Προς το περιεχόμενο

Tomb Raider


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το παιχνιδι ειναι φοβερο ,ειδικα το story του .Για μενα καλυτερο απο το far cry 3 παιδες ...Οταν το τελειωσω θα του βαλω και ενα βαθμο ενδεικτικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

δεν εισαι μονη καλε!!

ειμαστε και εμεις εδω..εχω πηξει στις δουλειες και δεν προλαβαινω να το τελειωσω.ελπιζω σημερα αυριο να βρω καιρο.

 

καπου διαβασα δυσκολο στο χειρισμο.μπα αυτα τα αεροπλανικα που εκανε παλια η λαρα δεν τα κανει τωρα αρα το βρισκω ευκολο γενικα στο χειρισμο.

 

ειναι απλα γελοια.ελπιζω στο επομενο game να διορθωθεί αυτο..

 

μπορουν να συνυπαρξουν και κινηματογραφικη αισθηση και κανα γριφο της προκοπης.

Hallo gal! ;)

Μου χει λείψει πολύ σαν κίνηση το Roll που υπήρχε σε TRL/TRA/TRU, μου τη δίνει απλά να περπατάω χωρίς να 

κάνω και κανα ακροβατικό. Και δεν κουνιέται καθόλου όταν περπατάει και χαθηκαν και οι καμπύλες της,

σαν αγοροκόριτσο είναι.  :-(

Anyway, 60% μετά απο 800 μέρες, άτιμη δουλειά.. :P

Αναρωτιέμαι πόσο κοντά στο τέλος να είμαι.. 

 

Gatokoritso κάνει quote κορίτσι και δεν βάζει link του post να δούμε ποια είναι. :P

λολ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου χει λείψει πολύ σαν κίνηση το Roll που υπήρχε σε TRL/TRA/TRU, μου τη δίνει απλά να περπατάω χωρίς να 

κάνω και κανα ακροβατικό. Και δεν κουνιέται καθόλου όταν περπατάει και χαθηκαν και οι καμπύλες της,

σαν αγοροκόριτσο είναι.

 

Δεν είναι ακριβώς όπως των Legend/Anniversary, αλλά με διπλό πάτημα του Scramble key (στο gamepad ήταν το B, στο keyboard νομίζω... Shift;) κάνει ένα υποτυπώδες roll.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειχε γρίφους το farcry  3?

 

Επιμενω ομως οτι οι γριφοι ειναι απλα αστειοι, αν το παιχνιδι ειχε

καλυτερους γριφους και περισσοτερα side missions θα ηταν παρα πολυ καλο,

ισως εφαμιλλο σε playability του Far Cry 3,που απλα τα σπαει για μενα.

 

Δεν μιλησα για γριφους στο FC3, ουτως ή αλλως δεν ηταν ποτε στο χαρακτηρα του παιχνιδιου οι γριφοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι ακριβώς όπως των Legend/Anniversary, αλλά με διπλό πάτημα του Scramble key (στο gamepad ήταν το B, στο keyboard νομίζω... Shift;) κάνει ένα υποτυπώδες roll.

υποτυπώδες, όπως το λες.. στο Legend, μέχρι και ασκήσεις εδάφους έκανε με το Roll!  :confused:

εδώ τίποτα.. λίγο αγύμναστη μας προέκυψε. :Ρ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

υποτυπώδες, όπως το λες.. στο Legend, μέχρι και ασκήσεις εδάφους έκανε με το Roll!  :confused:

εδώ τίποτα.. λίγο αγύμναστη μας προέκυψε. :Ρ

 

Είναι το ξεκίνημα, στο επόμενο θα είναι πιο έτοιμη/γυμνασμένη. :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπ'όψιν για όσους αναφέρουν το story, είναι γραμμένο απο την Rhianna Pratchett (κόρη του γνωστού συγγραφέα της σειράς Discworld, Terry Pratchett), η οποία έχει γράψει μεταξύ άλλων για τα Mirror's Edge, Overlord και Heavenly Sword. Για όποιον ενδιαφέρεται, υπάρχει αρκετό υλικό της στο Amazon, απο το οποίο προτείνω ανεπιφύλακτα το Child of the Chaos (η novella που δινόταν κάποτε δώρο μαζί με το παιχνίδι Beyond Divinity).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι το ξεκίνημα, στο επόμενο θα είναι πιο έτοιμη/γυμνασμένη. :P

σωστά!!!  :P  :lol:

 

Υπ'όψιν για όσους αναφέρουν το story, είναι γραμμένο απο την Rhianna Pratchett (κόρη του γνωστού συγγραφέα της σειράς Discworld, Terry Pratchett), η οποία έχει γράψει μεταξύ άλλων για τα Mirror's Edge, Overlord και Heavenly Sword. Για όποιον ενδιαφέρεται, υπάρχει αρκετό υλικό της στο Amazon, απο το οποίο προτείνω ανεπιφύλακτα το Child of the Chaos (η novella που δινόταν κάποτε δώρο μαζί με το παιχνίδι Beyond Divinity).

