Προς το περιεχόμενο

Tomb Raider


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Με gamepad ήταν αστείο, μόνο τα headshots ήταν δύσκολα, αλλά ένοιωθες μεγαλύτερη ηθική ικανοποίηση όταν το πετύχαινες, ειδικά στο Hard.

 

Με keyboard/mouse δεν ξέρω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Λέει πολύ το iobit uninstaller που σου δίνει επιλογή μετά το uninstall για "powerful scan" και σβήνει ότι τυχόν registries έχει αφήσει το κάθε πρόγραμμα.

Καλο εναι το iobit αλλα αυτα τα προγραμματα που καθαριζουν registry τα ψιλοφοβαμαι για ν απω την αληθεια ...Μπορει να μπλοκαρουν αλλους installers αργοτερα .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνάντησε κανείς άλλος πρόβλημα με το completion ratio; Έχοντας βρεί τα πάντα (weapon upgrades, relics, tombs, GPS signals, maps, documents, max level κ.τ.λ.), το completion στο post-credits game συνεχίζει να παραμένει στα 98%...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το salvage ίσως (αν και δεν βλέπω λόγο να χρειάζονται άλλα parts με όλα τα όπλα στο 100%), οι περιοχές που γίνονται hunted out όμως "αναπληρώνονται" μετά απο ορισμένο in-game time απο όσο καταλαβαίνω.

 

Ah well, μια και τα achievements τα πήρα, μικρό το κακό :P.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά στο μέρος με το πλοίο έφαγα όλους τους αγριόχοιρους και μου έβγαλε κάτι για area huntered.

 

Χθες που ξαναγύρισα στην αρχή στο δάσος, έκανα ολόκληρο Level up με τα ελάφια αλλά δε μου έβγαλε κάποιο μήνυμα. Βέβαια άντε σκότωσε και όλους τους λαγούς κ.λπ., άσε που με αυτή τη λογική μπαίνουν και τα πτηνά στο παιχνίδι, οπότε δε νομίζω να είναι αυτό τελικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ξεκίνησα και εγώ σε Ultimate και έτρεχε νεράκι μέχρι να πάω στο mountain village.

 

Εκεί έγινε unplayable με τρελά κολλήματα (μη με ρωτήσετε fps δεν βλέπω) ακόμα και με Ultra που κατέβασα τα γραφικά, μέχρι να ξαναμπώ σε εσωτερικό χώρο, για να επανέλθει σε κανονικά επίπεδα.

 

Γιατί συμβαίνει αυτό? Το έχω πάθει και με το dishonored σε συγκεκριμένες πίστες...

 

Θυμίζω Core 2 quad E9300, 4 gb Ram, 7870 gpu

 

PS Παιχνιδάρα, μιλάμε για μεγάλη παιχνιδάρα. Ευτυχώς δεν έχει και εκείνους τους τρελούς γρίφους που είχαν τα προηγούμενα και μας έβγαινε ο λώκος να βρούμε τις λύσεις, αλλά έχει δώσει ιδιαίτερη προσοχή στο platform κομμάτι.

 

Επιτέλους, ένα γαμάτο platform από τα παλιά! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά στο μέρος με το πλοίο έφαγα όλους τους αγριόχοιρους και μου έβγαλε κάτι για area huntered.

 

Αν δεν κάνω λάθος, το Area Hunted Out γίνεται όταν κάνεις πολλά animal kills σε μια περιοχή επανηλειμμένα (με fast travel μπρος-πίσω για να γίνουν respawn), το οποίο φαντάζομαι το βάλανε για να εμποδίσουν το farming στις αρχές του παιχνιδιού. Αυτό που κάνει είναι να μειώνει το experience (και με το Bone Collector perk, το salvage) που δίνεται απο animal kills (στους αγριόχοιρους που αναφέρεις μου το μείωσε απο 70 σε 10 exp., ενώ το salvage απο 10-15 σε 1 ανά kill).

 

Πάντως, μετά απο λίγο (δεν ξέρω αν εξαρτάται απο πόσα fast travel έχεις κάνει ή πόσος χρόνος in-game έχει περάσει) η περιοχή επανέρχεται στα κανονικά της επίπεδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...