Προς το περιεχόμενο

Tomb Raider


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

χαχα +1

 και μένα αυτό "go to hell" μου άρεσε περισσότερο, αν και εγώ στον συγκεκριμένο τυπά του διαπέρασα με μίσος το κρανίο με ένα βέλος για να τον βγάλω απο την μιζέρια του.  :P

 

 

Πιο πολύ μου άρεσε το "Go το hell" στα μούτρα του τυπά που δοκιμάζεις για πρώτη φορα το αυτόματο.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ωχ κατάλαβα, αν έπεσε η 7970 στα 25 εκεί και καρέ, καρέ, καλά ήταν...

 

 

και φυσικά είχα ξεκινήσει να ανάβω τα αγάλματα και να κλέβω αυγά και το παράτησα όπως, όπως, γιατί καρέ, καρέ, δεν γίνεται. Τα παράτησα και αν λυθεί το θέμα θα επανέλθω

 

 

Για 7970M είπα όμως, σε λαπτόπι :P είναι λίγο πιο δυνατή η 7870.

Κάτι παίζει με το game λογικά.

 

Τώρα που το θυμήθηκα και στο AC3 τα ίδια. Παρατάω παιχνίδια, γιατί γίνονται unplayable από ένα σημείο και μετά από το dropframe FFS...

 

 

Και όντως, δε λέει να παίρνεις το AC3 σαν παράδειγμα, ήταν broken στη Boston κανονικά.. Εκεί κι εμένα καρέ-καρέ μου πήγαινε ώρες-ώρες με τρελά χαμηλό usage. Καταραμένα ports!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν γίνεται να παίζει κάτι με όλα τα games. Κάτι παίζει με το PC μου...

 

Και όντως στη Boston σερνόταν θανατικά και το παράτησα. Αλλά και στο Xcom? Μόλις εμφανίζονται muton Berserker να κολλάει το σύμπαν... Τι σκ@τά φταίει, δεν βγάζω άκρη...

 

PS Τώρα είδα ότι έχω τους Catalyst 13,2 φορεμένους που είναι ακόμα beta.

 

Πάω σε 13,1 και ξαναδοκιμάζω

 

Αυτό  πάλι με το 1,5 Fps τί κουλό είναι?

 

 

larafps.jpg
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελος με 72%. Παμε τωρα για 100%.

 

BTW Για ονομα Του Θεου! Εχει το tesselation OFF????????????????????????? Το καλυτερο feature του d3d11 το εχουν στο off ετσι απλα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελος με 72%. Παμε τωρα για 100%.

 

BTW Για ονομα Του Θεου! Εχει το tesselation OFF????????????????????????? Το καλυτερο feature του d3d11 το εχουν στο off ετσι απλα;

αν καποιου η καρτα δε το σηκωνει γιατι οχι; καλο ειναι να υπαρχουν αυτες οι επιλογες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν γίνεται να παίζει κάτι με όλα τα games. Κάτι παίζει με το PC μου...

 

Και όντως στη Boston σερνόταν θανατικά και το παράτησα. Αλλά και στο Xcom? Μόλις εμφανίζονται muton Berserker να κολλάει το σύμπαν... Τι σκ@τά φταίει, δεν βγάζω άκρη...

 

PS Τώρα είδα ότι έχω τους Catalyst 13,2 φορεμένους που είναι ακόμα beta.

 

Πάω σε 13,1 και ξαναδοκιμάζω

 

Αυτό  πάλι με το 1,5 Fps τί κουλό είναι?

 
Με XCom όντως δεν είχα θέμα.. Περίεργο πάντως! Κι εγώ με 13.2 beta 7 είμαι.

Καμιά φορά στα benchmarks τρώνε κάτι σκαλώματα και παγώνει το frame οπότε το καταγράφει σαν minimum. Δεν ξέρω αν είναι ίδια περίπτωση αλλά θυμάμαι στο Hitman μου το έκανε κάθε φορά.

PS. το έχουν πάθει αρκετοί στο xcom με τον berseker πάντως 
http://www.gamefaqs.com/boards/655782-xcom-enemy-unknown/64691764  
http://steamcommunity.com/app/200510/discussions/0/864948300052361622/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελος με 72%. Παμε τωρα για 100%.

 

BTW Για ονομα Του Θεου! Εχει το tesselation OFF????????????????????????? Το καλυτερο feature του d3d11 το εχουν στο off ετσι απλα;

 

Στο συγκεκριμενο παιχνιδι το tesselation χρησιμοποιεται μονο στο foliage και σε καποιους βραχους.Οποτε δεν χανει και πολλα οποιος το απενεργοποιει.Αντιθετως κερδιζει πολλα frames. Διαφωνω και στο οτι ειναι το καλυτερο feature του DX11.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε HD λάχανα έχουμε;Πού πάμε αν δεν έχουμε;

 

Πάντως 4ώρες που έχω παίξει το game σύμφωνα με το steam,είναι μια χαρά.Μου αρέσει το gameplay αν και μερικές φορές που κλειδώνει η κάμερα μου την σπάει.Οι ambient ήχοι καλοί.θα μπορούσαν ακόμα καλύτεροι,ειδικά στα δάση.Τα γραφικά του καλά,στο νορμαλ τα έχω ( 90-145 fps) .Δεν μου άρεσε καθόλου,αυτό με το survival instinct που γκριζάρεις την εικόνα..χάνει όλη την ομορφιά του το παιχνίδι..Παλιά σπούσαμε το κεφάλι μας να τα βρουμε :-D  .

Αλλά που είναι το τσαντάκι μας με το υπέροχο inventory;Τα dual pistols μας; Τα ήθελα λίγο.

Κατ' άλλα,μέχρι στιγμής μου αρέσει.

MP δεν έχω παίξει ακόμα.Δεν βρίσκω τον λόγο να έχει και mp βασικά,αλλά οκ xD .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γοοου;

 

Τον ηχο που κανει σαν το bullet fx εννοει αν καταλαβα καλα..

Η αληθεια ειναι οτι το παιχνιδι ειναι αρκετα εθιστικο το ψιλοαδικησα, μου αρεσει οτι δεν με κουραζει καθολου να ψαχνω για ολα τα items και εχει ωραια ροη το gameplay..

Επιμενω ομως οτι οι γριφοι ειναι απλα αστειοι, αν το παιχνιδι ειχε καλυτερους γριφους και περισσοτερα side missions θα ηταν παρα πολυ καλο, ισως εφαμιλλο σε playability του Far Cry 3,που απλα τα σπαει για μενα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...