Προς το περιεχόμενο

Tomb Raider


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το Far Cry 3 για να καταφέρει να το παίξει κάποιος, πρέπει να έχει παααααααααρα πολύ ελεύθερο χρόνο. Μέχρι και τσάντα φτιάχνεις για μεγαλύτερο αποθηκευτικό χώρο. Το έβγαλα στις 3 μέρες. Δεν θα κάτσω να φάω τη ζωή μου. Τα παιχνίδια πρέπει να είναι εύκολα και διασκεδαστικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

χωρις να εχω τελειωσει το tr ακομα, εχω την εντυπωση οτι αυτα τα 2 που συζητατε ειναι παρομοιας διαρκειας 

 

επισης ουτε εμενα μου αρεσει να συγκρινω παιχνιδια που μου αρεσαν πολυ και ξεχωριζουν απο το σωρο, ομως στη προκειμενη περιπτωση χαλαρα θα διαλεγα tr 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Τα δύο παιχνίδια. Tomb raider και far cry. Το ότι έχουν παρόμοια θεματολογία δεν μου λέει κάτι. Άς πούμε πως έχουμε δύο ταινίες με κοινή θεματολογία ένα νησί και όλα τα γνωστά μπλα μπλα μπλα. Θα μπορούσε ο ένας σκηνοθέτης να γυρίσει μια πολύ ωραία κωμοδια και ο άλλος ένα αριστουργηματικο θρίλερ. Δεν πάει να πει ότι θα είναι ίδιες. Δεν λέω το far cry κωμοδια ούτε το tomb raider θρίλερ. Απλά θέλω να τονίσω ότι ναι μεν μιαζουν σαν θεματολογία αλλά πεχτηκκα είναι εντελώς διαφορικά. Εγώ τουλάχιστον δεν μπορώ να τα βάλω δίπλα δίπλα. Μου άρεσαν και τα δύο. Για διαφορετικους λόγους όμως...Αποστολή από το GT-I9300 με τη χρήση Insomnia App

 

Με τη δικη σου λογικη ,που ειναι και πολλων αλλων βεβαια ,ολα τα παιχνιδια ειναι ασχετα μεταξυ τους.Κανενα δεν ειναι ιδιο με καποιο αλλο και απο την οπτικη γωνια που θα το δει καποιος κανενα δεν μοιαζει με καποιο αλλο .Για μενα δεν ισχυει αυτο φυσικα ...Σαφως  το fc3 ειναι ενα αλλο παιχνιδι απο το tomb αλλα αυτο δεν με εμποδιζει να τα συγκρινω .Σκεψου το εξης,εχεις παιξει και τα 2 και ερχεται ενας φιλος σου και σου λεει ποιο απο τα 2 να αγορασει χωρις ομως να μπορει να παρει  και τα 2 μαζι .Ποιο θα του προτεινες?

Επισης τα μηλα και τα πορτοκαλια ειναι 2 διαφορετικα φρουτα αλλα καποιο σου αρεσει πιο πολυ .Οπως επισης αν σε βαλουν να διαλεξεις αναμεσα σε ενα sport αμαξι και σε ενα jeep .Ειναι 2 διαφοτερικα αυτοκινητα αλλα παλι καποιο θα διαλεγες. Δεν ξερω αν με καταλαβαινεις...Εξαλλου δυο πραγματα συγκρινονται μεταξυ τους οταν εχουν κατι διαφοτερικο αλλιως δεν εχει και νοημα να τα συγκρινεις .

Καταλαβαίνω τι θέλεις να πεις. Το ποιος είναι το καλύτερο δεν μπορώ να σου πω γιατί είναι καθαρά θέμα γούστου. Εμένα μου άρεσαν και τα δύο αλλά αν θα πρότεινα κάποιο σε ένα φίλο θα ήταν η λαρα. Βέβαια δεν θα ξεχνουσα να του πω ότι είναι καθαρά προσωπική γνώμη και ότι και τα δύο είναι πολύ καλά παιχνίδια και αξία αγοράς. Τώρα αυτό που λες για τα αυτοκίνητα δεν στέκει και τόσο. Ναι μας αρέσουν και τα σπορ και τα τζιπ. Και θα τα συγκρίνα αν ήταν να πάρω ένα από τα δύο αλλά με βάση το προσωπικό γούστο και ανάγκη. Αυτό δεν πάει να πει ότι είναι σωστό. Η σωστή σύγκριση θα γίνει σε ένα σπορ με ένα σπορ. (φεραρι λαμπορκινη) ένα τζιπ με ένα τζιπ. Ένα κουπέ με ένα κουπέ. Εκεί ναι μπορείς να δεις ποιο είναι καλύτερο. Στο σπορ με το τζιπ δεν μπορείς γιατί απλά είναι θέμα γούστου. Όσο για τα φρούτα πάλι δεν στέκει. Εμένα μου αρέσει το πορτοκαλί κι εσένα το μήλο. Θέμα γούστου είναι. Δεν μπορείς να πεις ποιο είναι καλύτερο; το Colin mcray η το silent Hill? Σίγουρα κάποιος θα σου πει το πρώτο και κάποιος άλλος το δεύτερο. Αλλά τι θα συγκρινεις; ποιο είναι ποιο καλός εξομοιότης ποιο έχει περισσότερες επιλογές αμαξιου η ποιότητα έχει καλύτερη ατμόσφαιρα η σενάριο....Αποστολή από το GT-I9300 με τη χρήση Insomnia App
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπ'όψιν για όσους αναφέρουν το story, είναι γραμμένο απο την Rhianna Pratchett (κόρη του γνωστού συγγραφέα της σειράς Discworld, Terry Pratchett), η οποία έχει γράψει μεταξύ άλλων για τα Mirror's Edge, Overlord και Heavenly Sword. Για όποιον ενδιαφέρεται, υπάρχει αρκετό υλικό της στο Amazon, απο το οποίο προτείνω ανεπιφύλακτα το Child of the Chaos (η novella που δινόταν κάποτε δώρο μαζί με το παιχνίδι Beyond Divinity).

