Προς το περιεχόμενο

Tomb Raider


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Από πυρήνα κερδίζεις περισσότερο.

γενικα ναι θα κερδισει, στο συγκεκριμενο παιχνιδι παντως εχω την εντυπωση οτι ο επεξεργαστης ειναι τελειως κομπαρσος, το cpu usage ειναι αστειο 

(το ιδιο ισχυει και για τη ram) 

 

το παιχνιδι θελει απλα δυνατη καρτα για το μεγιστο δυνατο αποτελεσμα και τιποτε αλλο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γενικα ναι θα κερδισει, στο συγκεκριμενο παιχνιδι παντως εχω την εντυπωση οτι ο επεξεργαστης ειναι τελειως κομπαρσος, το cpu usage ειναι αστειο 

(το ιδιο ισχυει και για τη ram) 

 

το παιχνιδι θελει απλα δυνατη καρτα για το μεγιστο δυνατο αποτελεσμα και τιποτε αλλο 

 

Φτιάξε με.

 

Δηλαδή με έναν  core 2 quad q 9300, 4 gb Ram και μία 7870 πάω για full ή αγγούρια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το τελείωσα στο 80%.

 

 

Λίγο πριν το τέλος που αρχίζουν τα ντου, με σκίζανε και λέω να κατεβάσω τη δυσκολία στο Easy, μπαίνω στις ρυθμίσεις και ήταν στο Hard :P

Ποιος ξέρει πόσες ώρες έπαιζα στο Hard με gamepad :λολ:

 

 

Πολύ καλό, αν και προσωπικά με χάλασε λίιιιγο το πολύ shooting, από ένα σημείο και μετά μου θύμιζε Resident Evil 4 ένα πράγμα.

 

Τώρα ξεκινάω να μαζέψω ό,τι έχω αφήσει, ξενέρωσα που το τερμάτισα στο 80% μόνο.

Είμαι στην αρχή στο δάσος και παντού βλέπεις πτώματα ελαφιών και λαγών :Ρ

 

Κάθε φορά που πατάω Alt+Tab (ή μπαινοβγαίνω τέλος πάντων χωρίς να το κλείνω) (απ)ενεργοποιείται το CrossFire.

Το 'χει παρατηρήσει κι άλλος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ξαφνικά σήμερα το πρωί, το Tomb Raider σταματάει να αναγνωρίζει την Nvidia και παίζει μόνο με την on-board!!!  :whistle:

(δεν επαιζε καθόλου δηλ..)  :fear:

είδα κι'έπαθα να το διορθώσω, μέχρι και εγκατάσταση απ'την αρχή έκανα - έλεος!!!

 

εγώ πάντως ρε παιδιά, δεν είδα διαφορά με το πατς, τα fps μου πέφτουν πολύ στις γρήγορες σκηνές

και τα camera effects ακόμα τα ψάχνω. . . 

τεσπα, έχω κολλήσει τώρα στο αλεξίπτωτο, συνέχεια σκοτώνομαι. τελικά, το μόνο που με χαλάει στο παιχνίδι είναι

αυτό: το αλεξίπτωτο!!! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φτιάξε με.

 

Δηλαδή με έναν  core 2 quad q 9300, 4 gb Ram και μία 7870 πάω για full ή αγγούρια?

 

Χαλαρά σε FHD. (χωρίς MSAA βέβαια.)  Μια χαρά επεξεργαστής είναι ο Q9300 για gaming.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειμαι στη φαση που ...

 

 

συναντας τους 7-8 ανθρωποφαγους στην υπογεια σπηλια και τους τιναζεις στον αερα με το αεριο

 

 

μπορει καποιος που το χει τερματισει να μου πει ποσο εχω ακομα?

 

παιχνιδαρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το παιχνιδάκι τα σπάει, για πείτε καμία ρύθμιση για τα γραφικά για το σύστημα της υπογραφής μου, η μόνη αλλαγή που έκανα είναι το quality το έβαλα στο high, η ανάλυση που παίζω τώρα είναι στα 1680x1050

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eγω σημερα το εβαλα .Λοιπον στην αρχη στην σπηλια μεχρι να βγω στο τοπιο παιζω με avg 45-50fps στα 1920χ1200 oλα ultimate ,tressfx οn (μαλακια το εφε εντελως) ,fxaa ,SSAO ultimate ,tessellation τερμα και τελος παντων οτι αλλο .

Στο benchmark εβγαλα avg 35 min 29 max 49 .

Με tressfx οff στην ιδια πιστα στην αρχη χτυπαει 80αρια fps avg.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φτιάξε με.

 

Δηλαδή με έναν  core 2 quad q 9300, 4 gb Ram και μία 7870 πάω για full ή αγγούρια?

ultra πας ανετα, για ultimate με tress fx δεν ειμαι 100% βεβαιος 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειμαι στη φαση που ...

 

 

συναντας τους 7-8 ανθρωποφαγους στην υπογεια σπηλια και τους τιναζεις στον αερα με το αεριο

 

 

μπορει καποιος που το χει τερματισει να μου πει ποσο εχω ακομα?

 

παιχνιδαρα.

Κοίτα άμα μαζεύεις τα πάντα νομίζω θέλεις κανά 2ωρο με 3ωρο. Εκεί περίπου, αν θυμάμαι καλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...