Προς το περιεχόμενο

Tomb Raider


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

παντως διαφορα βλεπω αμα το εχω on.εαν και να σου πω το παιχνιδι το παιζω στο λαπτοπ 1080p σε 15.6 ιντσες οθονη οποτε το ΑΑ μου ειναι αχρηστο. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι τρωνε το κωλο τους , εγω ουτε που τα πλησιαζω 

 

με ultra παντως οπως ειμαι τωρα κερδισα 1.5 ολοκληρο fps :P  στο bench του παιχνιδιου (και πηγα στα 43) , το σημαντικο νεο ομως ειναι οτι τα min fps πλεον ειναι στα 36, οποτε ονειρευομαι ενα καλυτερο smoothness για το υπολοιπο που μου μενει γιατι πριν συμφωνα παντα με το bench επεφτα και στα 21 αν θυμαμαι καλα 

 

με tress fx εχω avg 27 και min 20 , οποτε συνεχιζω και το ξεχναω.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To τελευταιο update εκανε μια γενναια αυξηση στο SLI σε 25x14 της ταξης του 30% περιπου. Δεν ειμαι ακομη σιγουρος αν ειναι ενταξει το θεμα με το tesselation γιατι δεν εχω προλαβει να παιξω ακομη πολυ, αλλα το θεμα με τα υπολοιπα fx σε full/exclusive screen εχει φτιαχτει και αυτο. Επιτελους φαινεται οτι αυτο το patch βοηθαει αν οχι σε ολους στους περισσοτερους τομεις. Εξακολουθω να εχω προβλημα με IQ oταν ενεργοποιω multisampling αλλα αυτο ειναι το λιγοτερο που με απασχολει αυτη την στιγμη καθοτι το καθιστα unplayable σε 25x14 oυτως ή αλλως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ωραιο το update,πολυ ωραια τα εφε στην οθονη και κερδισαμε και 4 fps ,με fxaa ειχα 122fps και πλεων παιζουμε στα 126.

Επεξ/σία από Prospector8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια σε εμενα το παιχνιδι ουτε στα medioum δεν παει  γιατι;   μηπως θελει αλλη καρτα γραφικων; 

 

ειμαι με τους τελευταιους οδηγους της nvidia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μόνο που χρειαζόμαστε τώρα είναι οδηγός από την nV.

Οποσδήποτε. Με όλα full η κάρτα κοιμάται στο 70% είτε στα 4000 ειτε στα 4500 η cpu.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια σε εμενα το παιχνιδι ουτε στα medioum δεν παει  γιατι;   μηπως θελει αλλη καρτα γραφικων; 

 

ειμαι με τους τελευταιους οδηγους της nvidia

 

 

Λογικά θα έπρεπε να πιάνεις τουλάχιστον medium-high. TressFX έχεις off; Τσέκαρε μήπως το τρέχει κανένα integrated gpu αν υπάρχει από το control panel της Nvidia.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ολα τα φιλτρα τα εχω off επισης εχω ανοιχτο μονο το tessalation αλλα και να το κλεισω δεν εχει διαφορα

 

απλα με το tessalasion ανοιχτο εχω πιξελς στα προσωπα των χαρακτιρων    η καρτα μου ειναι η 550ti   και ουτε medioum δεν παει  δεν αποδιδει και δεν ξερω γιατι, οχι μονο σε αυτο το παιχνιδι  αλλα και στο far cry 3

 

μηπως τωρα για το tomb raider εχει κανενα patch για τα γραφικα να  πηγαινει καλυτερα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

GPU usage έχεις τσεκάρει ενώ παίζεις; Κάνε και ένα καθαρό install των drivers από την αρχή για να είσαι σίγουρος.
Patch έχει βγει αλλά αν έχεις τέτοιο θέμα δε θα βοηθήσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...