Προς το περιεχόμενο

Tomb Raider


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ωραιος man .Γιατι ομως μου τα εβαλε εκει αφου το εκανα εγκατασταση στον δευτερο σκληρο ...pff

Είναι παλιομοδίτης ο θείος, έχει μείνει στις εποχές που δεν είχαμε χώρο ούτε για 2ο partition (μη σου πω που δεν είχαμε ούτε σκληρό! :whistle: )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πάντως είναι πολύ δύσκολο το παιχνίδι τουλάχιστον έτσι φαίνεται σε μένα που παίζω με πληκτρολόγιο.Τρελοί συνδυασμοί. Για τον φίλο που είπε για το αλεξίπτωτο που να δει και την συνέχεια θα πάθει πλάκα

 

Τρελοί συνδυασμοί στο Tomb Raider; Έτοιμος για Arma III είσαι! :P

Ένα από τα ελάχιστα παιχνίδια που δεν έχει χρειαστεί να περάσω κανένα κουμπί στο ποντίκι. Shift, F, Q, Ε, Space, και mouse. Αυτά είναι όλα κι όλα!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Και ξαφνικά σήμερα το πρωί, το Tomb Raider σταματάει να αναγνωρίζει την Nvidia και παίζει μόνο με την on-board!!!  :whistle:

(δεν επαιζε καθόλου δηλ..)  :fear:

είδα κι'έπαθα να το διορθώσω, μέχρι και εγκατάσταση απ'την αρχή έκανα - έλεος!!!

 

εγώ πάντως ρε παιδιά, δεν είδα διαφορά με το πατς, τα fps μου πέφτουν πολύ στις γρήγορες σκηνές

και τα camera effects ακόμα τα ψάχνω. . . 

τεσπα, έχω κολλήσει τώρα στο αλεξίπτωτο, συνέχεια σκοτώνομαι. τελικά, το μόνο που με χαλάει στο παιχνίδι είναι

αυτό: το αλεξίπτωτο!!! φιλε να σε ρωτησω επειδη και εμενα κολαει παρα πολυ με πια καρτα γραφικων εισαι;

 

Είμαι με nvidia GeForce 540m 2gb . Και δεν το πιστεύω ότι μου πέφτουν τόσο τα fps σε κάποια σημεία..! 

Βέβαια, έχω 4 gb ram, αλλά και πάλι δεν είναι λίγα!! 

 

 

 

Πάντως είναι πολύ δύσκολο το παιχνίδι τουλάχιστον έτσι φαίνεται σε μένα που παίζω με πληκτρολόγιο.Τρελοί συνδυασμοί. Για τον φίλο που είπε για το αλεξίπτωτο που να δει και την συνέχεια θα πάθει πλάκα

 

Τρελοί συνδυασμοί??? Το πιο εύκολο Tomb Raider απο άποψη χειρισμού-πλήκτρων!!! 

Όσο θυμάμαι το Adrenaline Dogde στο Anniversary.. έπρεπε να είσαι ταχυδακτυλουργός για να το κάνεις!! 

Η μόνη μου δυσκολία είναι που δε μου παίζει η καμερα στο gamepad, οπότε χρησιμοποιώ και ποντίκι αναγκαστικά. 

Αλλά όλα μια χαρά. Τα αλεξίπτωτα τα μίσησα ωστόσο..! :P

 

(νιώθω ήδη τραγικά που είμαι το μόνο κοριτσάκι εδώ μέσα, μην με λέτε και "φίλο"..! λολ)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παντα στο κυριο σκληρο πανε τα saves , δε μπορεις να κανεις κατι για αυτο 

Ναι οκ τουλαχιστον να το εβαζε στο saved games και οχι στο appdata που ειναι hidden .Μετα ξεχνιεσαι να αφαιρεσεις τον φακελο ,δεν ξερω κιολας αν γινεται απεγκατασταση με το unistall .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι με nvidia GeForce 540m 2gb . Και δεν το πιστεύω ότι μου πέφτουν τόσο τα fps σε κάποια σημεία..! 

Βέβαια, έχω 4 gb ram, αλλά και πάλι δεν είναι λίγα!! 

 

 

 

 

Τρελοί συνδυασμοί??? Το πιο εύκολο Tomb Raider απο άποψη χειρισμού-πλήκτρων!!! 

Όσο θυμάμαι το Adrenaline Dogde στο Anniversary.. έπρεπε να είσαι ταχυδακτυλουργός για να το κάνεις!! 

Η μόνη μου δυσκολία είναι που δε μου παίζει η καμερα στο gamepad, οπότε χρησιμοποιώ και ποντίκι αναγκαστικά. 

Αλλά όλα μια χαρά. Τα αλεξίπτωτα τα μίσησα ωστόσο..! :P

 

(νιώθω ήδη τραγικά που είμαι το μόνο κοριτσάκι εδώ μέσα, μην με λέτε και "φίλο"..! λολ)

τα fps που πεφτουν ειναι μαλλον θεμα παιχνιδιου.Και σε εμανα παει νερο και σε μερικα σημεια[τυχαια]μπορει να αρχιζει να πεσουν για 10 μετρα τα fps και μετα ειναι οκ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 Ναι οκ τουλαχιστον να το εβαζε στο saved games και οχι στο appdata που ειναι hidden .Μετα ξεχνιεσαι να αφαιρεσεις τον φακελο ,δεν ξερω κιολας αν γινεται απεγκατασταση με το unistall .

δεν υπάρχει uninstall στην έκδοση του θείου, απλά διαγράφεις το φάκελο. 

και να ξεχάσεις το φάκελο με τα saveganes, δεν εγινε και τίποτα, μόνο 3 είναι ούτως ή άλλως.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν υπάρχει uninstall στην έκδοση του θείου, απλά διαγράφεις το φάκελο. 

