Προς το περιεχόμενο

Προτάσεις για αγορά πολυμηχανήματος!


sarantatessera

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θέλω να αγοράσω έναν εκτυπωτή, να είναι συμβατός με τα vista και όσο πιο φτηνός γίνεται και με όσο πιο φτηνά γίνεται μελάνια γι' αυτόν. Ουσιαστικά αυτό με καίει, να είναι φτηνά τα μελάνια του, θα χρειαστώ αρκετά.

 

Αυτό που κυρίως θα κάνω είναι να εκτυπώνω κείμενο, σε μαύρο χρώμα, από το word.

 

Αληθεία με την αγορά καινούργιου εκτυπωτή, σου δίνουν μαζί και τα μελάνια του;

 

Αυτό που χρειάζομαι από εσάς είναι να μου προτείνετε εκτυπωτές σύμφωνα με τα παραπάνω που σας είπα. Αν είναι δυνατόν από το e-shop.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 59
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Αυτό γιατί; Οικονομία στο μελάνι; Και πόσο πάνε τα μελάνια των lazer εκτυπωτών; Αν έχεις κάποιον υπόψη σου σύμφωνα με όσα έγραψα παραπάνω, πες μου αν θες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Lazer = μηκρότερο κόστος εκτύπωσης / σελίδα

 

...αλλά πριν σου προτείνω κάτι πες μου πόσα περίπου θέλεις να διαθέσεις και πόσες περίπου σελίδες θα τυπώνεις τον μήνα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έριξα μια ματιά στους lazer εκτυπωτές και δεν νομίζω να με συμφέρουν.

Εγώ θέλω να εκτυπώσω άμεσα γύρω στις 150 σελίδες και από κει και πέρα ίσως περίπου 30-40 σελίδες το μήνα.

Έχω την εντυπωση ότι με έναν κανονικό κάνω τη δουλειά μου, έτσι δεν είναι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

150 σελιδες αμμεσα κ 30-40σελιδες/ανα μηνα ειναι αμελητεα ποσοτητα...

τσιμπα οποιον cannon βρισκετε στα χρηματα που θελεις να δωσεις,αν κ γνωμη μου ειναι να ριξεις κ καμια ματια κ σε πολυμηχανημα με λιγα περισσοτερα χρηματα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1) Τι καλώδιο εννοείς; usb για την σύνδεση με τον υπολογιστή; Όλα αυτά τα καλώδια είναι ίδια, έτσι δεν είναι; Το λέω επειδή έχω 1-2 καλώδια usb.

 

2) Με αυτό το πολυμηχάνημα θα κάνω τη δουλειά μου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1) Τι καλώδιο εννοείς; usb για την σύνδεση με τον υπολογιστή; Όλα αυτά τα καλώδια είναι ίδια, έτσι δεν είναι; Το λέω επειδή έχω 1-2 καλώδια usb.

 

2) Με αυτό το πολυμηχάνημα θα κάνω τη δουλειά μου;

 

Παιδιά, μπορεί κάποιος να μου απαντήσει στις παραπάνω ερωτήσεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ πολύ! Αλλά πλέον με ενδιαφέρει να αγοράσω πολυμηχάνημα γι' αυτό και ζήτησα τη γνώμη σας για αυτό που έγραψα στο προηγούμενο ποστ.

 

Επίσης θα ήθελα κάποιος που να ξέρει να απαντήσει σε αυτό που ρωτάω για τα καλώδια usb.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω διαβάσει τα παραπάνω αλλά σύμφωνα με αυτα που είπες εσυ θα σου πρότεινα αυτόν που έχω και εγώ.Το μαύρο μελάνι κάνει 10€.Και τον πήρα από το e-shop.Είναι πολύ αξιόπιστο μηχάνημα και σε σχετικά καλή τιμή. Είναι και fax και scanner αν σε ενδιαφέρει.Πιστεύω ότι θα σε βολέψει. Αυτό εδώ είναι!

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 01:58 ----------

 

τα canon προσωπικά δεν τα συμπαθώ..απο epson : αυτό προτείνω εγώ..

 

Μπααα..........Το έχει ένας φίλος μου........Όλο προβλήματα είναι.Μπορεί να έτυχε:whistle:.Αλλά του ρουφάει τα χαρτιά και τέτοια!!

Στο ότι δεν συμπαθείς τα canon συμφωνώ!

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 02:04 ----------

 

Ευχαριστώ πολύ! Αλλά πλέον με ενδιαφέρει να αγοράσω πολυμηχάνημα γι' αυτό και ζήτησα τη γνώμη σας για αυτό που έγραψα στο προηγούμενο ποστ.

 

Επίσης θα ήθελα κάποιος που να ξέρει να απαντήσει σε αυτό που ρωτάω για τα καλώδια usb.

 

Κοίτα αυτόν που σοθ έδειξα! Με το καλώδιο δεν κατάλαβα και γω απλά νομίζς οτι εννοεί αυτό!!Περιμένω απάντηση στην πρόταση μου!:-D:-D:-D:-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ καλός αυτός που μου έδειξες αλλά πάω για κάτι φτρηνότερο. Στην αρχή να φανταστείς απλά ήθελα να αγοράσω έναν φτηνό εκτυπωτή αλλά αφού η διαφορά είναι τόσο μικρή, είπα να δώσω λίγα παραπάνω και να αγοράσω πολυμηχάνημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...