η οποία έβλεπε πολύ LOST προφανώς (που σαι ρε sellers.. :cry:  ) 

(θενκς για το λινκ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τότε ποιος ο λόγος να τα συγκρίνουμε; είναι δύο πολύ καλά, αλλά άσχετα παιχνίδια μεταξύ τους...

 

Αποστολή από το GT-I9300 με τη χρήση Insomnia App

Ποια ειναι ασχετα μεταξυ τους ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Τότε ποιος ο λόγος να τα συγκρίνουμε; είναι δύο πολύ καλά, αλλά άσχετα παιχνίδια μεταξύ τους...

 

Αποστολή από το GT-I9300 με τη χρήση Insomnia App

Ποια ειναι ασχετα μεταξυ τους ?
Τα δύο παιχνίδια. Tomb raider και far cry. Το ότι έχουν παρόμοια θεματολογία δεν μου λέει κάτι. Άς πούμε πως έχουμε δύο ταινίες με κοινή θεματολογία ένα νησί και όλα τα γνωστά μπλα μπλα μπλα. Θα μπορούσε ο ένας σκηνοθέτης να γυρίσει μια πολύ ωραία κωμοδια και ο άλλος ένα αριστουργηματικο θρίλερ. Δεν πάει να πει ότι θα είναι ίδιες. Δεν λέω το far cry κωμοδια ούτε το tomb raider θρίλερ. Απλά θέλω να τονίσω ότι ναι μεν μιαζουν σαν θεματολογία αλλά πεχτηκκα είναι εντελώς διαφορικά. Εγώ τουλάχιστον δεν μπορώ να τα βάλω δίπλα δίπλα. Μου άρεσαν και τα δύο. Για διαφορετικους λόγους όμως...Αποστολή από το GT-I9300 με τη χρήση Insomnia App
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Πάντως και στα 2:
"OMG! I killed someone!"

*λίγες ώρες μετά*

"ΜΟΥΧΑΧΑΧΑΧΑ ΤΡΕΧΤΕ!"

 

Περισσότερο στο Far Cry 3 βέβαια που στο λένε οι δικοί σου ότι γουστάρεις να σκοτώνεις, η Lara είναι πιο self-defence.

 

Aπό την άλλη, στο FC3, tatau/spirit of the warrior σε κάνει γ@μιά, ενώ η Lara είναι Croft. :P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα δύο παιχνίδια. Tomb raider και far cry. Το ότι έχουν παρόμοια θεματολογία δεν μου λέει κάτι. Άς πούμε πως έχουμε δύο ταινίες με κοινή θεματολογία ένα νησί και όλα τα γνωστά μπλα μπλα μπλα. Θα μπορούσε ο ένας σκηνοθέτης να γυρίσει μια πολύ ωραία κωμοδια και ο άλλος ένα αριστουργηματικο θρίλερ. Δεν πάει να πει ότι θα είναι ίδιες. Δεν λέω το far cry κωμοδια ούτε το tomb raider θρίλερ. Απλά θέλω να τονίσω ότι ναι μεν μιαζουν σαν θεματολογία αλλά πεχτηκκα είναι εντελώς διαφορικά. Εγώ τουλάχιστον δεν μπορώ να τα βάλω δίπλα δίπλα. Μου άρεσαν και τα δύο. Για διαφορετικους λόγους όμως...Αποστολή από το GT-I9300 με τη χρήση Insomnia App

 

Με τη δικη σου λογικη ,που ειναι και πολλων αλλων βεβαια ,ολα τα παιχνιδια ειναι ασχετα μεταξυ τους.Κανενα δεν ειναι ιδιο με καποιο αλλο και απο την οπτικη γωνια που θα το δει καποιος κανενα δεν μοιαζει με καποιο αλλο .Για μενα δεν ισχυει αυτο φυσικα ...Σαφως  το fc3 ειναι ενα αλλο παιχνιδι απο το tomb αλλα αυτο δεν με εμποδιζει να τα συγκρινω .Σκεψου το εξης,εχεις παιξει και τα 2 και ερχεται ενας φιλος σου και σου λεει ποιο απο τα 2 να αγορασει χωρις ομως να μπορει να παρει  και τα 2 μαζι .Ποιο θα του προτεινες?

Επισης τα μηλα και τα πορτοκαλια ειναι 2 διαφορετικα φρουτα αλλα καποιο σου αρεσει πιο πολυ .Οπως επισης αν σε βαλουν να διαλεξεις αναμεσα σε ενα sport αμαξι και σε ενα jeep .Ειναι 2 διαφοτερικα αυτοκινητα αλλα παλι καποιο θα διαλεγες. Δεν ξερω αν με καταλαβαινεις...Εξαλλου δυο πραγματα συγκρινονται μεταξυ τους οταν εχουν κατι διαφοτερικο αλλιως δεν εχει και νοημα να τα συγκρινεις .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...