Προς το περιεχόμενο

Tomb Raider


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

και καλά μωρέ δε γυρνάει σπίτι, πάει να εξερευνήσει τις μαλακίες που της έλεγε ο πατέρας της και αυτή τον έβγαζε τρελόγκα, στην ουσία σου λέει "to be continued"  για επόμενα Tomb Raider

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πάντως αυτό που δεν υπάρχουν εφέ σε fullscreen epic phail...οι διαφορες είναι αξιοσημείωτες ειδικά στον φωτισμό..το μπλουζάκι τελείως McClane προς το τέλος just lol.

 

 

γινεται κ σε fullscreen το εχω κανει εγω,διαβασε μερικες σελιδες πιο πισω,epic fail παντως  ειναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε μπορώ να καταλάβω γιατί πρέπει να παίξετε το παιχνίδι άμεσα παρά τα τόσα προβλήματα. Κάντε υπομονή λίγο καιρό και όλα θα διορθωθούν (όχι βέβαια πως τους δικαιολογώ).

Τα ίδια έγιναν με Human Revolution και Sleeping Dogs και τα έφτιαξαν. Έχει σερί η Square Enix..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό με τα disabled effects σε full-screen (τουλάχιστον προσωπικά) ποσώς με ενδιαφέρει, εφ'όσον το gameplay συνεχίζει να είναι αυτό που είναι  - μέχρι τώρα πλήν μιας περίπτωσης που παραθέτω πιο κάτω για τυχόν άλλους άτυχους συμφορουμίτες :P, δεν έχω κανένα απολύτως παράπονο απο το παιχνίδι (είναι και ίσως απο τις λίγες περιπτώσεις που "μετανοιώνω" που δεν πρόλαβα το pre-order). That being said...

 

Στις δύο ώρες περίπου πέτυχα ένα πραγματικά τραγικό oversight στη ροή του παιχνιδιού. Λίγο μετά το tutorial, ο παίκτης καλείται (παρέα με ένα άλλο μέλος της αποστολής) να ανοίξει μια πόρτα με το upgraded pickaxe. Εγώ σαν καλός OCD, είχα ήδη μαζέψει ότι secret είχε και δεν είχε το παιχνίδι στις πρώτες περιοχές, έκανα upgrade το pickaxe (και το bow, για καλό μέτρο) και έτρεξα να ανοίξω την πόρτα.

 

Αμ δέ, μια και το objective παραμένει "Gather 50 salvage parts" (δεν υπάρχει έλεγχος κατά πόσο έχω κάνει ήδη το upgrade), το παιχνίδι δεν προχώρησε στην επόμενη φάση - ως αποτέλεσμα το level geometry πέρα απο την πόρτα (η περιοχή Mountain Temple) δεν φορτώθηκε, κάνοντας το progress αδύνατο. Άλλα salvage cache δεν υπήρχαν (τα μάζεψα όλα), οπότε είχα κολλήσει.

 

Η λύση; Farm κάπου 30-κάτι λύκους (με το "This area is hunted out" = 11 xp. ανά kill), level up και αγορά του Bone Collector skill (δίνει salvage parts απο animal kills), farm άλλους 40 λύκους για τα 40 salvage parts που μου λείπανε και μετά προχώρησε σωστά το παιχνίδι.

 

Πήρα τουλάχιστον κάποια achievements απο όλα τα kills, αλλά πραγματικά μιλάμε για φοβερό QA fail εδώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

GreyGore ούτε και μένα με ενδιάφεραν τα effe μέχρι που είδα, οι πιτσιλιές και το νερό στην camera δεν λένε κάτι παίζεις και χωρίς αυτά, αλλα ο φωτισμός στις φωτιές (που είναι άπειρες) και τον φακών απέχει χιλιόμετρα χωρίς τα effe. Δοκίμασε και θα δεις, το tool δουλεύει άψογα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με μια ματιά στα Steam-Nvidia forums μπορείς να δεις τι γίνεται. Άσε και αυτό με τα fullscreen εφέ..

Το μονο σοβαρο προβλημα που εχει ειναι οτι πεφτουν πολυ τα frames σε καρτες την nvdia με το tressfx . Εκτος απο αυτο δεν υπαρχει κανενα αλλο προβλημα.  Οι περισσοτεροι που το εχουν στο pc ειτε αγορασμενο ειτε απο το θειο το εχουν ηδη τερματισει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για να πω και γω την γνωμη μου πανω στο ωραιοτατο παιχνιδακι που ακομα και με το συστημα της υπογραφης μου το επαιαξα αρκετα ικανοποιητικα ultra γραφικα εκτος απο το antialising που το χαμηλωσα στα  χ2. τα frames ηταν σταθερα στο 50 εκτος απο καποια σημεια που επεφταν στα 36 αλλα δεν με ενοχλησε καθολου γιατι ειχε πιο πολυ cinematic gameplay και αυτο με εκανε να το αγορασω και τους υποστηριξω. προβληαμτα δεν ειχα ουτε στου θειου ουτε κανονικο.

τα μαλλια της λαρα με το tress fex απλα καταπληκτικα και απλα πορωτικο το πως ενα παιχνιδι σε εβαζε στο κλιμα  του να εισαι ολη την ωρα σε εγρηγορση προσωπικα μ αρεσε περρισοτερο απο κατι αλλες μπουρδες που βγαινουν στην αγορα . και θα το κανω δωρο και στον ανηψιο να το παιξει να το ευαριστηθει....

 

απλα προσκηναω σε ενα απλο αλλα συναμα ικανοποιητικο και ευχαριστο παιχνιδι.

 

οσο για τις καρτες γραφικων ρε παιδια σε αναλυση 1920x1080 τι φρικαρετε δεν χρειαζεστε δα και της κορυφαια για να παιξετε αμαν πια με αυτο to fps η εισαι κολλημενοι με τους αριθμους η απλα σας βαζουν ιδεες για το αν περνατε σε επιδοσεις αλλους υπολογιστες αλλων συμφουριτων. ξεκολληστε πια απο αυτο το τριπακι και ευχαριστηθειτε  to gameplay.

 

επισης τις πιτσιλιες στην καμερα της ειχα εγω το νερο δνε το προσεξα αν ειχε καλη κινηση προσεχα αλλα πραγματα σε αυτο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Εγώ το μόνο που είδα είναι από το Steam που έδιναν κάτι για borderless window play (δεν θα κάτσω να ψάξω 20 σελίδες πίσω να δω αν αυτό λέτε :P), αλλά όποτε χτυπηθεί η Lara γίνεται γκρι όλη η οθόνη. -_-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

- Addressed some stability and startup issues on machines that have both Intel and NVIDIA graphics hardware.

- Fix for players being unable to progress related to the boat in the beach area.

- Some fixes for crashes on startup and when selecting Options.

- Some small improvements to TressFX hair rendering.

- Fixes for various graphics glitches, including certain effects not being visible in fullscreen mode.

- Fixed a problem that caused some users to not be able to use exclusive fullscreen.

- Added support for separate mouse/gamepad inversion for aiming, as well as support for x-axis inversion.

- Fixes related to the benchmark scene and benchmark mode.

- Various other small fixes.

 
Άντε να το φέρει και ο θείος.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...