και να ξεχάσεις το φάκελο με τα saveganes, δεν εγινε και τίποτα, μόνο 3 είναι ούτως ή άλλως.. 

Υπαρχει unistall και απο το control panel -remove programs και εχει και ο φακελος του παιχνιδιου μεσα unistaller.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι οκ τουλαχιστον να το εβαζε στο saved games και οχι στο appdata που ειναι hidden .Μετα ξεχνιεσαι να αφαιρεσεις τον φακελο ,δεν ξερω κιολας αν γινεται απεγκατασταση με το unistall .

παντα μενουν σκουπιδια save σε αυτο το φακελο , τουλαχιστον ξερεις που ειναι και τα εχει ολα μαζι 

 

αμα χρειαστει να ξαναπερασεις κανα παιχνιδι ομως ειναι χρησιμο γιατι υπαρχουν τα save σου :P

 

Υπαρχει unistall και απο το control panel -remove programs και εχει και ο φακελος του παιχνιδιου μεσα unistaller.

αναλογα το παιχνιδι και αναλογα την εκδοση.. τεσπα αν δεν γινεται παραδοσιακο save στα documents και γινεται στο appdata τα save πρεπει να σβηστουν χειροκινητα ασχετως με το αν το παιχνιδι εμφανιζεται ή οχι στο control panel για παραδοσιακη απεγκατασταση 

 

και κατσε βρε συ κωσταντινε, χαρη σου κανουν.. που εχεις και απαιτησεις :P δε λες που δουλευει , το πώς δουλευει σε πειραξε.. :P

 

ετσι ξερουν , ετσι το κανουν.. με το καιρο το ξερεις κι εσυ και δεν σε ενοχλει 

δεν ειναι παντως να πεις  οτι καθε φορα κανουν και κατι διαφορετικο οι περισσοτεροι..

υπαρχει μια στανταρ διαδικασια και ξερεις που να βρεις τα save για να χρησιμοποιησεις ή να τα σβησεις 

 

αν καθε φορα εκαναν και κατι τελειως ξεμπαρκο να σε καταλαβω 

 

και σε πειραξε το hidden file, οποιος ασχολειται με αυτα δεν εχει hidden files.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παντα μενουν σκουπιδια save σε αυτο το φακελο , τουλαχιστον ξερεις που ειναι και τα εχει ολα μαζι 

 

αμα χρειαστει να ξαναπερασεις κανα παιχνιδι ομως ειναι χρησιμο γιατι υπαρχουν τα save σου :P

 

αναλογα το παιχνιδι και αναλογα την εκδοση.. τεσπα αν δεν γινεται παραδοσιακο save στα documents και γινεται στο appdata τα save πρεπει να σβηστουν χειροκινητα ασχετως με το αν το παιχνιδι εμφανιζεται ή οχι στο control panel για παραδοσιακη απεγκατασταση 

 

και κατσε βρε συ κωσταντινε, χαρη σου κανουν.. που εχεις και απαιτησεις :P δε λες που δουλευει , το πώς δουλευει σε πειραξε.. :P

Οk ναι :P

 

Παντως καλο το παιχνιδι ,μου θυμιζει σαν στυλ το uncharted 2-3 .Σε κραταει ετσι συνεχεια σε αγωνια ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχει unistall και απο το control panel -remove programs και εχει και ο φακελος του παιχνιδιου μεσα unistaller.

 

Σοβαρά??????? 

Εγώ είχα διαβάσει στο σάιτ του θείου ότι δεν υπάρχει (έλεγε "simply remove the folder Games") 

και δεν το ψαξα να πω την αλήθεια.. Θενκς! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σοβαρά??????? 

Εγώ είχα διαβάσει στο σάιτ του θείου ότι δεν υπάρχει (έλεγε "simply remove the folder Games") 

και δεν το ψαξα να πω την αλήθεια.. Θενκς! 

 

Υπάρχουν installers που λειτουργούν παρόμοια με τους original και φαίνεται το entry στα programs, ενώ υπάρχουν άλλοι που κάνουν απλά extract τα αρχεία και δε δημιουργείται entry.

 

Λέει πολύ το iobit uninstaller που σου δίνει επιλογή μετά το uninstall για "powerful scan" και σβήνει ότι τυχόν registries έχει αφήσει το κάθε πρόγραμμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

What the hell??

Μου πήραν τα όπλα???  :fear:  :shock:

Στην αρχή νόμιζα πως ήταν bug..  :-(

Μα πόσο ηλίθια μπορεί να είναι..! 

 

Τι να κάνει κι αυτή.. Από γκρεμό σε γκρεμό τσακίζεται, αεροπλάνα πέφτουν πάνω της, έχει φάει το ξύλο της ζωής της..

χάζεψε η κοπέλα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

 

Τι να κάνει κι αυτή.. Από γκρεμό σε γκρεμό τσακίζεται, αεροπλάνα πέφτουν πάνω της, έχει φάει το ξύλο της ζωής της..

χάζεψε η κοπέλα!

 

Lara "Rocky Balboa" Croft. :P

Τα πολλά χτυπήματα στο κεφάλι. :lol:

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως είναι πολύ δύσκολο το παιχνίδι τουλάχιστον έτσι φαίνεται σε μένα που παίζω με πληκτρολόγιο.Τρελοί συνδυασμοί. Για τον φίλο που είπε για το αλεξίπτωτο που να δει και την συνέχεια θα πάθει πλάκα

 

Κατι τετοια λαμβανουν υποψη τους οι devs και κοβουν αβερτα. Ειμαι σιγουρος στο επομενο θα κινειται μονη της η La(u)ra..Ηδη σκυβει μονη της..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...