Προς το περιεχόμενο

Tomb Raider


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

η αναλυση ειναι 1920χ1080  τερμα δηλαδη  τωρα αν φταιει αυτο  πιο κατω να το βαλω χαλαει το παιχνιδι και δεν ταιριαζει και στην οθονη δηλαδη φευγει η εικονα ή δεν πιανει ολη την οθονη

 

μονο 1200χ900 πιανει ολη την οθονη  καθαρη εγκατασταση εκανα τους οδηγους με driver sweeper  και εβαλα τους καινουριους που υπαρχουνε, τωρα αν ειναι για κανενα patchaki να δοκιμασω

 

αλλα γιατι φιλε λες αν εχω τετοιο θεμμα δεν θα με σωσει το patch;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το game είναι πολύ καλό όπως και η lara! :devil:  

Η ιστορία ,τα γραφικά ,τα animations και όλη αυτή η κινηματογραφική δράση είναι πολύ προσεγμένα και σε κάνουν να κολλάς άσχημα.

Σίγουρα ένα απο τα καλύτερα games αυτού του έτους! 

 

ΥΓ. Όλα full εκτός texture quality/filter τα οποία είναι σε "high" και μου πάει σφαίρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπωρει να μην ειναι η καλυτερη καρτα αλλα τουλαχιστον medioum επρεπε να παιζει  και να μην κανει παγωματα

 

σε ποια καρτα γραφικων σε παει σφαιρα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπωρει να μην ειναι η καλυτερη καρτα αλλα τουλαχιστον medioum επρεπε να παιζει  και να μην κανει παγωματα

 

σε ποια καρτα γραφικων σε παει σφαιρα;

για να μιλαμε για σφαιρες πρεπει να μιλαμε για τωρινη γενια, στη προηγουμενη παντως μια 560ti το σηκωνει αρκετα ανετα σε ultra (χωρις tress fx και ΑΑ , τις προεπιλεγμενες ρυθμισεις του ultra δηλαδη , το ιδιο ισχυει και για τη δικη μου καρτα που ειναι αναλογη)

 

εννοειται οτι θα επρεπε να το παιζεις σε medium οπως και δηποτε , οποτε τσεκαρε τι παιζει με drivers 

 

το παιχνιδι εχει φτιαχτει να τρεχει σε πολυ πιο αδυναμα μηχανηματα απο το δικο σου (κονσολοπαιχνιδο ειναι ffs! )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπωρει να μην ειναι η καλυτερη καρτα αλλα τουλαχιστον medioum επρεπε να παιζει  και να μην κανει παγωματα

 

σε ποια καρτα γραφικων σε παει σφαιρα;

gtx275 αλλά χωρίς τα dx11 stuff. 

Σφαίρα εννοώ οτι είναι smooth και δεν έχω δει κολλήματα ούτε για μια στιγμή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρά smooth θα έπρεπε να σε πάει η 550 και σε Full HD, σε medium/high χωρίς φίλτρα. Κατέβασε μία το MSI Afterburner να τσεκάρεις το usage για να είσαι και σίγουρος ότι δε φταίει το hardware.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια οι drivers ειναι τελαυταιοι   και τους προηγουμενους οπως ειπα τους εβγαλα με driver sweeper 

 

8gb ram εχω  και εναν core 2 quad  2.66   q9400 

 

μηπως να το βαλω στα xp;;  γιατι απ οτι ειδα και αναλυση που αλαξα οταν περπαταει η λαρα  η εικονα ξεθοριαζει καπως 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με tress fx συνεχιζουν να πεφτουν πολυ τα frames . Ωστοσο ειδα μια μικρη αυξηση στα frames. Ενω πριν το patch με tres fx on και ολα φουλ δεν επιανε με τιποτα 30 fps τωρα με το patch επιασε πανω απο 30 fps . Εαν μειωσω το overlock που εχω κανει στην μνημη της καρτας και αυξησω λιγο παραπανω το overlock στον πυρηνα λετε να πιασει παραπανω fps? Δηλαδη αν τον πυρηνα που απο 880 τον πηγα σε 950 και την μνημη που απο 2100 την εχω παει 2300 αν την παω πισω στα 2100 αλλα βαλω τον πυρηνα σε 1000 θα πιασει παραπανω??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...