Προς το περιεχόμενο

Tomb Raider


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

τι βαρύ κι ασήκωτο είναι τούτο, με Thoreal τρέχει χειρότερα κι από Crysis 3...

 

Η αληθεια ειναι οτι ειναι αδικαιολογητα βαρυ για τα gfx του.. Θα μπορουσες να το πεις και The Bug Raider. The FPS killer

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Η αληθεια ειναι οτι ειναι αδικαιολογητα βαρυ για τα gfx του.. Θα μπορουσες να το πεις και The Bug Raider. The FPS killer

Εγώ δεν θα έλεγα ότι είναι βαρύ. Το Crysis είναι ελαφρύ. Για το οπτικό αποτέλεσμα που προσφέρει το Crysis, δεν ζηταει τίποτα. Το Tomb Raider, είναι εντυπωσιακό, σαφώς με χειρότερα γραφικά από το Crysis.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ δεν θα έλεγα ότι είναι βαρύ. Το Crysis είναι ελαφρύ. Για το οπτικό αποτέλεσμα που προσφέρει το Crysis, δεν ζηταει τίποτα. Το Tomb Raider, είναι εντυπωσιακό, σαφώς με χειρότερα γραφικά από το Crysis.

 

Ειναι και αυτος ενας τροπος να το δεις.. Αλλα το Crysis ηταν "unoptimized" πως γινεται αυτο; ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σιγά που δεν θα βγάλουν και δεύτερο, στο 56% χαλαρά "lootaro" τα πάντα ως σωστός survivor...να είναι καλά το Lost... :D

Και εγώ να πω την αλήθεια θα ήθελα πιο δύσκολους γρίφους αλλα το ότι έστω υπάρχουν και αυτοί οι λίγοι καλά είναι...παίζει να ήμουνα κάνα 20 ορώ στο ναό του Σολομώντα στο 1 :D

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

TressFX Off

tomb-raider-gpu-benchr0pl4.png

TressFX On

tomb-raider-gpu-benchp0qu0.png

4x OGSSAA+TressFX

tomb-raider-gpu-benchn9pey.png

 

Μαλιστα for the records,με 7950 Overclocked σε 1080p εχουμε:

 

FxAA

fxaak.jpg

 

FxAA+TressFX

fxaatress.jpg

 

4xMsaa

4msaa.jpg

 

4xMsAA+TressFX

4msaatress.jpg

 

 Χρυση Τομη Για μενα : 2xΜsAA

2xmsaa.jpg

 

Συμπερασματα: Με 4xMsaa ειναι ΑΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΑ βαρυ το παιχνιδι,εχουμε λιγοτερα fps και απο Far Cry 3 max out 4xMsAA.. Καλο το tressfx αλλα δεν χωραει με καποιο ΜsAA (με 2x ειχα 43Fps),αν καποιος εχει 7950/670 και πανω και θελει και tressfx τοτε μονο με FxAA. Οποτε 2xMsAA χωρις Conditioner και θα ειμαστε μια χαρα. (μονο εγω παρατηρησα οτι στο FxAA+TressFx απεχω απο την TITAN, 5 fps??? :P )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αυτο με το spoiler πρεπει να το εφαρμοσω,σορυ. Βγηκε καινουργιο working patch?? Απορια δικια μου,τετοια τεχνολογια για τα μαλλια δεν εχει και η Nvidia?? Γιατι δεν την βγαζει και αυτη στα games?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ο βιντάλ σασούν το wash n go :lol:

 

Δεν μου έχει έρθει ακόμα ο κολλεκτορας απο το amazon, την Δευτέρα έρχεται το Starcraft και γω δεν εχω χρόνο

.

.

.

.

.

Ούτε και δυνατό pc :P

 

Κανένα tomb raider δεν μου πέρασε αδιάφορο, ούτε καν το angel of darkness....Και προτιμω που έχει uncharted λογική γιατι τα παλιά tr ήταν απάλευτα από πλευράς απαιτήσης χρόνου. Οk δεν είχαμε net τότε ούτε και άμεση βοήθεια αλλά έχω φάει κάτι ξεγυρισμενα σκαλωματα στα 3 πρώτα για ώρες αν όχι μέρες που δεν θέλω να τα ξανά ζήσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...