Προς το περιεχόμενο

Tomb Raider


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πράγματι. 30 Ευρώ έχει με τα μεταφορικά. Δεν είναι άσχημη τιμή σε καμία περίπτωση.

 

 

Το μεγαλύτερο μειονέκτημα του παιχνιδιού είναι ότι δεν φόραγε σορτσάκι. :(

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το τερμάτισα και εγώ. Επικό το παιχνιδάκι και αρκετά μεγάλο (19,6 ώρες έγραψε το steam). Πολύ το γούσταρα.

 

Και μόλις απέκτησα τον πρώτο υποψήφιο για GOTY2013 :)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελος και απο εμενα με 80% και δεν χρησιμοποιησα ουτε μια φορα το fast travel. H αληθεια ειναι οτι το δευτερο μερος δηλαδη απο την μεση και μετα μου αρεσε πιο πολυ η ιστορια και εγινε πιο immersive το gameplay και το παιχνιδι..

 

Περιμενα πιο δυσκολο boss απο τον Σαμουραι στο τελος ή κατι πιο δυσκολο γενικοτερα για τις 1-2 τελευταιες πιστες, αλλα οχι οτι απογοητευθηκα φυσικα.

 

Προκειται παντως οντως για ενα πολυ ευχαριστο παιχνιδι και πολυ καλη προσπαθεια το ευχαριστηθηκα δεοντως και εγω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα πάντως όπως είπα με χάλασε λίγο το ότι είχε μπόλικο action, θα προτιμούσα περισσότερους γρίφους αντί για ομαδικά ντου.

 

Ετσι ειναι ετσι ενιωσα και εγω, αλλα μου αρεσε που ειχε και αρκετο platform action απο την 14-15 πιστα δεν θυμαμαι και μετα, περα απο ατελειωτο πιστολιδι. Στο medium παντως δεν εχασα ποτε απο αυτους, μονο απο σαβουρδες στο κενο εχανα ηταν αρκετα ευκολο το παιχνιδι, ισως επρεπε αφου ειδα οτι ειναι τοσο ευκολο να το παιξω στο hard για λιγο παραπανω challenge.

Το κακο ειναι οτι δεν με προδιαθετει να παιξω τωρα οπως στο far cry 3 για να κανω το υπολοιπο 20% γιατι ειναι ετσι η φυση του παιχνιδιου. Αλλα αρκετα με το bitching και εγω θεωρω εν τελει οτι προκειται για εξαισια προσπαθεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα πάντως όπως είπα με χάλασε λίγο το ότι είχε μπόλικο action, θα προτιμούσα περισσότερους γρίφους αντί για ομαδικά ντου.

Εγω για να πω ψιλοαπογοητευτικα,ειδικα στα μισα που ειμαι η λαρα εχει μεταμορφωθει σε ραμπο,ρομποκοπ,και terminator μαζι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να κανω το υπολοιπο 20% γιατι ειναι ετσι η φυση του παιχνιδιου.

 

Διαφωνώ.

 

Το μεγαλύτερο κομμάτι του game είναι το exploring. Το τερμάτισα έχοντας 95% πολύ απλά γιατί αφιέρωσα αρκετό χρόνο ψάχνοντας. Παρόλο λοιπόν που το υπόλοιπο 5% δεν είχε σημασία μιας και ήδη είχα τερματίσει αφιέρωσα λίγο περισσότερο χρόνο για να μαζέψω ότι μου είχε ξεφύγει κυρίως από τις πρώτες πίστες που δεν είχα μπει για τα καλά στο game. Εν κατακλείδι το πήγα στο 100%, κάνοντας όλα τα upgrades σε talents και όπλα. Σπάνια μου συμβαίνει να θέλω να κάνω κάτι τέτοιο σε game, το TR ωστόσο μου το βγαλε.

 

Βγήκε και καινούργιο patchάκι που διορθώνει κάποια issues πριν από λίγες ώρες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βγήκαν οι 314.21. 10-14fps boost οι νέοι beta drivers της NVidia στην GTX690

 

Απιστευτοι! Σε 2560x1440 πηρα 40% επανω σε avg fps (54->73fps),σχεδον 50% στα max(63->94) και ενα 28% σε min (44->56).

Παρολαυτα ακομη broken το MSAA για εμενα. :/ Θα περιμενω το καινουργιο patch που λενε οτι βγηκε να δω αν το διορθωνει..

 

Διαφωνώ.