άμα δεν τα έλεγα γω από το final hours,μμμ να βλέπαμε :P αμα θα τα έλεγες.. :P

 

Να τους πούμε και γιαυτόν από τις 127 ώρες ή να το αφήσουμε μεταξύ μας; ή ότι φτιάχνανε το παιχνίδι από το 2009; ή να τους πούμε τα μυστικά για τον τίτλο που άλλαξε όνομα; ή λες να τα ξέρουν;

 

σωστά!!!  :P  :lol:

 

η οποία έβλεπε πολύ LOST προφανώς (που σαι ρε sellers.. :cry:  ) 

(θενκς για το λινκ)

χαχαχαχα,αυτό το είπα και γω στην αρχή του παιχνιδιού κάπως,και επειδή το έλεγα σε άλλα παιδιά την ώρα που έπαιζα γελούσαν και κορόηδευαν :P ..Χαίρομαι που δεν είμαι ο μόνος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια βοηθεια παρακαλω..
εβαλα στο tomb raider το Tomb.Raider.v1.0.718.4.Update-SKIDROW
και δν εκανα backup τα saves με αποτελεσμα να μου χαθουν :@
οποιος μπορει να μου στειλει τα save του...:) ειμαι στο σημειο οπου

ο ροθ βοηθα τν λαρα να σκαρφαλωσει,εχωντας ενα sniper ο ιδιος και τους τρωει..

..
η διαδρομη των save ειναι c:/users/ονομα υπολογιστη/appdata/local /skidrow/203160

ευχαριστω και οποιο ειναι κοντα σε εκεινο το σημειο,λιγο πιο πισω λιγο πιο μπροστα αν εχει την ευγενη καλοσυνη ας μου το στειλει γτ ξενερωσα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα save σου δεν εχουν χαθει , απλα θα πρεπει να τα βαλεις σε νεο φακελο που πλεον βλεπει το παιχνιδι 

 

μερικες σελιδες πισω αναφερεται πού ακριβως βρισκονται τα save 

 

παντως εγω δεν ειχα θεμα με το update, συνεχισε να μου τα βλεπει κανονικα 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Far Cry 3 για να καταφέρει να το παίξει κάποιος, πρέπει να έχει παααααααααρα πολύ ελεύθερο χρόνο. Μέχρι και τσάντα φτιάχνεις για μεγαλύτερο αποθηκευτικό χώρο. Το έβγαλα στις 3 μέρες. Δεν θα κάτσω να φάω τη ζωή μου. Τα παιχνίδια πρέπει να είναι εύκολα και διασκεδαστικά.

Σιγά μην κάτσω να το φτάσω 100%.

Ίσα ίσα να τελειώσει το Campaign, να δω την ιστορία και uninstall.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξενέρωσα λίγο

 

 

Εκεί που βγαίνει εκείνο το κτήνος των Oni μπροστά από το μοναστήρι και αφού έχεις φάει όλους τους άλλους, λες, ντάξει, τη γαμήσαμε τώρα, τον παίρνει ο αέρας... Really? WTF? Come back you pussy :P

 

 

Κατά τα άλλα, από τις καλύτερες ταινίες δράσης της χρονιάς, αν κάτσεις και παίξεις, ούτε για κατούρημα δεν σε αφήνει να πας!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα save σου δεν εχουν χαθει , απλα θα πρεπει να τα βαλεις σε νεο φακελο που πλεον βλεπει το παιχνιδι 

 

μερικες σελιδες πισω αναφερεται πού ακριβως βρισκονται τα save 

 

παντως εγω δεν ειχα θεμα με το update, συνεχισε να μου τα βλεπει κανονικα 

 

 

τι εννοεις;αφου σ λεω πως δν υπαρχουν στην συγκεκριμενη διαδρομη με αποτελεσμα οταν μπαινω στο tomb raider να μου εχει μονο new game και οχι continue....:@

κανεις καμια λυση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα save δε σβήστηκαν αν δεν το έκανες εσύ. Απλά άλλαξε ο φάκελος. Αν πάρεις τα save από τον παλιό φάκελο και τα μεταφέρεις στον καινούριο προορισμό θα στα βρει μια χαρά.

Ούτε εγώ είχα κάποιο θέμα με το update btw.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μα το θεμα ειναι πως τα ''παλια'' saves εκει που ηταν δεν ειναι πλεον..και την στιγμη που δεν ειναι εκει πλεον πως θα τα παρω απο τον παλιο για να τα παω στον καινουργιο τν στιγμη που δεν ξερω καν που αποθηκευει και τα νεα saves?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελος και απο εμενα σε μια εβδομαδα περιπου, 64%.

8.5/10

+ πολυ ωραιο το gameplay

- meh story (μου την "εσπασε"

που και καλα και το αεροπλανο και το ελικοπτερο επεσαν απο την καταιγιδα και δεν σε αφησαν να φυγεις, νταξει βαλτο μια φορα οχι και δυο να το πηδηξεις)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...