οποιο τελειωνει...

 

Δε προσπαθω να πεισω καποιον απλα ετσι το βλεπω εγω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

zombietone, τι λες γι' αυτόν;

Είναι καλύτερος ή χειρότερος από τον SX 205; Όχι τίποτα άλλο αλλά για τον 205 λέει διαθέσιμο κατόπιν παραγγελίας, ενώ ο 115 είναι άμεσα διαθέσιμος και εγώ το βιάζομαι.

Πες μου σε παρακαλώ τη γνώμη σου.

 

Επίσης: αν μπορείς, δες αν αυτό το μαύρο και αυτό το multipack μελάνι είναι συμβατά με το συγκεκριμένο πολυμηχάνημα (SX-115).

 

Sorry αλλά είμαι άσχετος και δεν θέλω να κάνω κάνα λάθος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...