 

Το μεγαλύτερο κομμάτι του game είναι το exploring. Το τερμάτισα έχοντας 95% πολύ απλά γιατί αφιέρωσα αρκετό χρόνο ψάχνοντας. Παρόλο λοιπόν που το υπόλοιπο 5% δεν είχε σημασία μιας και ήδη είχα τερματίσει αφιέρωσα λίγο περισσότερο χρόνο για να μαζέψω ότι μου είχε ξεφύγει κυρίως από τις πρώτες πίστες που δεν είχα μπει για τα καλά στο game. Εν κατακλείδι το πήγα στο 100%, κάνοντας όλα τα upgrades σε talents και όπλα. Σπάνια μου συμβαίνει να θέλω να κάνω κάτι τέτοιο σε game, το TR ωστόσο μου το βγαλε.

 

Βγήκε και καινούργιο patchάκι που διορθώνει κάποια issues πριν από λίγες ώρες.

 

Αυτο το εκανα εγω στο FC3 που ειχε και νοημα για εμενα να κανω τα extra/side missions ηταν ποικιλης δρασης και σε ενα περιβαλλον αρκετα διαδραστικο που σε προδιαθετει να συνεχιζεις να παιζεις ακομη και οταν το τελειωσεις. Ανετα βγαζεις καμια 40αρα ωρες gameplay στο FC3 χωρις να βαριεσαι για να κανεις τα περισσοτερα αν οχι ολα. Το TR δεν μου το βγαζει εμενα προσωπικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βγήκαν οι 314.21. 10-14fps boost οι νέοι beta drivers της NVidia στην GTX690

Τους κατεβαζω τωρα!

 

με το patch και τους drivers ειδα τεραστια διαφορα στις επιδοσεις!! Τωρα με ολα φουλ χωρις tress fx πιανω 53,5 fps average ενω πριν επιανα 42,2 και 38 fps minimum αντι για 35 fps πριν το patch. Max fps τωρα εχω 70 ενω πριν ειχα 54.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω κερδισα περιπου 10 -15 frames,δεν μου κρασαρει πια με tesselation on,με 2χ ssaa εχω σταθερα 60 fps,εκτος απο καποιες περιοχες που πεφτουν τα frames αλλα πεφτει κ η χρηση της καρτας,τωρα θα βαλω κ  το νεο patch να δω τι διαφορα θα εχει

 


New fixes in 722.3:

- Addressed an issue in ”Shipwreck Beach” where the mast on the wooden ship was occasionally
missing depending on the player’s path.
- Fixed a gating issue in “Research Bunker” where the elevator would get stuck in an
unintended state.
- Fixes for multiplayer connectivity
o An issue related to security certificates that stopped many users from connection
to Square Enix servers was resolved.
o Improved messages when you are unable to connect with Square Enix servers.
- Improvements to voice-chat for multiplayer
o New Push-To-Talk feature, by default mapped to F1.
o New voice-chat volume option.
o Improved overall quality of voice-chat.
- Fixes for crashes on startup in specific situations when no audio output is available.
- Fixes for various reported crashes during both single-player and multi-player.
- Movies are showing up again when using SSAA.
- Cost of TressFX reduced, especially in combination with SSAA.
- TressFX memory usage reduced for AMD Eyefinity and NVIDIA Surround setups.
- TressFX simulation and graphical quality improvements.
- New Ultra-quality shadow mode for contact hardening shadows.
This is not enabled by default in any quality profile, but can be enabled from the advanced settings.
- Improvements to fullscreen/windowed switching and multiple display handling.
- Various UI improvements.

While we expect this patch to be an improvement for everyone, if you do have trouble with this
patch and prefer to stay on the old version we made a Beta available on Steam, Build718.4,
that can be used to switch back to the previous version. Please note however that you can only
play multiplayer with people that share your version.
We’ve been working closely with NVIDIA to address the issues experienced by some Tomb Raider players.
In conjunction with this patch, NVIDIA will be releasing updated drivers
that help to improve stability and performance of Tomb Raider on NVIDIA
GeForce GPUs. We are continuing to work together to resolve
any remaining outstanding issues.
We recommend that GeForce users update to the latest GeForce 314.21 drivers
(posting today) for the best experience in Tomb Raider.
We are planning further patches beyond this one to address various issues that have come
out of consumer feedback since the release of the game.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν επιβεβαιώνω και εγώ φοβερή βελτίωση με τον νέο οδηγό.

Με όλα full (+TressFX + 2xSSAO κλπ) στα 1080p βγάζει 40+ fps in game με μια GTX580 με stock clocks.

Άψογα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παρατηρησα οτι με τους νεους beta drivers εχω θερμοκρασια idle 45-50 βαθμους ενω πριν ειχα 30-35,επισης το fan παει μεxri 83% κ σε evga percison και σε msi afterburner κ χειροκινητα να το κανω τερματιζει η μπαρα στο 83% ενω πριν πηγαινε μεχρι 100%

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...